Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sony Pictures, tarihi bir anlaşmayla Alamo Drafthouse Sinemalarını satın aldı

Sony Pictures, tarihi bir anlaşmayla Alamo Drafthouse Sinemalarını satın aldı

Sony Pictures Entertainment, çığır açan bir anda, büyük bir Hollywood stüdyosunu 75 yıldan uzun bir süre sonra ilk kez sinema salonu sahibi olma işine döndüren bir anlaşmayla Alamo Drafthouse Cinema’yı satın aldı.

ABD Adalet Bakanlığı, 1948’den 2020’ye kadar, ABD Yüksek Mahkemesi’nin 1948 tarihli bir kararından doğan Azami Rıza Kararnamesi olarak bilinen kararname uyarınca film dağıtımcılarının bir sergi şirketine sahip olmasını yasakladı. Onun teatral özelliklerini ortadan kaldırmak için.

O zamanlar büyük şirketler, yeteneklerden prodüksiyona ve tiyatrolara kadar film endüstrisinin esasen tüm yönlerini kontrol ediyordu. Kararnameler, katılımcıları “blok rezervasyon” (birden fazla filmi tek bir sinema lisansında bir araya getirmek) ve “halka satış” (bir tiyatro devresindeki tüm sinemaları kapsayan tek bir lisansa girmek) gibi uygulamaları durdurmaya zorladı. Ancak o zamanki sahne tamamen farklıydı. Çok katlı sinemalar değil, tek bir filmi aylarca gösterebilen tek ekranlı sinema salonları vardı; Bu, kayırmacılıkta rol oynayan bir senaryodur.

Sony, kararnamelerin iptal edilmesinden bu yana öne çıkan ve durumu test eden ilk büyük Hollywood stüdyosu oldu.

2000 yılından bu yana sinemaları devralan tek büyük film yapımcıları Netflix ve Amazon oldu. Netflix, filmlerini beyazperdede göstermek isteyen film yapımcılarını memnun etmenin yanı sıra, filmlerini ödüllere hak kazanmak amacıyla Los Angeles’taki Mısır Tiyatrosu’nu ve New York’taki Paris Tiyatrosu’nu satın aldı. Amazon, Los Angeles’ın Culver City şehir merkezindeki eski ArcLight lokasyonunu satın alırken de aynı amacı güttü; ancak bu sinema ilk kez gösterime giren bir sinema salonu, bu da Amazon’un gösterimlerine ek olarak yeni filmler için rezervasyon yapması gerektiği anlamına geliyor. (Bir gelişme olarak, dünyanın en büyük sinema salonu sahibi olan AMC Theatres, geçen yıl Taylor Swift’in filminin haklarını alarak dağıtım işine girdi.) Çağların turu belge.)

Alamo, hala COVID-19 salgınının ortasında bocaladığı 2021’de Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu. İflasın ardından Altamont Capital, Fortress Investment Group ve League’in sahipleri ortaya çıktı. Kaynaklara göre, Alamo’yu hedefleyen diğer partiler arasında Cinemark ve Latin Amerika’daki büyük bir sergileyici yer alıyor. Alamo, pandeminin ardından iflas etmeyi düşünen veya düşünen tek katılımcı değil ve içerik akışının yavaşlamasına neden olan yazar ve aktör grevleri (yıl başından bu yana yurt içi gelirler yüzde 24’ten fazla düştü) ).

READ  Batman galasından Zoe Kravitz'in açık elbisesini görün

Çarşamba günkü duyuruda, sinemalarda yemek yeme ve diğer tüketici dostu girişimlerde ön sıralarda yer alan 37 lokasyona sahip bağımsız bir zincir olan Alamo Drafthouse’un, Alamo CEO’su Michael Kosterman tarafından, kendisinin yöneteceği yeni bir bölüm altında yönetilmeye devam edeceği vurgulandı. aynı zamanda Sony Pictures Deneyimlerinden de sorumlu olacak. Sony, anlaşmanın tiyatro sergilerine ve deneyimsel eğlence alanında devam eden girişimlere olan uzun vadeli bağlılığını güçlendirdiğini söyledi.

Kosterman, Sony Pictures Entertainment Başkanı ve Operasyon Direktörü Ravi Ahuja’ya rapor verecek.

Kosterman yaptığı açıklamada, “Sony Pictures Entertainment ile tarih yazmaktan heyecan duyuyoruz ve Alamo Drafthouse Cinema için doğru evi ve ortağı bulduk” dedi. “Film hayranları tarafından film hayranları için yaratıldık. Bunun Sony için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu, onların sinema deneyimine olan bağlılıklarının bir başka kanıtı olarak hizmet ediyor. Birlikte yenilikler yapmaya ve ekip arkadaşlarımız için yeni ve heyecan verici fırsatlar sunmaya devam edeceğiz. ve sinemaseverler.”

Sony Pictures Motion Picture Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tom Rothman şunları ekledi: “Alamo Drafthouse, şirketlerimiz arasında temel paylaşılan değerler olan film yapımcılığı zanaatına ve tiyatro deneyimine her zaman büyük saygı duymuştur. Şirketimiz bunu yapıyor.”

Alamo, 25 metropol bölgesindeki 35 sinema salonunun tamamını Alamo Drafthouse markası altında işletmeye devam edecek. Alamo Drafthouse’un sahibi olduğu, dünyaca ünlü bir film festivali olan Fantastic Fest de satın alma kapsamına dahil edildi ve aynı zamanda Alamo Drafthouse tarafından işletilmeye devam edecek. Şirketin genel merkezi Austin, Teksas’ta kalacak.

