Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NYPD daha fazla ‘hayalet araba’ için bilet kesiyor, ancak tıkanıklık fiyatlandırması daha fazla kişinin yeni geçiş ücretinden kaçmasına yol açabilir

NYPD daha fazla ‘hayalet araba’ için bilet kesiyor, ancak tıkanıklık fiyatlandırması daha fazla kişinin yeni geçiş ücretinden kaçmasına yol açabilir

As New York City prepares to roll out congestion pricing tolls in Manhattan, police are writing about 75% more tickets for “ghost cars” — vehicles with covered, defaced or phony license plates, according to data shared with Gothamist.

The highly anticipated tolls for vehicles that enter Manhattan below 60th Street will read plates and charge passenger cars $15 and large trucks up to $36 for each trip.

Experts warn that without even stricter enforcement, the program could spark a surge in vehicles that illegally dodge tolls and speed cameras by using phony, dog-eared or defaced license plates. That new wave of fare evasion could stunt the program’s long-awaited and badly needed earnings, undermine its traffic-busting goals and ultimately raise prices for those who do pay.

“If certain people are not paying, that means people who are following the law end up having to pay more,” said Elizabeth Adams, deputy executive director for public affairs at transit advocacy group Transportation Alternatives. Congestion pricing is legally required to bring in $1 billion per year in the form of tolls; if not enough people pay the $15 fee, the rate could go up to meet that target, Adams contends.

Sam Schwartz, a transit consultant who once served as New York City’s traffic commissioner, predicts that without strict enforcement, as many as 1 in 5 drivers could obscure their plates once the new tolls hit.

[–>[–>

Schwartz said phony plates are cheap and easy to acquire. He said he was able to snap up a fake Mississippi license plate on eBay for just $15 — “the charge for just one ride” in a passenger vehicle under congestion pricing.

“I’m not going to use it, but I just did it to show how easy it is,” he said. “If I was a bad guy, I’d put it on my car and ride around and not worry about cameras being able to track me.”

READ  Arm hisseleri: AI çip tasarımcısı Arm'ın hisseleri, yaklaşık iki yılın en büyük halka arzından sonra %16 arttı

Other drivers have used plastic plate shields, reflective paint, surgical masks and even leaves to conceal their tags from cameras.

The predicted surge in ghost plates could cost the MTA hundreds of millions of dollars in revenue, according to Schwartz. Fare dodgers could also undermine the program’s ability to conquer the problem it’s meant to help solve: reducing the number of vehicles on Manhattan’s streets.

“If we’re basically giving a green light for some people to cheat the program, we will not have a fair system for funding our public transportation and will not reduce congestion, which our climate crisis and our overcrowded streets so heavily demand right now,” Adams said.

At an MTA board meeting last week, Chair Janno Lieber said the MTA and other agencies would step up their efforts to make toll cheats pay what they owe.

“We’re gonna go after it hard and make sure that people are not getting away with that, because the credibility of the whole [congestion pricing] Çabaların tehlikede olduğunu söyledi.

Birkaç sonuçla kameradan kurtulun

2022’de Adams yönetimi, geçiş ücreti ve biletlerden kaçınmak için plakalarını büken, kaplayan veya değiştiren kanunları çiğneyenleri hedef alan bir baskı duyurdu. O günden bu yana polis yüzbinlerce ceza yazdı, binlerce celp çıkardı ve binlerce aracı çekti. Şehir de Yasaklı Amazon gibi çevrimiçi perakendeciler de dahil olmak üzere, şehir sınırları içinde kameraları engelleyen plaka kılıfları satmak. Halka açık yerlerde plakaları gören New York yolcuları (hatta bazıları plakaları kendileri kurtarıyor) artık belirlenmiş bir noktayı kullanarak hatalı sürücüleri çağırabiliyor. 311 Şikayet Kategorisi.

Ancak bazı sürücüler hala kameralardan uzakta. Ulaştırma Bakanlığı verilerine göre bu yıl kırmızı ışıklara veya hız kameralarına neden olan arabaların yaklaşık %5’i sahte, eksik veya okunamayan plakalar nedeniyle takip edilemedi; bu oran 2019’da sadece %1’di. Ajansın Köprüler ve Tüneller Komisyonu’nun yakın tarihli bir raporuna göre köprü ve tünel sürücülerinin %6’sı. Streetsblog tarafından veri analizi bulunan Deforme olmuş plakalara ilişkin gözlemler 2017 ile 2022 yılları arasında 200 kat arttı.

READ  238.000 Ford Explorer arabası, devrilmelerine yol açabilecek bir kusur nedeniyle geri çağrıldı

Ulaştırma uzmanları, önümüzdeki baharda yürürlüğe girmesi beklenen yeni bir dizi trafik sıkışıklığı ücretinin, yeni bir geçiş ücreti kaçakçısı dalgasına yol açabileceğini söylüyor.

