Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NASA’nın Mars Helikopteri Kızıl Gezegende uçmaya devam edecek

NASA'nın Mars Helikopteri Kızıl Gezegende uçmaya devam edecek

NASA’nın yenilikçi Mars helikopteri en azından Eylül ayına kadar uçmaya devam edecek.

Küçük helikopter, 2020 yazında Perseverance Rover ile Mars’a bir yolculuk yaptı ve ertesi yılın Şubat ayında Jezero gezegeninin kraterine indi.

Birkaç ay sonra, Ingenuity geçen yıl 19 Nisan’da başka bir gezegene motorlu ve kontrollü bir uçuşu tamamlayan ilk uçak olarak tarihe geçti.


Amerika her zamankinden daha hızlı değişiyor! Change America’yı Dosyaya Ekle Facebook veya heyecan Haberlerden haberdar olmak için besleyin.


O zamandan beri, Ingenuity, NASA’nın uçuşların son sonbahardan kısa bir süre sonra bir sonraki sonbahara kadar devam edeceğini duyurmasıyla kızıl gezegene 21 başarılı uçuş gerçekleştirdi.

Ingenuity için 21. başarılı uçuş, helikopterin gezegenin kuzeybatı bölgesindeki bir sonraki fırlatma istasyonuna ulaşması için ihtiyaç duyacağı üç uçuşun ilki. göre “Orta” alan NASA.

Önümüzdeki aylarda, kompakt uçak, Jezero Nehri Deltası’nın yakında yapılacak keşiflerinde azimli geziciye yardımcı olacak. NASA, Yaratıcılığın ısrarla buluştuğunda, ilk görevinin, geminin deltanın tepesine yolculuğunda iki kuru nehir kanalından hangisini kullanması gerektiğini bulmak olacağını söyledi.

Yol boyunca, Ingenuity ayrıca gelecekteki Mars uçaklarının “tasarımını desteklemek” için kendi yeteneklerini test etmeye devam edecek. izin NASA’dan.

NASA’nın Bilim Misyonu Direktörlüğü yardımcı yöneticisi Thomas Zurbuchen, “Bir yıldan az bir süredir, güçlü ve kontrollü bir uçağı Mars’a uçurmanın mümkün olup olmadığını bile bilmiyorduk” dedi. mevcut durumda.

“Şimdi, Ingenuity’nin sebat etmek için ikinci bilim seferine katılmasını dört gözle bekliyoruz. Bu kadar kısa bir süre içinde böyle bir zihniyet değişikliği tek kelimeyle şaşırtıcı ve hava ve uzay araştırmaları tarihindeki en tarihi olaylardan biri.”


Amerika’yı değiştirmekle ilgili daha fazla hikaye okuyun

Evrendeki en tehlikeli ve en büyük iki yıldızın yörüngesinde dev bir gezegen bulundu.

READ  NASA'nın Europa Clipper misyonu okyanus ayına bir şiir ve milyonlarca isim taşıyacak

NASA, Büyük, ‘Potansiyel Olarak Tehlikeli’ Steroidin Gelecek Hafta Dünya’nın Yörüngesine Gireceğini Söyledi

Bilim adamları, Dünya’nın Satürn gibi halkalar geliştirmesini bekliyor

Mars’ın yeni görüntüleri, eski yaşam arayışına dair ipuçları sağlıyor