Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Prens William tartışmalı Karayip turunda konuşuyor: ‘Çok şey öğrendik’

Prens William tartışmalı Karayip turunda konuşuyor: 'Çok şey öğrendik'

yeniArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Prens William’ın düşündüğü Tartışmalı Kraliyet Karayip Turu bu yılın başlarından itibaren.

Çarşamba günü, Cambridge Dükü ve Düşesi, Waterloo İstasyonu’ndaki Windrush Ulusal Anıtı’nın açılışına katıldı ve burada prens, çığır açan bir konuşmayla İngiltere’nin Karayip topluluğuna ulaştı.

People dergisinin haberine göre Windrush Day, Haziran 1948’de İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra işgücü açığını kapatmak için yüzlerce Karayip göçmeni Birleşik Krallık’a getiren Empire Windrush’tan alıyor. Habere göre Windrush nesli olarak adlandırılan binlerce insan, 1970’lerin başlarına kadar savaştan sonra şehirlerin ve endüstrilerin yeniden inşasına yardımcı olmak için Birleşik Krallık’a yerleşti. 2018’de Windrush Day, hükümet tarafından resmi olarak bir kutlama günü olarak kutlandı.

Çıkış, açılış töreninin, İngiltere’de yaşayan ve çalışan yüzlerce Karayipli göçmenin göçmenlik makamları tarafından haksız yere hedef alındığı Windrush skandalının ortasında gerçekleştiğini kaydetti. Anıt, İngiliz Karayip halkının cesaretini ve direncini sembolize etmek için oluşturuldu.

Kate Middleton ve Prens William ilk resmi ortak fotoğraflarında görünüyor

Prens William, 22 Haziran 2022’de Londra’daki Waterloo İstasyonu’ndaki Windrush Ulusal Anıtı’nın açılışı sırasında konuşuyor.
(Getty Images aracılığıyla John Sibley/Paul/AFP)

Çiftin görünüşü, Mart ayında Karayipler’i gezdikten aylar sonra geldi. Ziyaretlerinden dolayı sadece bir tepkiyle karşılaşmadılar, aynı zamanda bulundukları ülkelerde artan gerilimlerle de karşı karşıya kaldılar. William’ın büyükannesi Kraliçe Elizabeth, devlet başkanı olarak kaldı.

Açılış partisinde yaptığı konuşmada William, çeşitliliğin “ülkemiz için çok önemli” olduğunu anlattı.

“Ailem on yıllardır bunu kutlamaktan gurur duyuyor – ister Windrush Günü’nde ailemin desteğiyle, isterse daha yakın zamanda, tüm topluluklardan ve geçmişlerden insanların bir araya gelip her şeyin değiştiğini kabul ettiği büyükannemin Platinum Jübilesi sırasında olsun. geçmiş 70 yıl ve geleceğe bak.”

READ  Pekin yanlısı Jun Lee, Hong Kong'un bir sonraki lideri seçildi

“Bu, bu yılın başlarında Karayipler’e yaptığımız ziyaretten sonra Catherine ve ben arasında yankı uyandıran bir şeydi,” diye devam etti. “Gezimiz düşünmek için bir fırsattı ve çok şey öğrendik. Sadece bölge halkı için önemli olan farklı konular hakkında değil, aynı zamanda geçmişin bugünü nasıl büyük ölçüde etkilediği hakkında da.”

Eğlence bültenimize abone olmak için buraya tıklayın

Prens William, Catherine, Cambridge Düşesi, Barones Floella Benjamin, sağda, Windrush yolcuları Alford Gardner, merkez, John Richards, soldan dördüncü ve Londra'daki Waterloo İstasyonu'nda Jamaikalı sanatçı Basil Watson tarafından yaratılan Windrush Ulusal Anıtı'ndaki çocuklar 22 Haziran 2022'de.

Prens William, Catherine, Cambridge Düşesi, Barones Floella Benjamin, sağda, Windrush yolcuları Alford Gardner, merkez, John Richards, soldan dördüncü ve Londra’daki Waterloo İstasyonu’nda Jamaikalı sanatçı Basil Watson tarafından yaratılan Windrush Ulusal Anıtı’ndaki çocuklar 22 Haziran 2022’de.
(Getty Images aracılığıyla John Sibley/Paul/AFP)

William daha önce turundan sonra Karayip uluslarının gelecekteki yönetimi hakkında konuşmuştu.

Prens o sırada, “Bu turun geçmiş ve gelecek hakkında daha nüanslı odak soruları getirdiğini biliyorum” dedi. “Belize, Jamaika ve Bahamalar’da bu geleceğe karar vermek insanlara kalmış. Açık hava turları düşünmek için bir fırsat. Çok şey öğreniyorsunuz. Başbakanların aklında ne var. Okul çocuklarının umutları ve istekleri. Günlük zorluklar ailelerin ve toplulukların karşı karşıya olduğu sorunlar… Üç ülkedeki topluluklarla zaman geçirmekten ve onlar için en önemli olan konuları daha iyi anlamaktan büyük keyif aldık.”

William devam etti, “Catherine ve ben hizmet etmeye kararlıyız.” “Bizim için bu insanlara ne yapmaları gerektiğini söylemek değil. Sahip olduğumuz şanslı platformu kullanarak onlara en iyi düşündükleri şekilde hizmet etmek ve desteklemekle ilgili. Bu nedenle bu tür turlar insanlara hizmet etme arzumuzun altını çiziyor. Commonwealth’in ve dünyanın dört bir yanındaki toplulukları dinleyin. Commonwealth’in ailesini geleceğe kimin yönlendirmeyi seçtiği benim aklımdaki şey değil. Bizim için önemli olan Commonwealth ailesinin daha iyi bir gelecek yaratma yeteneğidir. onu şekillendiren insanlar ve elimizden gelenin en iyisini yapma ve destekleme taahhüdümüz.”

