Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

KRALİYET AİLESİ HABERLERİ: Sözcük savaşı patlak verirken Kral Charles Prens Harry’yi görmeye ‘davet edilmedi’

KRALİYET AİLESİ HABERLERİ: Sözcük savaşı patlak verirken Kral Charles Prens Harry’yi görmeye ‘davet edilmedi’
Kral, kraliyetin kıdemli üyeleriyle bir bahçe partisine ev sahipliği yaparken, Prens Harry yeniden bir araya gelmeyi kaçırıyor

Kaynaklar, Prens Harry’nin Londra’ya gittiğinde Kral Charles’ı ziyaret etmek veya Invictus Games Vakfı etkinliğine davet edilmek için başvuruda bulunmadığını iddia etti.

Ancak Sussex Dükü’nün arkadaşları, kanser tedavisi görmesine rağmen babası onu görmek istemeyip Buckingham Sarayı’ndaki bahçe partisine katılabildiğinde onun sokulduğunu iddia etti.

Charles’ın bir arkadaşı şunları söyledi: “Her şey çok üzücü.” zamanlar. “Bu Invictus Yolculuğu duyurulduğu anda kırmızı halıyı zar zor sererken, doktorlar ona tedavisine ve iyileşmesine odaklanmasını tavsiye ederken, günlüğünde yer bulmayı reddettiği fikri… yani, diyelim ki anılar yine farklı olabilir.”

Harry’nin arkadaşlarından biri cevap verdi: “Majesteleri oğlunu görmek isteyemez miydi? Geleceği yaygın olarak biliniyordu.”

Sözcük savaşı, hafta sonu Prens Harry ve Meghan Markle’ın Nijerya’yı ziyaret etmesiyle ortaya çıktı ve ikili burada kar amacı gütmeyen yerel bir ruh sağlığı zirvesinde konuştu. Jiankou VakfıAbuja’daki Lightway Akademisi’ndeki Arkewell Eşleri Vakfı tarafından desteklenmektedir.

1715537365

Prens Harry ve Kral Charles, kraliyet ailesinin buluşma teklifinde bulunup bulunmadığı konusunda sözlü bir savaşta bulunuyor

Geçen hafta Kral Charles’ın Prens Harry ile görüşmeyi teklif edip etmediği ya da bunun tersi yönündeki farklı raporlar, Kral ve Harry’nin PR ekipleri arasındaki koordinasyon eksikliğine atfedildi.

Kraliyet tarihçisi Dr Judith Rowbotham şunları söyledi: “Aralarında gerçek bir ilişki yok [Sussexes’s] King’in Halkla İlişkiler ekibi ve King’in Halkla İlişkiler ekibi çünkü bu anayasal olarak uygunsuz olurdu.

“Birlikte çalışırlarsa kralın hükümetin getirdiği kısıtlamaları görmezden geldiği bir durum ortaya çıkabilir.”

Dr Rowbotham’a göre, 2020 yılında Sussex Dükü ve Düşesi ön saflardaki kraliyet görevlerinden ayrıldı, bu da artık “devlet yapısının bir parçası” olmadıkları anlamına geliyor.

Barney Davis12 Mayıs 2024, 19:09

1715576460

Edinburgh Dükü, Şövalyeler Anıtı’nın yüzüncü açılışına saygı duruşunda bulunuyor

En büyük fedakarlığı yapanların onuruna, Birleşik Krallık ve İngiliz Milletler Topluluğu Süvarileri ve Yeomanry üyeleri, Birinci Dünya Savaşı’nda ve onu takip eden savaşlarda şehit düşen yoldaşlarını onurlandırmak için anıtın önünden yürüdüler.

Kraliyet Dragoon Muhafızlarının Kraliyet Onursal Albayı Prens Edward, anıta çelenk koymadan önce Birleşik Süvari Birliği üyeleriyle buluştu.

Barney Davis13 Mayıs 2024 06:01

1715572800

Harry ve Charles arabayla sadece yirmi dakika uzaklıktaydı ama kilometrelerce uzaktaydılar

Harry’nin Invictus Oyunları’nın 10. yıldönümünü kutladığı St Paul Katedrali ile Charles’ın bahar bahçesi partisine ev sahipliği yaptığı Buckingham Sarayı arasındaki mesafe iki milden biraz fazla – ya da Uber’le yaklaşık 14 £ – yine de Çiftin ne kadar süredir ayrı olduğunu vurgulamak için tanıtıldı.

