Kasım 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Salahuddin Ayubi’nin hayatını anlatan Bağdat Eğlence Girişim Serisi

Önde gelen Türk medya şirketi Ugly Films ve Pakistanlı Ansari Films, bir eğlence girişimi için anlaşma imzaladı. Ugly Films’in sahibi Emre Konuk, bu sansasyonel haberi Cuma günü Twitter’da paylaştı.

Ona göre ortak proje, en önemli İslam kahramanı Salahuddin Ayub’un hayatına dayanan bir dizi. Plan, Sırbistan’da iki gün süren müzakerelerin ardından imzalandı. Emre Konuk, Adnan Siddiqui, Dr. Kashif Ansari ve Dr. Syed Junaid Ali Shah görüşmelere katıldı.

Süperstar Humayun Saeed bazen Salahuddin Ayub’un hayatına dayanan bir proje yaratmaya büyük ilgi duymuştur. Kendisi de bu girişimin yapımcılarından biridir.

Emre Konuk ünlü bir Türk yapımcı, yönetmen ve senaristtir. Uluslararası üne sahip bazı dizilerin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı, ayrıca popüler dizilerin ortak yönetmenliğini yaptı.Yunus Emre’ Ve bu Büyük Selçuklular: Adalet Muhafızları’. Emre Konuk’un zaman tarihi türündeki eserleri özellikle popülerdir.

Proje hakkında

Dizi, sıradan bir Kürt askerinin oğlu olan Salahuddin Ayubi’nin olağanüstü yaşamını anlatan dört tarihi dönemi kapsıyor. Sonunda Mısır Sultanı oldu ve 88 yıldır Haçlılar tarafından yönetilen Kudüs’ü ele geçirdi.

Hayatının yirmi yılını Kutsal Kudüs Topraklarını kurtarmak için çok savaşarak geçirdi. Düşmanları bile onun cesaretini, adaletini ve dürüstlüğünü kabul etti. Yolculuğu, hikayesini tasvir etmeyi değerli kılan umut, mücadele, cesaret, azim ve umudun gölgelerini içeriyor.

Ugly Films Medya İletişim Direktörü Ahmed Farooq Bagkak dizinin senaryosunu yazacak. Anlaşmayı imzalayanlar, dizinin gerçek İslam kültürünü ve tarihini doğru bir şekilde yansıttığını söyledi.

Oyuncular ve çekim

İmza töreninde konuşan Emre Konuk, bunun Türkiye ve Pakistan için iyi bir ekonomik ve kültürel girişim olacağını söyledi. Dizide her iki ülkeden oyuncuların yer alması konusunda anlaşmaya varıldı.

Adnan Sıddık, sözleşme şartlarına göre oyuncuların %25’inin Pakistanlı olduğunu da sözlerine ekledi. Dizinin ağırlıklı olarak Türkiye’de çekileceğini de sözlerine ekledi.

READ  Turks ve Caicos, en çok aranan sonbahar destinasyonları anketinde ilk sırada

Geçmişte Pakistan-Türkiye işbirliği

Bu yılın başlarında, Türk yönetmen ve yapımcılardan oluşan bir Türk heyeti Başbakan Imran Khan ile bir araya geldi. Başbakanlık’tan yapılan resmi bir açıklamada, Imran Khan’ın Pakistan-Türk eğlence endüstrisini özellikle Müslüman tarihinden ilham alan projeler geliştirmeye çağırdığı söylendi.

Bu hedefi geliştirmek için Ansari Films, Tecton Film adlı ortak bir diziye imza attı. ‘Durg Lala’ Bu yılın Ocak ayında.

Harika bir fırsat

Türk dizisi dünya çapında bir izleyici kitlesine sahiptir. Bu şovlar genellikle TRP’lerde çok üst sıralarda yer alır. Bu ünlü sayesinde İslam tarihi düzgün bir şekilde yayınlanacak ve bu da dünyadaki İslamofobinin azalmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca, ortak eğlence girişimleri Pakistanlı aktörler, yönetmenler, yapımcılar ve diğer ilgili kişilere yeteneklerini öğrenmeleri ve uluslararası platformlarda sergilemeleri için geniş fırsatlar sağlayacaktır.