READ  Rusya'nın emriyle Zaporizhzhia nükleer santrali için Ukrayna ile “tehlikeli endişe” | Ukrayna

Kraliyet turu, İngiliz sömürge yönetiminin görüntülerini sürdürmek için “sağır” olduğu için eleştirildi. Jamaika Başbakanı Andrew Holness, Cambridge Dükü ve Düşesi’ne ülkesinin bir cumhuriyet olmayı planladığını ve İngiliz hükümdarını devlet başkanı olarak görevden aldığını söyledi.

Prens William’ın 40. doğum günü kutlamasının içinde: bir kraliyet uzmanı

Cambridge Düşesi Prens William ve Catherine, 22 Haziran 2022'de Londra'daki Brixton House'daki Elevate Girişimi ziyareti sırasında katılımcılarla konuşuyor.

Cambridge Düşesi Prens William ve Catherine, 22 Haziran 2022’de Londra’daki Brixton House’daki Elevate Girişimi ziyareti sırasında katılımcılarla konuşuyor.
(Eddie Mulholland – WPA Havuzu / Getty Images)

Kraliyet ailesinin üyeleri üç ülkeyi ziyaret etti Son zamanlarda tahtta 70 yılını kutlayan 96 yaşındaki Kraliçe’nin temsilcileri olarak. Bu yetmiş yıl boyunca, Birleşik Krallık’ta devlet başkanıydı ve bir zamanlar Britanya İmparatorluğu’nun kolonileri olan 14 “krallık” şimdi bağımsız uluslar.

Protestocular kraliyet çiftini selamladı ve İngiltere’nin milyonlarca Afrikalıyı köleleştirmede oynadığı rol için özür dilemesini ve köleliğin yol açtığı zararların tazmin edilmesini talep etti. Jamaika’daki bir konuşma sırasında William, kölelik konusundaki “derin üzüntüsünü” dile getirdi, ancak özür dilemeyi bıraktı.

William, Cuma gecesi Bahamalar’ın başkenti Nassau’da yaptığı bir konuşmada Britanya ile eski sömürgeleri arasındaki bağların değişen doğasını fark etti.

William, “Geleceğinizle ilgili kararlarınızı gururla destekliyor ve saygı duyuyoruz” dedi. “İlişkiler gelişir ve dostluklar kalır.”

Genç Krallar Nasıl ‘Sahne Hırsızı’ ve ‘Kraliyeti Güncelleyin’ Oldu: Uzman

İnsanlar Cambridge Dükü ve Düşesi'nin 22 Mart 2022'de Kingston, Jamaika'daki ziyaretini protesto ediyor.

İnsanlar Cambridge Dükü ve Düşesi’nin 22 Mart 2022’de Kingston, Jamaika’daki ziyaretini protesto ediyor.
(Getty Images aracılığıyla Ricardo McCain/AFP)

Eski kolonilerin Kraliyet ile devam eden ilişkileri hakkında ne karar verdiklerine bakılmaksızın, William onlara Britanya ile tarihi bağları olan 54 ulustan oluşan gönüllü bir dernek olan Commonwealth aracılığıyla hizmet etmeye devam etmek istediğini söyledi. Kraliçe, saltanatı boyunca İngiliz Milletler Topluluğu’nun başında olmuştur ve William’ın babası Prens Charles, onun atanmış halefidir.

READ  İran kulesi çöktüğünde kalabalık bir din adamıyla yüzleşirken 32 kişi öldü

Çiftin Belize gezisi de Belize’deki bir kakao çiftliğine yapılması planlanan ziyaretin yerel muhalefet nedeniyle iptal edilmesiyle çıkmaza girdi.

Yerel haberlere göre, Maya Dağları’nın eteklerindeki Indian Creek köyündeki Akti El Ha kakao çiftliğine kraliyet ziyaretine karşı bir protesto düzenlendi. Belize’deki Channel 7 News, köylüler ile William’ın koruyucu olarak desteklediği bir koruma yardım kuruluşu olan Flora ve Fauna International arasında bir anlaşmazlık olduğunu bildiriyor.

Londra’daki Kensington Sarayı’nın resmi sözcüsü Fox News Digital’e “Indian Creek’teki toplulukla ilgili hassas sorunlar nedeniyle ziyaretin farklı bir yere taşındığını” söyledi.

Prens William, evsizlere yardım etmek için Londra sokaklarında sessizce dergiler satıyor

Cambridge Düşesi Catherine ve Prens William, 22 Mart 2022'de Kingston, Jamaika'daki Karayip turları sırasında reggae'nin doğum yeri olan Trench Town'u ziyaret ediyor.

Cambridge Düşesi Catherine ve Prens William, 22 Mart 2022’de Kingston, Jamaika’daki Karayip turları sırasında reggae’nin doğum yeri olan Trench Town’u ziyaret ediyor.
(Baraka/Samir Hüseyin/WireImage)

Kasım ayında, 73 yaşındaki Charles, Barbados’un annesi Kraliçe’yi devlet başkanı olarak görevden alması nedeniyle “kölelik vahşetini” ve İngiltere’nin köle ticareti mirasını kınadı.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.