Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Net Intelligence, Türk Telekom 5G Ortaklığı |

1 Kasım 2021

Net Insight, Türk telekom operatörü Türk Telekom ile 5G senkronizasyonu konusunda ortak girişim anlaşması imzaladı.

220 milyon SEK (22.1 milyon) tutarındaki anlaşmaya göre, Net Insight başlangıçta ürün geliştirme için 55 milyon SEK ve bu yıldan itibaren teslim edilecek ürünler için 25 milyon SEK ilk sipariş sunuyor.

5G için tamamen yeni ürün için kalan siparişler 2023’ün sonunda teslim edilecek ve teslimat 2026’da sona erecek. Çözüm, GPS’den bağımsızdır ve mevcut ağlarda zaman senkronizasyonu sağlayabilen benzersiz avantajlar sunar. 5G çıkışları, ağlardaki mevcut düğümleri değiştirmeden veya yükseltmeden yapılabilir, bu da operatör maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

Crister Fritzson, “Bu, en büyük sipariş ve şirket tarihimizde önemli bir kilometre taşıdır. Avrupa’nın en büyük telekom operatörlerinden biri tarafından seçilen yeni bir ürünle yeni bir iş teklifi geliştiriyoruz. , dedi Crister Fritzson.

“Maliyetleri azaltacak ve küresel olarak mobil operatörler için 5G’nin piyasaya sürülmesini hızlandıracak bu yenilikçi çözüm için önemli bir pazar potansiyeli görüyoruz. Dünya çapında 5G denemeleri yoluyla küresel arenanın 5G haritasının çizilmesinde hayati bir rol oynuyoruz.

Net Insight, ürünü şirketin temel teknolojisine, yeteneklerine ve zaman senkronizasyonu deneyimine dayalı olarak geliştirecek ve Türk Telekom’un uzmanlığı ve teknolojisi ile birlikte 5G ve gelecekteki senkronizasyon ihtiyaçlarına uyum sağlayacaktır.

Fritzson, “Bir kez daha, derinlemesine teknolojik hünerimizi ve gelişmiş teknolojiyi pazar ve müşteri ihtiyaçları konusundaki bilgimize dayalı olarak çekici küresel ürünlere dönüştürme konusundaki güçlü yeteneğimizi gösteriyoruz,” diye devam etti. “Net Insight, gelişen teknoloji ve mobil operatör ağlarına uyum için kritik önem taşıyan Durk Telecom ile uzun ve verimli bir ortaklığa sahip.