Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SAG-AFTRA görüşmeleri bugün tamamlandı, çalışmalar Pazar günü devam edecek – The Hollywood Reporter

SAG-AFTRA görüşmeleri bugün tamamlandı, çalışmalar Pazar günü devam edecek – The Hollywood Reporter

SAG-AFTRA görüşmeleri haftasonuna uzanırken sendika ve Hollywood stüdyoları, oyuncuların grevine son verebilecek üç yıllık yeni bir anlaşmaya ilişkin görüşmeleri Cumartesi günü tamamladı.

Bir kaynak, çalışmaların Pazar günü de devam edeceğini söyledi Hollywood Muhabiri Cumartesi günü yapılan görüşmeler “yapıcı”ydı.

Tartışmalarda sendika tarafının stüdyolara nihai yanıtlarını sunduğu görüldü. Stüdyo tarafındaki tartışmalar, Cumartesi günü Sinema Filmleri ve Televizyon Yapımcıları Birliği başkanı Carole Lombardini tarafından, bu haftaki önceki müzakere oturumlarında olduğu gibi şirketin üst düzey yöneticilerinin katılımı olmadan gerçekleştirildi.

Bu gelişme, Sanatçılar Birliği ile Sinema Filmi ve Televizyon Yapımcıları Birliği’nin yaklaşık iki hafta sonra ilk kez Salı günü müzakerelere dönmesinin ardından geldi. Sektörün yakından izlemesiyle, iki taraf birkaç gün boyunca teklif alışverişinde bulundu ve acil konular üzerinde bazı hamleler yaptı. Ücret tabanlarıyla ilgili olarak stüdyolar ilk yıl tekliflerini yüzde 5’ten yüzde 7’ye yükseltirken, sendika da talebini yüzde 11’den yüzde 9’a düşürdü. Birliğin yayın platformlarında çalışan üyelere daha fazla tazminat teklif etme girişimi söz konusu olduğunda, stüdyolar başlangıçta başarıya dayalı yayın öncesi bonus teklifinde değişiklik yaparken, sendika daha sonra her yayıncıdan ücret alınması yönündeki talebini değiştirdi (ayrıntılar yeni fikir çevrimiçi olarak hemen mevcut değildi).

Ancak SAG-AFTRA saldırısının 107. gününde her iki tarafta da gerçek anlamda ilerleme sağlanması yönünde baskılar arttı. Bu ay bir grup önde gelen aktör, müzakerelerdeki ilerlemeyi iyileştirmek amacıyla hem sendikalarıyla hem de stüdyolarıyla görüşmelere başladı. Bazı temsilciler de sendikanın liderliği hakkındaki kaygılarını dile getiren bir mektup taslağı hazırlamaya başladı ancak mektubun müzakereler üzerindeki olası etkisinden korkarak bunu yayınlamaktan kaçındı. Ardından, 26 Ekim’de, binlerce temsilcinin imzaladığı ayrı bir mektup, müzakerecileri şunu söylemeye teşvik etti: “Bu kadar yolu çökmek için gelmedik.”

READ  Blac Chyna'nın annesi Tokyo Tony, yeni bir şovları olduğunu söyledi

Bu arada stüdyolar, tatil sezonu yaklaşırken 2024 film ve yayın programlarının geleceği konusunda ihtiyatlı davranıyor. Disney Cuma günü, 2024 yayın programında yeni bir değişiklik yaptığını duyurdu ve bahardaki iki destek direğini erteleyeceğini söyledi. Karbeyaz Ve Pixar Elio – Devam eden grevin ortasında bir yıldan fazla bir süredir.