Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Seyahat: Turks ve Caicos’ta kendi öğle yemeğinizi yakalayın

‘Kaptan ve Deniz Kabuklusu’ / Kesim olarak adlandırılan: Kaptan Coulson ‘Rise’ Williams, bazı konik kulpları ortaya koyuyor.

‘Kaptan ve Deniz Kabuklusu’ / Kesim olarak adlandırılan: Kaptan Coulson ‘Rise’ Williams, bazı konik kulpları ortaya koyuyor.

‘Kaptan Çiğniyor’ / Kesim: Kaptan Coulson ‘Rice Williams’, deniz kabuğu balığımızdan Chevy Salatası yapıyor.

“Plajdaki Kadın” kesimi olarak adlandırılan kesim: Kerry McNall, Beaches Resort Turks ve Caicos’un önündeki Grace Bay plajını övüyor.

‘Plaj Havuzu’ olarak da bilinir / Cut: Beaches Resort, Turks ve Caicos’taki ana havuzdur.

‘Sky Restaurant’ / Cut: Sky, Beach Resort Turks ve Caicos’taki yeni çatı restoranıdır.

Kaptan Coulson ‘Rice’ Williams, ona o gizli nesnenin ne olduğunu söylersem beni öldürmesi gerektiği konusunda şaka yapıyor.

Sonra, benim kışkırtmamla ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıyayken, onun Sprite olduğunu açıkladı.

Evet, sadece bir veya iki serbest meşrubat kırbacı, Captain’s Conch kulak salatasını Turks ve Caicos Adaları’nda ünlü yapar.

Eşim Kerry ve ben ve diğer 18 turist, lüks, aile dostu bir plajda ve Caigos sahilinde kıyı çöpçü avına gezi.

Bu deneyim, Shell Adası’nın dışındaki turkuaz ve yarı saydam sığ sularda kendi öğle yemeğiniz için heyecan verici bir tekne gezintisi ve şnorkelle yüzme olarak listelenmiştir.

Koni, temelde içinde büyük bir salyangoz olan büyük ve güzel kavisli pembe bir karodur.

Eskort, bence Karayip stili.

Koni denizin dibinde yer almasına ve kolayca toplanabilmesine rağmen genellikle kum, sünger ve mercan ile kaplıdır.

Yani 20 kişilik ekibimiz yarım saatlik bir şnorkel sırasında sadece beş boynuz alıyor.

Kerry ve ben, her biri için bir tane bulmaktan ve birincil avlanma ve toplama öğle yemeğine katkıda bulunmaktan heyecan duyuyoruz.

Kaptan, hepimizi beslemeye yetecek kadar beş boynuzu duyurur ve katı eti kabuklardan temizler.

READ  Turks ve Caicos Adaları

Ardından kıyılmış soğan, kırmızı ve yeşil biber, tuz, karabiber, acı sos, limon suyu ve sprite’ın bahsi geçen özel malzemesinden oluşan karışıma ilave edilir.

Misket limonu ve sprite, külahı ısı olmadan etkili bir şekilde pişirir, böylece tortilla cipsli egzotik salsa gibi lezzetli bir zikzak salatası yiyebiliriz.

Bu lezzet en iyi, dondurucunun altından avlanan Turkhead Brewery’den dondurulmuş i-Zoon Reach hafif bira ile birleştirilir.

Shell Adası’nda, ayak bileği derinliğindeki kristal berraklığındaki suda ayakta dururken bu stand-up şöleninin tadını çıkarıyoruz.

Bu noktada, tıklar.

Turks ve Caicos’ların konusu budur – ıssız bir kumsalda olağanüstü bir günde tüketilen adaların imza yemeği, cildimizi ısıtan güneş ve ayaklarımıza düşen Karayipler.

#BackToHappy kampanyasıyla dönüş yolculuğunu kutlayan Beaches Resort Turks ve Caicos’taki hafta sonu kaçamağımızın her günü benzer açıklamalar alıyoruz.

Plajlar, her şey dahil, aile dostu bir ayakkabı markasıdır, her şey dahil Karayip tatil köylerinin lüks yetişkinleridir.

Her iki isim de lüksün tamamını içeren yeni zirvelere çıkmakla eş anlamlıdır.

Böylece, bir İtalyan köyünün beşinci katında deniz manzarasında, havuz içi barı ve havuz içi masaları olan devasa bir palmiye ağacı ana göletinin yanındayız.

Turks ve Caicos sahillerinde, İtalyan, Fransız, Key West ve Karayiplerden oluşan dört düşük temalı köye yayılmış 700 oda daha var.

Konuklar, Seven Shining Pools veya 20 kilometrelik beyaz kumlu bir dere olan Grace Bay Plajı’nda kendi özel yerlerini buldukları için tesis her zaman kalabalık görünmüyor.

Kerry ve ben günlerimizi İtalyan köyünün önündeki pürüzsüz şekerli plaj ile gerektiğinde şampanya, donmuş mojito ve su bardağı için kullanılabilen Toon-Edge bas havuzu arasında mutlu bir şekilde bölüştürdük. .

Sahilde ayrıca 17 restoran var, bu sayede tekrar atıştırma ve yemek saatinde kalabalık hissetmeyeceksiniz.

READ  Riley Blade'in galibiyeti, Santiago kız kros takımının CIF-SS Division 1 şampiyonluğunu kazanmasına yardımcı oldu – Press Enterprise

Yiyecek kamyonlarından (Mr. Mac ve Jerk Shake), pizzacılardan (Bella Napoli ve Dinozorlar) ve restorandan (yalınayak) kumda pişmiş restorana (yalınayak) ve en iyi Fransız mutfağı olan Chic Rooftop Resto’ya (Sky) kadar çeşitlilik gösterir. Le Petit Chateau ve Neptün’de sofistike deniz ürünleri, Schooners ve Sapadillas.

Eğer gidersen

Turks ve Caicos Adaları’na girmek için Kanadalılar, uçağa bindikten sonraki 72 saat içinde ikili aşılama kanıtına sahip olmalı ve olumsuz bir Hükümet testi ve seyahat yetki formu doldurmalıdır.

Tatiliniz Covit ile ilgili seyahat kesintilerinden ve eve dönen Kanadalılar için PCR denemelerinden etkilenirse, Beaches alkışlanan sağlık ve tatil alternatif sigortası sunar.

Air Canada, Toronto ve Montreal’den Turks ve Caicos’taki Providence Naturals Havalimanı’na her gün uçuyor.