Eylül 26, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Naber … Ukrayna, Cyan, Durk Telecom, 5G desteği

Naber … Ukrayna, Cyan, Durk Telecom, 5G desteği

Tahmin edebileceğiniz gibi (ve umarız), giderek artan sayıda şirket Ukrayna’yı desteklemek ve Rusya’ya para cezası vermek için ellerinden geleni yapıyor. hakkında ayrı bir makale var. Ukrayna’dan AB üye ülkelerine ücretsiz iletişim sağlamak için BICS liderliğindeki girişim, ancak diğer genel sektör haberlerini almadan önce Telekomünikasyon Departmanından diğer raporlar ve duyurular burada

Nokia Rusya’ya teslimatları askıya alır ve UNICEF’e para ve destek sağlar. Nokia CEO’su Becca Landmark şöyle diyor:Ukrayna’da Rus işgali devam ederken gördüğümüz korkunç manzaralar karşısında şok oldum ve yıkıldım. Birçoğumuz 2022’de Avrupa’da savaşın hayal edilemez olduğunu düşündük. Ne yazık ki, bu fikrin yanlış olduğu kanıtlandı. Ukrayna’nın işgali, uluslararası hukukun açık bir ihlalidir. Nokia, bu savaşı ve masum insanların ölümlerini şiddetle kınıyor. Tüm ayrıntılar için bkz. Bu duyuru.

Ericsson İhracatı da durdurdu. “Şirket, olaylardan ve uygulanan yaptırımlardan işimizin nasıl etkilenebileceğini acilen gözden geçirdiğini söylüyor. Analizimizi yaparken şirket, Rusya’daki yeni müşteri planlarını ertelemeye ve müşterilere tüm teslimatları askıya almaya karar verdi.” Evet, ve bu konuda daha fazla yorum yapmaktan kaçınacağız.

Mobil ağ altyapısının bir başka büyük küresel tedarikçisi olarak, şunları duyduk: Huawei Rusya’da iş yapma konusundaki konumu ve şu anda bir cevap bekliyor.

Birçok şirket Rusya’daki işlerini askıya alıyor. Accenture Kilit, stok ve namlu – bittiğine karar verdi. “Accenture, Ukrayna halkına ve dünyanın dört bir yanındaki hükümetlere, kurumlara ve bireylere Ukrayna halkına ve özgürlüklerine yönelik yasadışı ve vahşi saldırılarına derhal son verme çağrısında bulunuyor. Bu nedenle Accenture, Rusya’daki işimizi durduruyor. Rusya’daki yaklaşık 2.300 meslektaşımıza, uzun yıllar boyunca Accenture’a bağlılıkları ve hizmetleri için teşekkür ederiz. Rus meslektaşlarımıza destek vereceğiz. Accenture’ın Ukrayna’da bir işi olmamasına rağmen, Accenture’a dünya çapında çalışan Ukraynalı meslektaşlarına ve ailelerine yardımcı olmak için çabalarımızı sürdüreceğiz; Ukrayna’dakilere telesağlık hizmeti veriyoruz ve Ukrayna’dan ayrılan aile üyelerinin yeniden yerleştirilmesine yardımcı oluyoruz. Daha fazla oku.

READ  Bob Durk, Cuma tahmininizi izliyor

sanal makine yazılımı Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik devam eden saldırıları sonucunda Rusya ve Beyaz Rusya’daki tüm ticaret faaliyetlerini askıya alır. “Ukrayna’nın yanındayız, Ukrayna halkının cesaretini takdir ediyoruz. İnsan nüfusu yıkıcı ve diğer küresel işletmeler gibi, Ukraynalı ekip üyelerimizi, müşterilerimizi ve ortaklarımızı desteklemeye kararlıyız. Çalışanlarımızı desteklemeye devam ediyoruz, çünkü VMware’in yaptırım ve kısıtlamalara ilişkin taahhüdü uyarınca her iki ülkedeki tüm satış, destek ve profesyonel hizmetlerin askıya alınması da dahil olmak üzere hükümet eylemlerinin sonuçlarından kötü bir şekilde etkilenirler. Oku bunu.

Intel Diyor “Rusya, Ukrayna’nın işgalini kınadı ve hem Rusya hem de Beyaz Rusya’daki müşterilere tüm ihracatı askıya aldı.

Başka bir çip şirketi, AMD Dışa aktarma durduruldu Rusya ve Beyaz Rusya ve Microsoft Tüm yeni satışları askıya aldı Microsoft Rusya’da ürün ve hizmetler.

