Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NVDA Hisse Senedi: Üretken Yapay Zekada Nvidia ve Microsoft Azure Ekibi

NVDA Hisse Senedi: Üretken Yapay Zekada Nvidia ve Microsoft Azure Ekibi

Yapay zeka işlemcilerinin lider üreticisi, nvidia (NVDA), üretken AI yazılımında en çok aranan isimlerle birleştirin, Microsoft (MSFT). NVDA hissesi ve MSFT hissesi bu yıl yapay zeka haberleriyle yükseldi.
XNvidia Salı günü, kurumsal kullanıma hazır üretken yapay zekayı hızlandırmak için Microsoft ile işbirliği yaptığını duyurdu. Teknoloji, basit tanımlayıcı ifadelerden yazılı makaleler, fotoğraflar, videolar ve müzik dahil olmak üzere içerik üretebilir. Şirketler müşteri hizmetlerini, pazar araştırmasını ve diğer uygulamaları iyileştirmek için üretken yapay zekayı kullanabilir.

Grafik yongası üreticisi, kuruluşlara AI girişimlerinde yardımcı olmak için Nvidia AI Enterprise yazılımını Microsoft’un Azure Machine Learning teklifine entegre ettiğini söyledi. Azure, Microsoft’un bulut bilişim platformudur. Ayrıca Microsoft, OpenAI ile ortaklığı da dahil olmak üzere yapay zekaya büyük yatırım yapıyor.

Nvidia-Microsoft entegrasyonu, Azure müşterilerinin 100’den fazla Nvidia AI çerçevesi ve geliştirme aracı kullanarak özel uygulamaları hızlı bir şekilde oluşturmasına, dağıtmasına ve yönetmesine olanak tanıyacak.

NVDA Hisse Senedi Haberleri: Üretken Yapay Zekanın Yeni Dalgası

Nvidia’da kurumsal bilgi işlemden sorumlu başkan yardımcısı Manuvir Das bir basın açıklamasında, “Yaklaşan üretken yapay zeka uygulamaları dalgasıyla şirketler, inovasyonu yönlendiren hızlı, güvenli araçlar ve hizmetler arıyor” dedi.

“Nvidia AI Enterprise yazılımı ile Azure Machine Learning’in birleşimi, şirketlerin yapay zeka girişimlerini geliştirmeden üretime doğrudan ve verimli bir yolla hızlandırmasına yardımcı olacak” diye ekledi.

Bugün NVDA hissesi %1,6 düşerek 306,88’den kapandı. Ayrıca Microsoft %1,8 düşüşle 315,26 oldu.

Nvidia ve Microsoft, IBD hisselerinde işlem görüyor

Microsoft’ta Yapay Zeka Platformu kurumsal başkan yardımcısı John Montgomery yazılı bir açıklamada, Nvidia teknolojisini Azure Machine Learning’e entegre etmenin, kuruluşların üretici yapay zeka için özel büyük dil modellerini eğitmesine ve dağıtmasına olanak tanıyacağını söyledi.

READ  Samsung, dünyanın ilk şeffaf MicroLED ekranını CES 2024'te tanıtıyor

NVDA hisse senedi ve MSFT hisse senedi, IBD Teknoloji Liderleri listesindedir. Ek olarak, Nvidia IBD liderlik tablosunda yer almaktadır. Ayrıca Microsoft, uzun vadeli IBD liderleri grubunda yer almaktadır.

Salı günü erken saatlerde, PC üreticisi Nvidia Dell Teknolojileri (Dale), şirketlerin işyerinde üretken yapay zeka modelleri oluşturmasını ve kullanmasını kolaylaştırmak için ortak bir girişimi duyurdu. girişim denir sarmal projeAyrıca Dell ve Nvidia’nın altyapısını ve yazılımını kullanacak.

Patrick Seitz’i Twitter’da takip edin @çalışan Tüketici teknolojileri, yazılım ve yarı iletken stokları hakkında daha fazla hikaye için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Adobe, üretici yapay zekaya daha fazla eğilir. İşte pazarın önde gelen Photoshop uygulamasında neler var

Apple, Broadcom ile multi-milyar dolarlık bir kablosuz çip tedarik anlaşması imzaladı

Çin’in Micron’a karşı hamlesi siyasi satışları bir engel olarak nitelendirdi

Bir satın alma noktasının yakınındaki liderler listesindeki hisse senetlerini görün

MarketSmith’in örüntü tanıma sistemi ve özel ekranlarını kullanarak kazanan hisse senetlerini bulun