Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Önemli telif hakkı kaldırma işlemleri hileli hale gelir, küçük videoları vurur

Önemli telif hakkı kaldırma işlemleri hileli hale gelir, küçük videoları vurur

kader 2

resim: tampon lastiği

‘Bir dizi telif hakkı kaldırma işlemine’ maruz kaldı tencere Topluluk, geçen haftanın sonundan beri YouTube’da barındırılan müzik videolarını kaldırdı. Süre Genellikle bu tür işler yayıncının veya stüdyonun talebi üzerine gelir.bu durumda, Bungie onlarla hiçbir ilgisi olmadığını söylüyor.

durum böyle miydi Bu konu ilk olarak Reddit’te açıldı. Geçen hafta çok sayıda önemli şahsiyetin eseri olduğu dikkat çekmişti. tencere Foruma özgü bir hassas nokta olan Müzik Arşivleri, kanalları içerik parçalarının müziklerini korumaya yardımcı olduğu için kaldırıldı – her ikisinden de tencere Oyunlar — artık oyunların kendisinde mevcut değil.

Kaldırımlar, insanların oyundan sadece bölümleri olan sahnelerden yükledikleri kliplere yayılmaya başlamadan önce, giderek daha fazla topluluk üyesinin ve yaratıcının kanallarından daha fazla ses videosu kaldırıldığından, önümüzdeki birkaç gün içinde olaylar tırmandı. arka planda film müziği.

Kaldırılmalar, bu film müziğine erişimimizi – geçici olarak da olsa – kaybettiğimiz anlamına gelmez, daha ziyade tencere Topluluğun artık YouTube hesaplarına karşı da telif hakkı ihtarları var.

Yayından kaldırma çılgınlığı, başlangıçta topluluk üyeleri tarafından Bungie’nin bağlı ortağı olan CSC’nin ayakları altında suçlandı. Ancak işler daha da tırmandığında ve Bungie’nin videoları bir hit almaya başladığında, bir şeyler olduğu açıktı. Şirket tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan bir açıklama okuyor:

YouTube’da bir dizi telif hakkı nedeniyle yayından kaldırmanın farkındayız ve ciddi şekilde araştırıyoruz. Bu, Bungie Kanallarımızdaki içeriği içerir. Bu eylemler, Bungie’nin veya ortaklarımızın talebi üzerine yapılmaz. Lütfen gelecekteki güncellemeler için hazırlanın.

Bu tweeti başka kelimelerle ifade etmek – olmayan şeylere odaklanmak Birinin isteği üzerine yapılmıştır – otomatik algılama ve müteakip yayından kaldırma bildirimlerinin suçlu olmaması için kapıyı açık bırakır. Eğer durum gerçekten böyleyse, YouTube’un sunduğu tüm kolaylık ve eğlenceye rağmen, içerik oluşturucular ve toplum üyeleri için geç aşama kapitalizmi olan teknokratik cehennemin en derinlerinde yaşadığını bir kez daha hatırlatıyor.

READ  2022 PlayStation Yaz İndiriminden en iyi PS4 ve PS5 oyunları