Ahuja, yaptığı açıklamada, “Yakın zamanda Wheel of Fortune LIVE Seyahat Turumuzda ve Wonderverse’in Chicago’daki açılışında gördüğümüz gibi, açık hava eğlence tutkunlarının eğlenceli ve farklı yollarla ilgisini çekmenin önemine inanıyoruz” dedi. “Alamo Drafthouse’un birinci sınıf sinema deneyimi, etkileyici. marka ve topluluğun uyum içinde olması The Redeemer bu vizyonla iyi iş çıkarıyor. Crunchyroll işimiz aynı zamanda hedef kitlesinin çıkarlarıyla da iyi uyum sağlıyor. Alamo Drafthouse’u başarılı kılan yenilikleri geliştirmek için sabırsızlanıyoruz ve elbette tüm stüdyolardan ve dağıtımcılardan gelen içerikleri memnuniyetle karşılamaya devam edeceğiz.

READ  Andy Cohen, yılbaşı gecesi Brian Seacrest'e el sallamak için "büyük çaba sarf ettiğini" söyledi

1997 yılında Tim ve Karrie League tarafından Austin, Texas’ta tek ekranlı bir anne ve pop tiyatrosu olarak kurulan Alamo Drafthouse, hem hayranları hem de sektör tarafından sevilen, başarılı ve dinamik bir yemekli sinema zinciri haline geldi.

Kuzey Amerika’nın yedinci en büyük sinema zinciri olarak, diğer sinema zincirlerinden daha fazla filmi her yıl yayınlıyor, yılda 10 milyondan fazla konuğu ağırlıyor ve 4 milyon sadık üyeden oluşan oldukça ilgili bir çekirdek izleyici kitlesi oluşturdu. Geçtiğimiz yıl sinema zincirinin gişe gelirinde bir önceki yıla göre yüzde 30’luk bir artış yaşandı ve bu da sektörün genelinin üzerinde bir artış gösterdi.

SPE, Alamo Drafthouse’u Altamont Capital Partners, Fortress Investment Group ve kurucusu Tim League’in sahiplerinden satın aldı. Goldman Sachs & Co. LLC, işlemde Alamo Drafthouse’un özel mali danışmanı olarak görev yaptı.

Alamo’nun kurucusu Tim Legg, “Şirketimizin şimdiye kadar var olan veya var olacak en iyi sinema olma vizyonunu yalnızca hayal edebileceğimiz şekillerde genişletmek için Sony Pictures Entertainment ile güçlerimizi birleştirmekten büyük heyecan duyuyoruz” dedi. “Sinemanın büyümeyi teşvik etme ve Alamo Drafthouse’un temsil ettiği her şeyle mükemmel bir şekilde uyum sağlayan kalıcı bir kültürel etki yaratma becerisine derin bir saygı ve anlayışa sahipler.”

Haberin, serinin sadık hayranları tarafından hem rahatlama hem de endişe karışımı bir duyguyla karşılanacağı kesin.

Bir yandan Alamo, 2021’deki salgın sırasında iflas ilan etmesinden bu yana ciddi mali sorunlarla karşı karşıyaydı ve bir özel sermaye şirketi tarafından kurtarıldı. Geçen hafta, franchise sahibinin de iflas başvurusunda bulunması nedeniyle Kuzey Teksas’taki beş lokasyon kapandı. Sony’nin dahil edilmesi, tiyatro zincirine kesinlikle ileriye dönük olarak güçlü bir mali destek ve umarım daha fazla genişleme için yatırım sağlar.

READ  Riley Keough, Elvis'in malikanesi Lisa Marie Presley'e açılıyor

Bununla birlikte, şu anda 14 eyalette tiyatroları işleten Alamo, ülkedeki çok spesifik, iyi cilalanmış bir karaktere sahip olan tartışmasız tek tiyatro zinciridir ve şirketin şehir merkezinde kurulmuş tek odalı bir tiyatro olarak köklerini takip edebilirsiniz. Austin.

Örneğin, Alamo’nun ön izlemeleri, gelecek filmle ilgili zekice hazırlanmış, özenle seçilmiş arşiv görüntüleriyle dolu (reklamsız). Zincir, devam eden benzersiz programlara (popüler canlı aksiyon Master Pancake parodi etkinlikleri gibi) yatırım yapıyor. Hayranlarla dolu bir tiyatro salonunun, bilim kurgu destanını en uzun süre kimin izlemeye dayanabileceğini görmek için yarıştığı 2015 Star Wars Dayanıklılık Maratonu gibi bazı cesur gösterilere ev sahipliği yapıyor (kazanan aralıksız 46 saat sürdü). Alamo aynı zamanda ülkenin en katı tiyatro zinciri olarak kabul edilen, konuşmayı ve mesajlaşmayı yasaklayan bir yapıya da sahiptir ve aşağıdaki gibi gösteri öncesi reklamlara öncülük etmiştir: Bu ünlü viral örnek.

Her ne kadar stüdyolar genel olarak ön gösterim reklamları veya sinema politikaları gibi işlerle ilgilenmese de, büyük stüdyoların mülkiyetinde olan Alamo’nun bağımsız ruhunu koruyup koruyamayacağı ileriye dönük sorulacak sorulardan biri. Bu, sergileyicilerin sorumluluğundadır.