Barney Davis13 Mayıs 2024, 05:00

1715569260

Prens William gösterişli Vegas konserinde Steve Irwin’i anıyor

Prens William, 11 Mayıs Cumartesi günü Las Vegas’ta Steve Irwin konserinde Irwin ve çevreyi koruma çabaları hakkında özel bir mesaj paylaştı.

“Gece tamamen çevreyi kurtarmak ve Steve’in gezegenimizdeki yaşamı korumaya yönelik küresel misyonunu sürdürmekle ilgili” dedi.

Irwin’in “daha temiz su, temiz hava ve bol yaban hayatı” ve “çocuklarımız için bir gelecek” umudundan bahsetti ve kendi değerlerinin bununla uyumlu olduğunu açıkladı.

William şöyle devam etti: “Bu gece Wildlife Warriors aracılığıyla yaptıkları çalışmaları kutlamak için neredeyse size katılmaktan gurur duyuyorum. Steve ve Terry’nin 2002’de kurduğu yardım kuruluşunun küresel etkisini görmek, gelecek için umut veriyor.”

“Gezegenimizin sağlıklı geleceğini garanti altına alacak çevreye duyarlı seçimler yapmak her birimiz için hiç bu kadar önemli olmamıştı.”

Barney Davis13 Mayıs 2024 04:01

1715565660

Prens Harry, Kral Charles’ın ‘bariz aşağılamasına’ katlanırken Kraliyet Ailesi’nin ‘koordineli hareketi’

Kraliyet uzmanına göre Prens Harry, Kral Charles tarafından reddedildi.

Kraliyet uzmanı Richard Fitzwilliam The Mirror’a şunları söyledi: “Harry’nin sözcüsü, Kral Charles’ın onu görmeye vakti olmadığını açıkladığında bu olağanüstü bir haftaydı ki bu bariz bir küçümsemedir.

Bu, kaynakların Kral Charles’ın Prens Harry’ye kalacak bir yer teklif ettiğini ancak Dük’ün “teklifi reddettiğini” iddia ettiği raporların ortasında geldi.

Kaynaklar, Harry’nin babası Kral Charles’ın, oğlunun yolculuk sırasında kraliyet konutunda kalmasına izin vermeyi kabul ettiğini, ancak Harry’nin otelde kalmayı reddettiğini iddia etti.

Barney Davis13 Mayıs 2024 03:01

1715562000

iSemi | Canterbury Başpiskoposu, kraliyet ailesi arasındaki sürtüşmeye ilişkin sessizliğini bozdu: ‘Onları yargılamamalıyız’

Canterbury Başpiskoposu kraliyet tartışmasında sessizliğini bozdu: ‘Onları yargılamamalıyız’

Canterbury Başpiskoposu, kraliyet ailesi arasındaki kavgaya ilişkin sessizliğini bozarak şu çağrıda bulundu: “Onları yargılamamalıyız.” Bunun yerine Justin Welby, Kral ve Kate’in kanser tedavisine devam ederken Kral Charles, Galler Prensesi ve diğer aile üyeleri için “dua edilmesi gerektiğini” söyledi. 9 Mayıs Perşembe günü Günaydın Britanya programında yapılan bir röportaj sırasında Başpiskopos, kraliyet ailesiyle yaptığı özel görüşmeleri reddetmeyi reddetti ve onların “insan” olduklarında ısrar etti.

Barney Davis13 Mayıs 2024, 02:00

1715558520

Harry asil derisinden kurtulmaya çalışıyor ama geçmişinden kaçamayan bir adam.

Harry’nin uçarken babasını görememesi pek çok kişiyi üzecek. Ancak Nijerya’da “küçük bir kraliyet turuna” çıkmanın, her zaman olduğu gibi görünen aile ayrılıklarını onarmaya yardımcı olmayacağını söylüyor Tessa Dunlop.

Tessa’nın makalesinin tamamını buradan okuyun:

Barney Davis13 Mayıs 2024 01:02

1715554860

Meghan, Nijerya’daki bir kadın etkinliğinde ‘sevimli çocuklar’ Archie ve Lilibet hakkında samimi bir şekilde konuşuyor

Meghan Markle, Nijerya’daki bir kadın liderliği etkinliğinde yaptığı konuşmada “süper sevimli çocukları” Archie ve Lilibet hakkında konuştu.