Şehrin polis departmanı tarafından paylaşılan veriler, şehrin trafik sıkışıklığı fiyatlandırmasının başlangıç ​​tarihi öncesinde bazı plaka yaptırımlarını artırdığını gösteriyor. Gothamist ile paylaşılan verilere göre bu yıl şu ana kadar memurlar kapalı plakalar için 12.000’den fazla taşınma cezası yazdı; bu da geçen yılın bu zamanına göre dörtte üç daha fazla celp. Bloke plakalar için park cezaları aynı zaman diliminde yaklaşık 230.000 seviyesinde sabit kaldı ve geçici tabelalardan dolayı tutuklamalar yaklaşık dörtte bir oranında azaldı. Her üç ölçüm de pandemi öncesi değerlerine kıyasla önemli ölçüde arttı.

New Yorklular ayrıca 311 numarası aracılığıyla plakalarını tahrif eden bilgisayar korsanlarını ihbar etmek için de devreye giriyor. NYPD, bu yıl şu ana kadar halktan ayda ortalama 1.500’den fazla şikayet aldı; bu rakam, yılın ortasında ayda yaklaşık 1.000 şikayetti. -2018. 2022 Ne zaman dosyalandı? Bu kategori ilk kez.

[–>

But a closer look at both datasets shows that many camera-dodging drivers are undeterred, and in some cases they’re going unpunished. Of the 300,000-plus parking tickets written for license plate infractions between July 2022 and June 2023, about a third were given to drivers who’d racked up at least five tickets that year alone. About two dozen drivers had over 100 tickets apiece. And around 60% of the 311 complaints haven’t led to any type of correction, according to the city’s service requests database.

[–>

[–>

Adam White, a lawyer, cyclist and erstwhile license plate vigilante, says that without stricter enforcement to set an example, even drivers with intact license plates could start covering theirs once the tolls start hitting. White himself was arrested for uncovering an obscured license plate. He later sued the city over the charge of criminal mischief.

READ  Yolcu biriminin 2023 sonuna kadar Kovid öncesi seviyelere ulaşmasını sağlayın

“If enough people are doing it without consequence, and people in the neighborhood are seeing them, then [they] White, “‘Durun bir dakika, vergi ödeyen tek kişi benim’ diye düşünmeye başlıyorsunuz” dedi. “Bundan etkilenen tek kişi benim.” Neden çantayı tutan aptal ben oluyorum?

Gothamist’in görüştüğü uzmanlar ve savunucular, şehrin geçiş ücreti kaçakçılarının dalgasını nasıl durdurabileceği konusunda farklı fikirlere sahipti. Eski trafik komiseri Schwartz, polisin trafik yasalarının uygulanmasını Ulaştırma Bakanlığı’na devretmesi gerektiğini söyledi; bakanlığın, kapalı plakalarla yakalanan polisler de dahil olmak üzere yasayı ihlal edenlere karşı yasayı kaldırma konusunda daha donanımlı olduğunu söyledi. Avukat White, polisin, plaka korsanlarını araçlarından ayırmasına olanak tanıyan çizme ve el koyma gibi yetkilerden yararlanmasını istiyor. Ayrıca federal hükümetin devreye girmesini ve geçiş ücreti kaçakçılarının popüler tercihi olan kağıt tabakların yasaklanmasını istiyor.

Adams ve diğerleri, sahte plakaların eyalet dışına çıkarılmasını zorlaştıracak yasaların çıkarılması için bastırıyor. Geçtiğimiz baharda Belediye Meclisi tarafından sunulan bir yasa tasarısı, sahte etiketlerin satışını ve dağıtımını yasaklayacaktı.

Geçen hafta açıklanan başka bir yasa tasarısı, gizlenmiş veya tahrif edilmiş bir plakaya verilecek maksimum cezayı 1.000 dolara çıkaracak. Şu anda, plakası engelli bir şekilde park eden aracın cezası 65 dolar. Buna göre New York Şehri Maliye Bakanlığı’na.

Yeni yasa tasarısının sponsoru ve plaka değiştiren kanunları çiğneyenlerin sadık düşmanı olan Meclis Üyesi Robert Holden, “Yani, bu Verrazano Köprüsü üzerinde iki geziye benziyor” dedi. Belirsiz bir plakayla araç kullanmanın cezalarının maliyet tasarruflarından daha ağır basması gerektiğini söyledi.

“İradenin olduğu yerde yol da vardır” dedi. “Birisi panellerini karartarak çok fazla para tasarrufu sağlayabiliyorsa, bunu yapacaktır. Ve bunu ister teknoloji, ister örtüler veya yapraklar aracılığıyla olsun, çok yaratıcı bir şekilde yapacaklardır.”