Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rus Abramoviç Havayolları uçağı İsrail’den İstanbul’a hareket etti

Rus Abramoviç Havayolları uçağı İsrail'den İstanbul'a hareket etti

Futbol – Chelsea – Crystal Palace – Premier Lig – Stamford Bridge – 3/5/15 Chelsea sahibi Roman Abramovich tribünlerde. Reuters/John Sibley aracılığıyla aksiyon görüntüleri

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

KUDÜS (Reuters) – Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Rusya’nın önde gelen işadamlarının mal varlıklarını dondurmak için uluslararası hamleler hızlanırken, İsrail Pazartesi günü Roman Abramovich tarafından yaptırım uygulanan oligarklar tarafından kullanıldığından şüphelenilen bir uçaktan ayrıldı.

Konuya aşina bir kişi Reuters’e verdiği demeçte, Abramovich’in kullandığı bir uçağın Pazar günü Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’na uçtuğunu söyledi.

Uçuş takip sitesi Radarbox, kuyruk numarası LX-RAY olan uçağın İstanbul’daki varış noktasıyla Ben Gurion’dan havalandığını söyledi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

İzleme siteleri, Moskova’dan Pazar günü geç saatlerde geldiğini gösterdi. İsrail’in işgalden bu yana özel jetlere getirdiği kısıtlamalar, 24 saatten fazla yerde kalamayacakları anlamına geliyor.

Reuters, İsrail ve Portekiz çifte vatandaşlığına sahip olan Abramovich’in uçakta olduğunu hemen teyit edemedi.

Radyo Kan kamuoyu daha önce, güvenlik görevlilerinin eşlik ettiği bir minibüsün, Villa Abramovich’i Tel Aviv’in varlıklı bir banliyösü olan Herzliya Beitwah’ta havaalanına gitmek üzere terk ettiğini söyledi. İstasyonun Twitter’da kendisinin içeride olup olmadığı paylaştığı görüntülerden netlik kazanmadı.

İngiliz futbol kulübü Chelsea’nin sahibi Abramoviç, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Ukrayna’yı işgali nedeniyle görevden almak amacıyla Perşembe günü İngiltere’nin yaptırım listesine eklenen yedi oligark arasında yer aldı. Daha fazla oku

Pazartesi günü iki diplomatik kaynak, üst düzey Avrupa Birliği diplomatlarının, savaşın başlamasından bu yana Avrupa Birliği’nin yaptırımlara tabi Rus milyarderleri listesine Abramovich’i eklemeyi kabul ettiğini söyledi. Daha fazla oku

READ  Boris Johnson, güvensizlik oylamasından sonra hala sarsıldı: Canlı güncellemeler

Abramoviç, Putin ile yakın ilişkileri olduğunu reddetti.

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı’ndan bir kaynak Cuma günü yaptığı açıklamada, İngiltere’nin yaptırım uygulanan oligarşa ait helikopter ve uçakları aradığını söyledi. Daha fazla oku

Avrupalı ​​yetkililer son günlerde yüz milyonlarca dolar değerindeki lüks yatlar da dahil olmak üzere birçok gayrimenkule el koydu. Abramovich’in yatlarından biri olan 600 milyon dolarlık Solaris, Pazar günü Karadağ karasularına ulaştı.

Ukrayna sınırındaki Slovakya’da konuk İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, İsrail’in “ABD ve diğer Batılı ülkeler tarafından Rusya’ya uygulanan yaptırımları aşmanın bir yolu olmayacağını” söyledi.

yaptırım çağrısı

ABD’nin siyasi işlerden sorumlu dışişleri bakan yardımcısı Victoria Nuland Cuma günü İsrail’in Channel 12 kanalına verdiği röportajda, Washington’un İsrail’den Rusya’ya karşı mali ve ihracat yaptırımlarına katılmasını istediğini söyledi.

Lapid, İsrail’in yaptırımları düşünüp düşünmediğini doğrudan belirtmedi. Ancak Dışişleri Bakanlığı’nın “İsrail Bankası, Maliye Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Hava Meydanları İşletmesi, Enerji Bakanlığı ve diğerleri dahil olmak üzere ortaklarla konuyu koordine ettiğini” söyledi.

Daha fazla ayrıntı talebine yanıt olarak, İsrail Bankası Reuters’e yaptığı açıklamada “ödeme sistemleri, piyasalar ve finansal sistemdeki gelişmeleri sürekli izlediğini” söyledi.

Herhangi bir İsrail yaptırımı, Bennett’in Rusya-Ukrayna krizine arabuluculuk etme çabalarını karmaşıklaştırabilir. 5 Mart’ta Moskova’da Putin ile görüştü ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky ile birkaç kez telefonda görüştü.

Üst düzey bir İsrailli yetkili, Abramoviç’in İsrail’in arabuluculuk çabalarına dahil olmadığını söyledi.

İsrail’de Ukrayna için güçlü sempati. Kudüs’teki Yad Vashem Holokost anıtı Perşembe günü yaptığı açıklamada, İngiltere’nin Abramovich’e karşı harekete geçmesinin ardından Abramoviç ile stratejik ortaklığını askıya aldığını söyledi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Kudüs’te Ma’an Lobel’i koruyor. Bratislava’da Jan Lopatka ve Robert Muller tarafından ek raporlar. Modi’in Stephen Sher. Düzenleme Jeffrey Heller ve Frank Jack Daniel

READ  Sempatizanlar selam verip şarkı söylerken İspanya faşist kurucuyu mezarından çıkarıyor

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.