Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rusya ve Ukrayna arasındaki mahkum takasında Amerikalılar ölümün gelip gelmediğini merak ettiler

Rusya ve Ukrayna arasındaki mahkum takasında Amerikalılar ölümün gelip gelmediğini merak ettiler

Hücrelerinden Rus işgali altındaki Ukrayna’ya götürülürken, Alexander Druki ve Andy Tai Huynh bilinmeyen kaderlerini düşünürler: Serbest bırakılacaklar mıydı – yoksa öldürülecekler miydi?

Haziran ayında yakalanmalarından günler sonra Kremlin, İkisi birden O bir Amerikan gazisiydi şüpheli savaş suçluları ve diskalifiye etmeyi reddetme Ölüm cezasıyla karşı karşıya kalabilirler. Perşembe günü teyzesiyle yaptığı telefon görüşmesinde Drake, o anda bir şeye benzediğini söyledi. “Her iki şekilde de gidebilirsin.”

Diana Shaw Teyze, “Bu, benim için büyük bir şok olduğu anlardan biriydi” dedi.

Amerikalılar, Kiev ve Moskova’daki hükümetler arasında bir tutuklu değişiminin parçası olarak Çarşamba günü serbest bırakıldı ve bu, yayılmakta olduğu kadar çarpıcı bir anlaşma. Rus hükümeti, 40 yaşındaki Drivik ve 28 yaşındaki Huynh’a ek olarak, Ukrayna adına savaşa katılan sekiz yabancı uyruklunun yanı sıra 215 Ukraynalıyı serbest bırakmayı kabul etti. Elli beş Karşılığında Rus savaşçılar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yakın ilişkileri olan ve Putin’in Medvedchuk’un kızının vaftiz babası olduğuna inanılan Kremlin yanlısı Ukraynalı muhalif politikacı Viktor Medvedchuk ile birlikte serbest bırakıldı.

Amerikalılar, Rusya ve Ukrayna arasındaki genişleyen mahkum takas anlaşmasında serbest bırakıldı

Paylaşarak genel anlaşmanın detayları Suudi Arabistan ve Türkiye hükümetlerinden perşembe günü akış devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için gazetecilere açıklamalarda bulundu. New York’ta mahkum değişimi Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky ile “yaptığım diplomatik bir hareketin” sonucuydu. Devlet medyasının aktardığı açıklamaların metnine göre, yedi ay önce başlayan savaşı sona erdirmek için “önemli bir adım”. Ankara da Rusya’nın Karadeniz’deki Ukrayna limanlarını deniz kuvvetleri tarafından kapatmasının ardından tahıl ihracatının yeniden başlamasına izin veren bu yaz çığır açan bir anlaşmaya aracılık etmede önemli bir rol oynadı, ancak Erdoğan şimdiye kadar Putin ve Zelensky arasında yüz yüze bir görüşme sağlayamadı. .

READ  İtalya'daki siyasi dram seçimleri nasıl zorladı?

Darweik ve Houyina’nın iyileşmekte olduğu Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Salman da yabancı uyrukluların serbest bırakılmasını kolaylaştırmada rol oynadı. Suudi hükümetinin önde gelen bir üyesi Perşembe günü dedi Muhammed’in çabaları “İnsani girişimleri teşvik etmedeki proaktif rolünü” netleştirin. ABD hükümeti, Amerikalıların serbest bırakılmasını sağlama çabalarından dolayı veliaht prense minnettarlığını dile getirdi, ancak iki ülke arasındaki ilişkiler, Suudi Arabistan’ın insan hakları sicili, özellikle de Muhammed’in bunu koordine etmedeki şüpheli rolü nedeniyle gergin olmaya devam ediyor. Suudi asıllı Amerikalı gazeteci Jamal Khashoggi’yi öldürme planı.

Rusya’da anlaşmayı ihanet olarak gören bazı milliyetçiler arasında öfke vardı. Medvedchuk, bir zamanlar Rus kuvvetleri Kiev’deki hükümeti başarılı bir şekilde devirip bir kukla rejim kurduğu için Zelensky’ye olası bir alternatif olarak görülüyordu. Medvedchuk ve diğer Ruslar karşılığında serbest bırakılan Ukraynalıların çoğu, Putin’in Naziler olarak adlandırdığı bir askeri güç olan aşırı sağcı Azak Alayı’nın üyeleriydi.

Ukrayna’da – Azak kuvvetlerinin bulunduğu yer Kanlı Rusya sırasında cesaretleri için alkış Mariupol Kuşatması – anlaşma kutlandı.

İsminin açıklanmaması koşuluyla hassas diplomasiyi görüşmek üzere konuşan üst düzey bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, “Putin’e, dostunu ve Ukrayna’daki uzun vadeli vekillerinden biri olan Medvedchuk’u Mariupol kahramanlarıyla takas etmek üzere seçildiğini söylüyor” dedi. Rus liderinin kendisine Rus halkının çıkarlarına nasıl öncelik verdiğine dair daha fazla kanıt.

