Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NFT Rezervasyonları ve Ödemesiz Restoranlar Çağı Üzerimizde

NFT Rezervasyonları ve Ödemesiz Restoranlar Çağı Üzerimizde

Güney Mississippi Üniversitesi’nde tarih doçenti Andrew P. Healy, “Restoranlar prestijlerini sergileyecekleri yerler olarak başladı” dedi. Genel olarak, bu, seçici akşam yemeklerinin farklılıklarını gösterdiği görülebildiği halka açık bir yerde gerçekleşti.

Öte yandan, özel bir Clubstaurant, üyelere başka bir tür prestij kazandırıyor, diyor Boston Üniversitesi Gastronomi Programı direktörü Megan J. Elias: “Çok az uzman arasında bir uzman olabilirsiniz.”

Bay Saeed, erişimin paraya çevrilmesine şaşırmadığını söyledi.

“Bunun bir kısmı şu anda New York’ta kiralayan insan türlerini takip ediyor” dedi. “Kiraların 4.000 dolardan 5.000 dolara yükselmesiyle, burada yaşayan ve harcamak için isteğe bağlı geliri olan insanların oranının daha fazla olduğunu düşünüyorum. Burada. “

Yine de diğer restoranlar – genel türden – belirli müşterilere mükemmel erişim sağlarken geri kalanımıza açık kalan patronaj tarzı programlara sahip olma eğilimindedir.

Normal şartlar altında, giriş yapmak haftalar veya aylar alabilir. Bayan.West Village’daki balık ve cips hissi. Ama bir alternatif var: evin önünderestoranların sahiplerine özel erişim sağlayan NFT’ler olarak da bilinen “dijital koleksiyon ürünleri” satmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir platform.

Hanımın misafirleri karşıladığı gün olan Pazartesi günü saat 16:30’da beklemek yerine, sadık lokanta 1000 dolar ödeyebilir, bu da onlara en az 24 saat önceden haber vererek bir kez masa ayırtmalarını sağlar. Haftadan 2022 sonuna kadar. Bu tokenlerden 20 tanesi oluşturuldu; şu ana kadar 11 tanesi satıldı.

Manhattan’lı bir kozmetik diş hekimi ve restoranın hayranı olan Stephanie Doumanian, Front of House’u bulduğunda kocasının doğum günü için rezervasyon yaptırmaya çalışırken başarısız oldu. Temmuz ayında bir jeton satın aldı ve o zamandan beri üç kez oldu. “Muhteşemdi,” dedi. “Yerel bir işletmeyi desteklediğimi hissediyorum.”

READ  Tesla hisseleri 4. çeyrek kazançlarının kaçırılmasıyla düşüyor, üretim büyüme oranının 2023'ten itibaren 'önemli ölçüde daha düşük' olacağı konusunda uyarıyor