Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rus-Ukrayna Savaşına Bir Bakış: İstilanın 284. Gününde Bildiklerimiz | Dünya Haberleri

 • Rusya, petrol fiyatlarında bir üst sınırı “kabul etmeyecek” Cumartesi günü yayınlanan yorumlarda Kremlin, Batılı güçler arasında Ukrayna’daki savaşı için önemli bir finansman kaynağını engellemeyi amaçlayan bir anlaşmaya yanıt olarak nasıl yanıt verileceğini analiz ettiğini söyledi. Tavan, deniz yoluyla taşınan Rus petrolünün fiyatıydı G7 ve Avustralya tarafından kabul edildiAvrupa Birliği ülkeleri tarafından kabul edildikten sonra.

 • Başkan Volodymyr Zelensky fiyatın 60 dolar olduğunu söyledi Rusya’nın deniz yoluyla taşınan petrolüne getirilen sınır tehlikeli değil ve Rusya’yı Ukrayna’da bir savaş başlatmaktan caydırmak için çok az şey yapacak. Cumartesi günü yaptığı bir video açıklamasında, “Zaten daha güçlü aletlerin kullanılması an meselesi. Zamanın boşa harcanmış olması üzücü,” dedi.

 • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, şapka Özellikle yüksek enerji ve gıda fiyatlarının yükünü taşıyan düşük ve orta gelirli ülkelere fayda sağlayacaktır. Yellen yaptığı açıklamada, “Putin’in en önemli gelir kaynağı olan (Başkan Vladimir) tavan fiyat derhal düşürülecek” dedi.

 • ABD’deki Rusya büyükelçiliği, Batı tehdidi olarak nitelendirdiği şeyi eleştirdi ve Moskova’nın petrolü için alıcı aramaya devam edeceğini söyledi.

 • ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin Cumartesi günü Rusya’yı “kasıtlı zulüm” yapmakla suçladı. Ukrayna’daki savaşında Moskova’nın kasıtlı olarak sivilleri hedef aldığını söylüyor. Austin, Kaliforniya’nın Simi Vadisi’ndeki Reagan Ulusal Savunma Forumu’nda “Rusya kasıtlı bir gaddarlıkla sivilleri ve sivil hedefleri hedef tahtasına alıyor” dedi.

 • Ukrayna 10 üst düzey din adamına yaptırım uyguluyor Cumartesi günü güvenlik servisleri, Rus işgal makamlarıyla çalışma anlaşmasına veya Moskova’nın işgalini haklı çıkarmaya dayalı olarak Moskova yanlısı bir kiliseyle bağlantılı olduğunu söyledi. Duyuru, tarihsel olarak Moskova ile bağlantılı olan Ortodoks Kilisesi’nin Ukrayna şubesine karşı atılan bir dizi adımın sonuncusu. Rusya’daki Ortodoks Kilisesi’nin kendisi savaşı destekliyor.

  READ  Canlı güncellemeler: Rusya Ukrayna'yı işgal etti
 • 12 ülkede 18 Ukrayna diplomatik misyonu kanlı paketler aldımUkrayna’nın “terör ve gözdağı kampanyası” olarak tanımladığı olayda hayvan parçaları da dahil. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Oleg Nikolenko, kolilerin aynı anda bir Avrupa ülkesinden gönderildiğini ve soruşturma sırasında bunu açıklayamayacağını söyledi.

 • Batı, Rusya’nın güvenlik garantilerine olan ihtiyacını nasıl karşılayacağını düşünmeli Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Vladimir Putin’in Ukrayna’daki savaşı sona erdirme konusunda müzakereleri kabul etmesi halinde bunu söyledi. Reuters’e göre Avrupa, gelecekteki güvenlik mimarisine hazırlanırken, Avrupa’nın Rusya’yı tehdit edebilecek silahlar konuşlandırarak “NATO doğrudan kapılarına geliyor” şeklindeki Putin’in endişelerini gidermesi gerektiğini söyledi.

 • Ukrayna ordusu Luhansk bölgesindeki 13 yerleşim birimini restore etti, bölgesel idare başkanı Serhi Hayday’a göre ülkenin uzak doğusunda. Rus güçleri tarafından köylere hala topçu ateşi açıldığını söyledi. Doktorların gelecek hafta ziyaret etmesi planlanıyor ve Hadaye sakinleri için yakacak odun organize ediliyor. Telegram’da yayınla.

 • Rus kuvvetleri, güçlerinin çoğunu Donetsk’teki Bakhmut kasabasının kontrolünü ele geçirmeye odaklıyor.İngiliz Savunma Bakanlığı’na göre.

 • Ukrayna var sekiz kişi Çünkü yakalanması zor İngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin bir duvar resmi çalındı. Yetkililer, Kiev’in eteklerindeki bir duvardan dedi. Hostomel kasabasında bir pencerenin yanmış kalıntılarının yanında elinde bir yangın söndürücü tutan gecelik ve gaz maskesi takmış bir kişinin şablon görüntüsü Cuma günü ortadan kayboldudediler.