“Yani bu [war] Ukrayna için korkunç… Rus halkı için korkunç” diyen yetkili, “Putin, halkının ihtiyaçları yerine boş emperyal hırsını seçti.”

Lider olan Kirill Budanov Ukrayna Askeri İstihbarat Müdürlüğü, kurtarılan Ukraynalılardan bazılarının esaret altındayken “son derece acımasız işkenceye” maruz kaldığını söyledi. Drueke ve Huynh’ın bunu yaşayıp yaşamadığı belli değil. Tedavi, her ikisinin de geri dönüşü zaman alabilen fiziksel bozulma aşamalarından geçtiğine dair işaretler olmasına rağmen.

READ  Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın son haberleri: canlı güncellemeler

Drewic’in teyzesi, yeğeninin henüz pek bir şey paylaşmadığını söyledi. Ailesiyle, kendisini kaçıranların kendisine ve ailesine nasıl davrandığına dair ayrıntılar. dedi Drueke ve Huynh’ın bazı “küçük, küçük ve önemsiz sağlık sorunları” var ve ikisi de “aşırı derecede susuz” durumda. Suudi Arabistan.

Tutukluların serbest bırakılmasından görüntüler Alman televizyon kanalı Deutsche Welle’de yayınlanan programda, bir deri bir kemik kalmış ve narin Darwick’in yürürken tıbbi personele yardım ettiği görülüyordu. Ancak kendi çantasını taşıyordu.

Eski bir ABD askeri olan Drake ve bir deniz gazisi olan Huynh, 8 Haziran’da Ukrayna kuvvetlerinin yanında savaşırken Kharkiv şehri yakınlarında ortadan kayboldu. Druki ailesi, esaretleri sırasında birkaç kez alındıklarını ve doğu Ukrayna’nın Donetsk bölgesinde tutulduklarına inanıyor.

Shaw’a göre, Drueke ve Huynh esaretleri boyunca birlikteymiş gibi görünüyor. En azından bir süre mahkum olarak, bu hafta mübadele kapsamında serbest bırakılan İngiliz vatandaşı John Harding ile aynı hücrede tutuldular.

Serbest bırakılmalarından bu yana, Amerikan gazileri toparlanmaya yönelik ilk adımları atarken Suudi Arabistan’da bir daireyi paylaşıyorlar. Shaw, eski mahkumların normal hayata dönmenin uzun bir yol olabileceğinin farkında olduklarını söyledi.

Shaw, “Bana kesinlikle pişmanlık göstermedi – eve gideceği için heyecanlı görünüyordu” dedi. “Ukrayna halkından hala çok etkileniyor.”

Karim Fahim Beyrut’ta. Riga, Letonya’da Robin Dixon ve Marie Ilyushina; ve New York’tan John Hudson bu rapora katkıda bulundu.

Ukrayna’daki savaş: bilmeniz gerekenler

Son: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 21 Eylül’de ulusa hitaben yaptığı konuşmada birliklerin “kısmi seferber edildiğini” duyurdu ve hareketi Ukrayna’yı “Rusya’yı bölmek ve yok etmek” için bir araç olarak kullanmaya çalışan bir Batı’ya karşı Rus egemenliğini savunma girişimi olarak nitelendirdi. . . Bizi takip et Canlı güncellemeler burada.

READ  Walmart, yeni işler için 50.000'den fazla işçi kiralamak istiyor

Savaş: Başarılı Ukrayna karşı saldırısı, birliklerin savaşın ilk günlerinden itibaren işgal ettikleri şehirlerden ve köylerden kaçması ve büyük miktarda askeri teçhizatı terk etmesi nedeniyle son günlerde kuzeydoğu Harkov bölgesinde büyük bir Rus geri çekilmesine neden oldu.

İlhak referandumları: Rus haber ajansları, Ukrayna’nın doğusundaki Luhansk ve Donetsk bölgelerinde 23-27 Eylül tarihlerinde uluslararası hukuka göre yasa dışı sayılan geçici referandumların yapılacağını bildirdi. Herson’da Moskova tarafından atanan yönetim, Cuma gününden itibaren aşamalı olarak başka bir referandum düzenleyecek.

Resimler: Washington Post fotoğrafçıları savaşın başlangıcından beri sahadalar. İşte en güçlü çalışmalarından bazıları.

Nasıl yardım edebilirsin: İşte Amerika Birleşik Devletleri’ndekilerin bunu yapabilmelerinin yolları Ukrayna halkını desteklemeye yardım edin Yanına İnsanlar dünya çapında ne bağışlıyor?.

Kapsamımızın tamamını okuyun Rusya ve Ukrayna krizi. Telegram’da mısın? Kanalımıza abone olun Güncellemeler ve özel video için.