Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Prens Harry, Kral Charles ve Prens William’dan ‘dişlerine acı bir tekme’ yedi

Prens Harry, Kral Charles ve Prens William’dan ‘dişlerine acı bir tekme’ yedi

Kral III. Charles, oğlu ve varisi Prens William ile nadir bir ortak görev gerçekleştirdi ve ona resmi olarak Ordu Hava Kuvvetleri Baş Albayı adını verdi; bu, bir kraliyet uzmanının The Daily Beast’e “Prens için dişlerine acı bir tekme” olarak tanımladığı bir şeydi. Harry.”

Charles, William’la yapılan özel törene katılmak için bugün helikopterle geldi ve burada Prens Harry’nin en ünlü eski üyesi olduğu ordunun hava indirme biriminin komutasını resmi olarak devretti. Harry, Hava Kuvvetleri’nin Afganistan’daki görev turunun bir parçası olarak Apache helikopterlerini uçurdu.

Harry, 2020’de Kraliyet Ailesi’nin çalışan bir üyesi olarak görevinden ayrılmadan önce kendisiyle olan ilişkisi nedeniyle Alayın Patronu olarak görevi devralmak üzere aday gösterildi.

Saray geçen yıl bu göreve William’ın atanacağını açıklamıştı ancak bugün devir teslimi resmileştirme kararı geçen hafta açıklandı; Harry’nin İngiltere’yi ziyaret ederken babasının onu görmeyi reddettiğini açıklamasından sadece birkaç saat sonra.

Charles’ın kampı daha sonra Harry’nin bir toplantı talebinde bulunmadığını bildirdi.

Bir Saray sözcüsü geçen hafta şunları söyledi: “Majesteleri Kral, Orta Wallop’taki Ordu Havacılık Merkezinde, Ordu Hava Kuvvetleri Baş Albay rolünü resmi olarak Galler Prensi Majesteleri’ne devredecek. Ağustos 2023’te, Majesteleri Kral’ın tahta çıkışının ardından Kral, Galler Prensi’nin Ordu Hava Kuvvetleri Baş Albayı olması da dahil olmak üzere askeri atamaları duyurmaktan memnuniyet duydu. Bu görev daha önce Galler Prensi olarak Majesteleri tarafından 31 yıl boyunca üstlenilmişti.

Duncan Larcombe, eski kraliyet gazetesi editörü güneş Prens Harry’nin biyografisinin yazarı şunları söyledi: “William’ın Prens Harry’nin eski alayının başına atanması, Prens Harry’nin dişlerine acı bir darbe gibi geldi. Bu onun gerçekten çok başarılı olduğu birkaç şeyden biriydi çünkü bu onun gerçekten başarılı olduğu birkaç şeyden biriydi. Artı , William ve babasının görüntüsü o kadar iyi birleşmişti ki… Bugünkü yakın ve net, geçen haftaki olaylara çarpıcı biçimde benziyor, Charles, Harry’yle görülmemek için elinden geleni yapıyordu.

READ  New York'ta Michelin Yıldızı Kazananların Listesi