Ve Uydu Operatör Kartı OneWeb Oy verdi Python’dan gelen tüm füzeleri durdurKazakistan’da bulunan Rus kozmotromu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, ABD’li milletvekillerini siber güvenlik konusunda ikili eylemleri hızlandırmaya sevk etti. Parti-politik çekişmeler sırasında Capitol Hill bürokrasisinden geçen ‘Amerikan Siber Güvenlik Yasasının Güçlendirilmesi 2022’, kıçına tekme atıldı. Geçen hafta ABD Senatosu, büyük altyapı şirketlerinin (elektrik ve gaz santralleri, hastaneler, denizcilik ve havaalanları gibi) saldırıları ve fidye yazılımı ödemelerini hızlı bir şekilde bildirmelerini gerektiren yeni bir yasayı kabul etti ve çoğu bunu yapmak istemiyor. Son yeni yasanın şartlarına göre, bir saldırıyı “hızlı bir şekilde” bildirmenin 72 saat olduğunu ve çoğu eleştirmenin çok uzun bulduğunu unutmayın. Herhangi bir fidye yazılımı ücretleri “24 saat içinde” İç Güvenlik Bakanlığı’na bildirilmelidir. Bu arada, ‘Yabancı Bağlantı Hibe Açıklama Yasası’ hızla ilerliyor. Yasa, gelecekteki kurumsal birleşme ve devralmalarda herhangi bir “yabancı yatırım” konusunda tam şeffaflık gerektirecektir. Amacı, genel olarak yabancı hükümetlerin ve özel olarak Çin ve Rusya’nın, görünüşte bağımsız varlıklar aracılığıyla ABD varlıkları üzerinde gizli kontrol kazanmasını engellemektir. Yeni yasa yasalaştığında, hem Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) hem de ABD Adalet Bakanlığı’nın (DoJ) Antidrust Bölümünün, şirketlere hızlı ve tam olarak birleşmeleri için herhangi bir taviz veya mali yardım veya hibe bildirmesini gerektirecek. Kökenleri, gizlenmiş olsun ya da olmasın, devlet dışı fonlardan kaynaklanmaktadır. ABD hükümetinin ekonomik açıklamaları, Çin hükümetinin en büyük GSYİH’sının yüzde üçünü, bu fonların yabancı şirketler tarafından birleştirilmesini ve satın alınmasını sübvanse edebilecek şirketlere tahsis ettiğini tahmin ediyor. DoJ, yeni yasanın “Amerikan kurumsal sisteminin başka amaçlarla kötüye kullanılmasını, Amerikan teşebbüsünü baltalamak veya Amerikan şirketlerini satın alarak hırsızlık yapmaya çalışmak için Amerikan kurumsal sistemini kötüye kullanmak”ın önlenmesine yardımcı olacağını söyledi. Yasaya uymama veya yasayı çiğnemeye teşebbüs etme cezaları henüz kamuya açıklanmadı, ancak dalgalanması bekleniyor.

READ  Türk Telekom, güçlü ikinci çeyrek sonuçları yayınlamak için kur sıkıntılarını silkiyor

Siana Satışları artmaya devam ediyor. 29 Ocak’ta sona eren mali yılın ilk çeyreğine ilişkin gelir, marjları dar olmasına rağmen bir önceki yıla göre %11,5 artarak 844,4 milyon $ oldu – optik ve yazılım satıcısının çalışma aralığı %10,0’dan %7,1’e düştü. Şirket büyümeye devam ediyor, hala karlı ve güçlü, ancak hisseleri hala başarılı, NYSE’de erken ticarette %6’dan fazla düşüşle 61.66 $’a düştü. Satıcı, müşteri tabanını çeşitlendirmeye devam ediyor ve şu anda satışların yaklaşık %41’ini, yaklaşık %20’si WebScale / Veri Merkezi şirketlerinden ve yaklaşık %10’u kablo operatörlerinden ve %10 veya daha fazlası kurumsal şirketlerden olmak üzere telekom dışı müşterilerden elde ediyor. / devlet müşterileri. Blue Planet Orkestrasyon ve Otomasyon yazılım birimi, üç ayda bir yıllık %25 artışla 21,1 milyon dolara yükselen gelirle büyümeye devam ediyor. Blue Planet, toplam gelirin yalnızca %2,5’ini oluşturan Cyan’ın hala en küçük parçasıdır, ancak bu stratejik olarak önemlidir. Satıcının üç aylık sayıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin Bu mesaj.

Türk Telekom Açık, ayrılmış ağ yapıları alanında lider eğitmenlerden biri olmaya devam etmektedir. Telekom Altyapı Projesi (DIP) Denemelerde topluluk’Açık taşıyıcı ağ ‘teknolojileri, özellikle ‘Dekupaj Baz İstasyonu Düzeyinde Yönlendirici’ çözümü, tüm nesil mobil ağlarda trafik aktarımı için bu etkinlikte, Hanlire raporları. Şuna atıfta bulunur: Ayrılmış Hücre Sitesi Ağ Geçidi (DCSG) Birkaç yıldır devam eden geliştirme, Vodafone ve Telephonica gibi büyük operatörler tarafından destekleniyor. Telco, donanım ve yazılım katmanlarının ayrıldığı, tedarikçiden bağımsız açık taşıyıcı ağ kavramını uzun süredir benimsiyor ve sabit ve mobil ağ sektörlerinde aktif olarak çıkarmayı sürdürüyor. Dip, doğal olarak, Dirk Telecom’un esnek yaklaşımından memnun oldu ve cesaretlendi. Meta Bağlantı Teknolojileri ve Çevre Sistemleri Başkanı ve Dip Teknolojileri EMEA (Avrupa ve Orta Doğu) Başkanı Burdent Saurasia, “Dip’te, merkezi olmayan baz istasyonu düzeyinde yönlendirici ekosistemini inceledik ve geliştirdik ve daha fazlasını görmekten memnuniyet duyuyoruz. ve daha fazla trafik oluşturuluyor. Açık ağ inovasyon projelerinde Dirk Telecom ile işbirliğimizi sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.” Türk Telekom, OpenRain çalışmalarında atılımlar gerçekleştiriyor ve kısa süre önce OpenWirk, DIP ve Combro for Open Virtualized RAN (OpenVRAN) pilotu ve paralel kablosuz ve ardıç ağları ile test yaptığını duyurdu.

READ  James Wang, Mercedes Tourrider'ın nasıl yapıldığını görmek için Türkiye'ye gidiyor

EricssonŞirketin CEO’su Borge Ecolm ve şirketin CFO’su Carl Melander, Ericsson’un üst düzey yöneticilerine New York’un Doğu Bölgesi’ndeki (Brooklyn) İsveçli bir şirkete karşı açılan davada isimleri belli oldu. Irak’ta yolsuzluk ve rüşvet konusunda yatırımcıları yanıltmak, Bloomberg raporları.

– Çalışanlar, TelekomTV