Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ukrayna haberleri: Polonya’nın önde gelen şehirlerinde mülteciler için yer tükeniyor

Ukrayna haberleri: Polonya'nın önde gelen şehirlerinde mülteciler için yer tükeniyor

yeniArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

iki ana parlatma Ülkenin başkenti dahil şehirler Varşova Ukrayna’nın ikinci büyük şehri Krakow’da Ukraynalılar için yer kalmadı mülteciler Rus saldırılarından kaçış.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne göre, Cumartesi günü Rus işgali nedeniyle yaklaşık 2,6 milyon Ukraynalı ülkeden kaçtı – bunların çoğu (1,6 milyon) Polonya’ya sığındı.

Ukrayna’dan kaçan bir kadın, 4 Mart 2022 Cuma, Medica, Polonya’daki sınır kapısında duygulandı.
(AP Fotoğrafı/Marcus Schreiber)

300 bin mülteci geldi [Warsaw] Varşova Belediye Başkanı Rafal Trzaskovsky Cuma günü bir tweet’te şunları söyledi: “Rusya 24 Şubat’ta Ukrayna’ya saldırdığından beri, şehrimiz Ukraynalı mültecilerin ana varış noktası olmaya devam ediyor. Durum her geçen gün daha da zorlaşıyor. Varşova ayakta ve öyle kalacak. #Ukrayna ile birlikte olun. destek. bağışlar.”

Rusya Ukrayna’yı işgal etti: canlı güncellemeler

Krakow belediye başkanı Jacek Majchrowski, Cuma günü bir Facebook gönderisinde ülkenin en büyük ikinci şehrinin 100.000 Ukraynalıyı aldığını ve “yeni mülteci dalgalarını emme fırsatını yavaş yavaş kaybettiğini” söyledi. Yetkililerin sadece komşu kasabalardaki mülteciler için yer açabileceğini de sözlerine ekledi.

Bir hastanenin bombalanmasından kurtulan Ukraynalı bir kadın bebeğini doğurdu

“Savaşın ilk günlerinden beri Ukrayna’ya yardım ediyoruz, ancak yerel yönetim olarak her şeyden önce vatandaşlardan sorumluyuz” dedi. Washington Post İfadelerini tercüme et. Daha fazla mülteci gelmesinin “şehrin işleyişini” etkileyebileceğini de sözlerine ekledi.

Macaristan, Slovakya ve Rusya Federasyonu da yüz binlerce mülteciyi kabul etti. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin raporlarına göre, diğer Avrupa ülkeleri 300.000’den fazla insanı aldı.

FOX HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Kitlesel göç, “Avrupa’da Dünya Savaşı’ndan bu yana yaşanan en büyük insani krizi” temsil ediyor. [II]Uluslararası Göç Örgütü geçen hafta söyledi. Uluslararası Kurtarma Komitesi (IRC) bunu “bu yüzyıldaki en hızlı toplu mülteci göçü” olarak nitelendirdi.

READ  Rusya-Ukrayna Savaşı Haberleri: Canlı Güncellemeler

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, 24 Şubat’taki Rus işgalinden bu yana Ukrayna’daki savaş bölgelerinden tahminen 12.65 milyon insanın etkilendiğini söyledi.