Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oak Ridge Boys grubunun üyesi ve Country Hall of Famer’dı, 76 yaşındaydı

Oak Ridge Boys grubunun üyesi ve Country Hall of Famer’dı, 76 yaşındaydı

Oak Ridge Boys country müzik grubunun 51 yıldır solisti olan Joe Bonsall, Salı günü 76 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm nedeni amyotrofik lateral sklerozun komplikasyonlarıydı.

Grubun 1973’ten bu yana tanıdık bir yüzü olan Bonsall, hastalık nedeniyle Ocak ayında grupla turneye çıkmaktan emekli olduğunu açıklarken, Oak Ridge Boys onun yokluğunda veda turlarına devam etti. Konserlerden emekli olduktan sonra grubun armonilerinde tenor sesi sağlayan Bonsall’ın bu yıl da kendileriyle yeni bir albüm kaydetmeyi planladığı bildiriliyor.

Grup, hayranları tarafından en çok 1981’deki hitleri “Elvira”yla tanınır; bu şarkı yalnızca ülke listelerinde 1 numaraya ulaşmakla kalmayıp, aynı zamanda pop hiti olarak da Billboard Hot 100 listesinde 5 numaraya yükseldi. Ertesi yıl “Bobbie Sue” ” pop ve country müzikte de başarılı oldu, Hot 100’de 12 numaraya ulaştı ve house band formatında listelerde zirveye yerleşti. Toplamda, grubun 17 1 numaralı ülke hiti vardı ve 34 En İyi 10 ülke hiti vardı.

Bonsall, 2015 yılında üç grup arkadaşıyla birlikte Country Müzik Onur Listesi’ne alındı. Oak Ridge Boys ayrıca 2000 yılında Gospel Müzik Onur Listesi’ne seçildi.

Country Music Hall of Fame ve Museum’un CEO’su Kyle Young, şarkıcıyı anan bir açıklamada “Joe Bonsall, 50 yıl boyunca Oak Ridge Boys’un kıvılcımıydı” dedi. “Onun performansları, bunu yapan herkes kadar heyecan vericiydi. Sesi yüksek ve netti ve neşeli ruhu her zaman bir enerji patlaması yaratarak kalabalığı anında gelip rahatlamaya motive ediyordu. Her şarkı söylediğinde endişelerimizi kesinlikle hafifletti.”

Oak Ridge Boys’un kökenleri 1940’lara kadar uzanıyor ve grup bu ismi 1960’ların ortasında aldı, ancak Bonsall 1973’te katılmadan önce grup esas olarak bir gospel grubu olarak biliniyordu. Johnny Cash onların Columbia Records ile anlaşma yapmasına yardımcı oldu. Onları “Praise the Lord and Pass the Soup” adlı single’ına konuk olarak aldıktan sonra grup, daha sonra Dot/ABC ile anlaşıp “Y’all Come Back Saloon” adlı şarkı yayınlayana kadar büyük bir laik başarı elde edemedi. 1977’de ülke listesinde 3 numara Başarının bu erken dönemindeki sonraki 1 numaralı hitler arasında “Trying to Love Two Woman”, “I’ll Be True to You”, “Leaving Louisiana in the Güpegündüz” ve “” yer aldı. (Ben Ayarlıyorum) Süslü.” “Ücretsiz”.

READ  Doctor Who ilk tatil özel yayını olarak yeni bir tema şarkısı, yeni bir TARDIS ve yeni bir fragman yayınladı

1970’lerde ve 1980’lerde listelerde zirveye çıkan diğer şarkılar arasında “Bu Çılgın Aşk”, “Sanırım Bazen Acıtmaz”, “Biraz Yağmur Alır” ve “Ne Kadar Yüksek Olursa Olsun” vardı.

Oak Ridge Boys, 1989’da “No Matter How High” ile son country müzik hitine imza attı, ancak bugüne kadar başarılı bir şekilde turneye çıkmaya devam ediyorlar ve country müzik ödül gösterilerinde ve diğer özel etkinliklerde konuk olarak karşılanıyorlar.

Grup aynı zamanda Paul Simon hayranları tarafından 1977’deki hit şarkısı “Slip Slidin’ Away”in vokal yorumlarıyla da tanınıyordu.

Bonsall, önümüzdeki Kasım ayında yayınlanması planlanan “Kendimi Görüyorum” adlı anı kitabı da dahil olmak üzere 11 kitap yazdı.

Bonsall, 2022’de neredeyse pulmoner emboli nedeniyle öldüğünü söyledi. Bonsall, “Geçen hafta sonu kolaylıkla ölebilirdim ama Tanrı’nın benimle işi henüz bitmedi” dedi. Tweet attı“Akciğer embolisi nedeniyle hastanede 6 gün kaldıktan sonra şimdi evime geri döndüm… iyileşmem biraz zaman alabilir… Gösterdiğiniz dualar ve sevgi için teşekkür ederim!”

İyileşti ve Eylül 2023’te başlayan “Amerikan Yapımı: Veda Turu” olarak adlandırılan turun ilk tarihlerine katılabildi.

Ocak ayında Bonsall, Yoldan emekli oldum, gerçekten zorlaşıyor… Benim için şarkı söyleyen Ben James adında bir adam var ve sizin sevginize ve cesaretlendirmenize ihtiyacı var… Sesi benimkinden farklı ama getiriyor. Masada pek çok yetenek var @oakridgeboys veda turunu bensiz bitirecek ama emin olun ki tüm bunlarla benim için sorun yok! Tanrı bunu yapabilir!!!”

Country Müzik Derneği CEO’su Sarah Trahern, “Oak Ridge Boys’u ve onların country müzik tarihindeki yerini düşündüğümde, kocaman gülümsemesi ve sınırsız enerjisiyle Joe’nun imajı aklıma çok net geliyor” dedi. Country müziğini küresel bir sansasyona dönüştürürken başkalarına hizmet etme konusundaki kararlılığını unutun.” “Sektörümüz onun sayesinde gelişti. Bugün, onu tanıyacak kadar şanslı olan herkesin çok özleyeceği, müzikte eşsiz bir enerjiyi ve sesi kaybettik. .”

READ  Eski kraliyet sözcüsü, Kate ve William'ın iyileşmek için zamana ve alana ihtiyacı olduğunu söyledi

Bonsall’ın temsilcileri tarafından yayınlanan ölüm ilanı açıklamasında şöyle denildi: “Joe şarkı söylemeyi severdi. Okumayı severdi. Yazmayı severdi. Banjo çalmayı severdi. Çiftlikte çalışmayı severdi. Philadelphia Phillies’i severdi. Ama Jesus ve ailesi Her zaman ilk sıradaydık ve onu göreceğiz.” Bir kez daha söz verilen günde.”

Bonsall’ın hayatta kalan eşi Mary Ann, kızları Jennifer ve Sabrina, torunu Brian, torunu Luke, diğer iki torunu Chance ve Gray ve kız kardeşi Nancy’dir. Kendisinden önce ailesi Joseph S. Bonsall Sr. ve Lily Bonsall.

Kendi isteği üzerine cenaze töreni yapılmayacaktır. Çiçek yerine ALS Derneği’ne veya Vanderbilt Tıp Merkezi’ndeki ALS Araştırma ve Sinir Bilim Merkezi’ne bağış yapılabilir.