Sussex Düşesi, “Anne olmayı seviyorum” diyerek anne olma hayallerini gerçekleştirdi.

Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü Dr. Ngozi Okonjo-Iweala ile birlikte ev sahipliği yaptığı Liderlikte Kadınlar etkinliğinde konuşuyordu.

Panel tartışması sırasında Bayan Markle ayrıca hayatındaki “dengenin” yıllar içinde değiştiğini ve on yıl önce evlenmeden ve Prens Archie ile Prenses Lilibet’e sahip olmadan önceki halinden farklı göründüğünü söyledi.

“Bunun şu anki anlamının bu dengenin sizin için her zaman değişeceği olduğunu düşünüyorum” dedi. “On yıl önce dengeli görünen bu denge değişecek.”

Sussex Düşesi Meghan (solda), Cumartesi günü Nijerya’nın Abuja kentinde düzenlenen bir etkinlik sırasında Dünya Ticaret Örgütü genel müdürü Ngozi Okonjo-Iweala (sağda) ile birlikte yürüyor. (Erişim noktası)

1715548804

King’in kral olarak zorlu ilk yılını atlatmasını sağlayan tek şey

Kraliyet uzmanına göre Kral Charles, kral olarak ilk yılında çalkantılı bir yıl geçirdi ancak onu ayakta tutan bir şey var.

Eski BBC Royal muhabiri Jenny Bond tamam dedi! Dergi: “Hafta sonunu Highgrove’da bahçe işleriyle uğraşarak ve meditasyon yaparak geçirdiği söylendi. Bahçecilik, hayatı ve onun getirdiği her şeyi yansıtmanın harika bir yoludur.

“Kral, kanser teşhisinin onu durdurması nedeniyle açıkça üzgün ve hüsrana uğramış durumda.

“Ama bu, yılın bahçenin hayat ve renkle dolup taştığı zamanı; “Her yerde yeni bir büyüme var ve bununla birlikte yeni umutlar da geliyor.”

Bond şunları ekledi: “Doktorları onun kaydettiği ilerlemeden memnun ve sevgili gelini Katherine için çok endişeli olmasına rağmen, onun sonunda istediği huzura ve mahremiyete kavuştuğunu bilerek rahatlayabilir.”

Charles ve Camilla, 19. evlilik yıldönümlerinin ertesi günü, 10 Nisan’da Buckingham Sarayı’nın bahçelerinde (Milly Pilkington/Buckingham Sarayı) (PA teli)

Barney Davis12 Mayıs 2024, 22:20

1715546734

Prens William BAFTA’ya sürpriz bir şekilde katıldı

Prens William, ödülünü Barones Fluella Benjamin’e takdim etmek için BAFTA törenine katıldı.

William izleyicilere şunları söyledi: “İyi akşamlar. Bu gece, çocuklarla ve gençlerle yaptığı öncü çalışmalarından dolayı bu yıl Burs ödülüne layık görülen Barones Floella Benjamin’in olağanüstü başarılarını anmaktan büyük mutluluk duyuyoruz; televizyon yayınlama konusundaki uzun süredir devam eden bağlılığı; Ve kapsayıcılığın değişmez savunucusu olarak yaptığı çalışmalardan dolayı.

“Elli yılı aşkın kariyerinde milyonların hayatına dokundu. Başta Playschool ve Play Away olmak üzere çocuklara yönelik televizyon programlarının çok sevilen sunucusu olarak ekranlarımızı süsledi.

“Ayrıca BAFTA’ya da önemli katkılarda bulundu; 1997’den 2000’e kadar BAFTA Televizyon Komitesi’ne başkanlık etti ve 1995’te BAFTA Çocuk Ödülleri’ni kurdu.

“Barones Benjamin, sinema sanatlarının dışında kararlı bir şekilde çocukların eğitimini ve refahını destekledi, çok sayıda hayır kurumunu destekledi, sosyal adalet için yorulmadan kampanya yürüttü ve Windrush Kuşağı’nın bir üyesi olarak ayrımcılığa maruz kalanların sesi oldu. İngiltere’ye erişin.

“O bir aktris, yazar, şarkıcı, siyasetçi ve iş kadını, bir temsil ışığı ve değişimin sesi.”

Barones Floella Benjamin BAFTA ödülüne layık görüldü (BBC)

Barney Davis12 Mayıs 2024, 21:45