Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Paspasları temizlemekten PKL’de oynamaya: Kader, Bengal Savaşı’ndan genç Savaşçı Durk Rohit Raghav’ı nasıl seçti – Özel

“Her ne ise, her zaman bir yolunu bulur” derler. Bu atasözü, kaderin, okulu bırakan 10. sınıf öğrencisi ve gündüz işinde bekçi olarak çalışan bir adamın oğlu olan Haryana’dan bir çocuğun hayatını alması ve sonunda onu büyütmesine yardım etmesiyle gerçek oldu. Matt Cleaner’dan Pro Kabaddi League (PKL) Player’a terfi etti.

15 yaşında, Bengal Warrior’ın çok yönlü oyuncusu Rohit Raghav, her Ocak ayında köyün yıllık “Mela” (şov) kabaddi turnuvasına katıldıktan birkaç gün sonra günlük koşusunu bitiriyordu. Jhajjar bölgesindeki çoğu çocuk gibi, o da fitness ve orduya katılmak istedi ve atlet olmak için gerçek bir tutkusu yoktu. Sonra kasabadaki herkesin “mutluluk” dediği bir yabancı tarafından aniden durduruldu. Rohit onu tanımıyordu, ancak Happy’nin gerçek adı Manjeet Singh, gerçek bir yetenek keşfettiğine kesinlikle inanıyordu ve bu konuşma Rohit’in hayatında bir dönüm noktası oldu.

Devamını oku | 2019 finalindeki yenilgi hala acıtıyor: İktidar MVP’si Naveen Kumar, Dabangg Delhi’nin PKL8’de sonuna kadar gitmek için motive olduğunu söyledi

ile konuşurken Hindustan Times Delhi Polisi üyesi Rohit, özel bir röportajda, yıllık sergide oyununu beğendiğini ve oyunu profesyonel olarak takip etmesini istediğini söyledi.

“Oğlan (Rohit Manjeet sevgiyle konuşurken) bana memleketimi terk etmem gerektiğini söyledi, ben de ona evimin şu anki durumunun bana izin vermediğini ama her şeyi halledeceğini söyledim. Hatta geldi. Evimde konuşuyorum. aileme, onlara oynamam gerektiğini söyledim ve ailem, Delhi Polisi için çalıştığı için onun gibi kimsenin kötü tavsiye vermeyeceğine inanıyordu. O gün elimi tuttu. ” Rohit’in yüzünde bir gülümseme.

O zamandan beri, Rohit’in tek yaptığı kabaddi oynamak ve sıralamada yükselmek. Artan iş yükü ve ailesinin desteğiyle, çalışmalarını bırakmasına izin verilirken, Manjeet maliyeyle ilgilendi, zengin bir diyet sürdürmesine yardımcı oldu ve çalışma programını Rohit’i eğitmek için ayarladı. Günde en az iki kez.

READ  İran'da 60 bin Ermeni'nin okulu varken, 30 milyon Azerbaycan Türkü dilini kaybetmiş durumda.

Rohit, ilk olarak Manjeet onu Delhi Polis ekibiyle bir kontrol için götürdüğünde Kabaddi Matt’i kurdu. Takımın bir üyesi olan Manjeet, koçunu kendisini test etmeye ikna etti. İlk başta, koç Rohit eklemek konusunda isteksizdi, ancak çok yönlü oyunu görür görmez, daha iyi oldu.

Rohit, “O (Delhi Polis ekibinin koçu) bana parlak bir geleceğim olduğunu söyledi ve SAI (Hindistan Spor Otoritesi) ile eğitime başlamamı önerdi.” Dedi. Bu tavsiyeyi dinledikten sonra, Rohit SAI’nin Gandhinagar Merkezine katıldı ve koç Jasveer Sharma tarafından yürütülen bir test seansından sonra kabul edildi.

Devamını oku | PKL 8- ‘Koçumuz tüm baskıları kabul etmek için burada’: Haryana Steelers kaptanı Kandola yeni sorumluluktan çekinmiyor

Ancak, kıdemli oyunculara öncelik verildiği için oyun süresi sınırlıydı. Rohit koçlukta etkilemeye devam ederken, koç Jasvir ona Goa’daki bir maçta elini denemesini tavsiye etti ve sonunda Rohit hak ettiği takdiri aldı.

“Orada (Goa’da), UP Yodha takımı da dahil olmak üzere birçok PKL oyuncusu katıldı. Sumit Sangwan’ı yendim ve ardından Goa yönetimi bana genç maçlar için doğru yaş grubuna girsem bile kaybetmem gerektiğini söyledi. Kilo verirsem beni Genç Milliler takımına eklerler. “10 kilo verdim ve ilk kez sahnede bitirdik (2019 edisyonunda bronz madalya). Sonra oynama şansım oldu. Ayodhya’daki kıdemli ekip,” diye açıkladı Rohit.

Organizasyonun bir parçası olarak, her PKL sezonunda, Sayıştay erkekleri çocuk temizlikçisi olarak çeşitli yerlere gönderildi. Çoğu çocuk “kötü işi” sevmezken, Rohit her saniye onu sevdi, ona her gün 500-600 rupi kazandırdı, aynı zamanda en sevdiği yıldızları evin en iyi koltuklarından izledi.

Rohit, “Antrenörün hemen önünde oturduk. Maçlar sırasında oyuncuların tepkilerini yakından izlerdim ve koçun oyuncularına söylediklerini dinlerdim” dedi.

READ  PFTP, Noel sezonunu bir KCT konseriyle anıyor

O zamanki durumundan memnun olsa da, memnun değildi. Sonunda, 20201’de K7 ve diğer yerel kabaddi turnuvaları gibi turnuvalarda oynarken, Bengal Warriors takım analisti Ashwin Venkateshwaran yeteneğini keşfetti.

Devamını oku | BKL 8: ‘Muhafızları parmak uçlarında tutar’: ‘Yüksek uçan’ Pawan Sehrawat, cephanelikte yeni becerilerle düşmanları taciz etmeye hazır

“Bir gün Sir Ashwin beni aradı ve yerel turnuvalardan videolarımı göndermemi istedi. Turnuvaların çoğunda beni yeterince gördüğünü ancak yerel turnuvalardan videolarımı beğendiğini söyledi. Savunma ve baskın videolarımı paylaştım. Söz verdik. (Bangladeş) Beni kesinlikle içeri alacak” dedi Rohit.

Kural olarak, PKL 8 müzayedesinde NYP (Yeni Genç Oyuncular) taslağının bir parçası olan 20 yaşındaki Rohit, hüküm süren şampiyonlar tarafından 6 lakh Rs karşılığında satın alındı.

Rohit, Gujarat Giants’a karşı ilk maçına başladı ve ilk baskısında Kris Ernok ve Sunil’i topladı. Maçtan sonra Bulut 9’daydı.

Rohit kulaktan kulağa gülümseyerek “Saat 5’e kadar uyuyamadım. Telefonum o kadar çok çaldı ki bir noktada telefonum çalışmayı bıraktı. Evde herkes gördü ve bu his gerçeküstüydü” dedi.

8. sezonda şimdiye kadar 5 maç oynayan Rohit, 2026 Asya Oyunları’nda Hindistan’ı temsil etmeyi umuyor.