Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Soruşturma FDIC’de toksik kültür buluyor ve liderini hedef alıyor

Soruşturma FDIC’de toksik kültür buluyor ve liderini hedef alıyor

Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun işyeri kültürü üzerine Salı günü yayınlanan bir raporu, üst düzey yetkililer tarafından kadınlara ve azınlık mensuplarına yönelik cinsel taciz, ayrımcılık ve istismarın geniş bir modelini ortaya çıkardı. Bulguların, bu ayın sonunda Kongre’de ifade vermesi planlanan daire başkanı Martin Gruenberg’e, potansiyel olarak acı verici başka sorular yöneltmesi muhtemel.

Raporda, tüm ABD bankalarının sağlık ve istikrarını denetleme yetkisine sahip olan ancak daha küçük kurumları yakından denetleyen Federal Mevduat Sigorta Kurumu’ndaki suistimallerin “çok sayıda çalışanı” etkilediği ve “çok uzun bir süre” sürdüğü belirtildi. “

Cleary Gottlieb hukuk firması tarafından hazırlanan raporda, ajansın sorunlarının “ataerkil, dar görüşlü, riskten kaçınan bir kültürden” ve “dahili raporlama kanallarındaki açıklık ve güvenilirlik eksikliğinden” kaynaklandığı belirtildi. Raporda, üst düzey yöneticilerin uzun süredir diğer çalışanları, ast personelin kötü muamele iddialarından kaynaklanan potansiyel sonuçlardan koruduğu bölge ofislerindeki “derebeylikler” anlatılıyor.

Kıdemli müfettişlerin genç kadınlara cinsel organlarının resimlerini mesaj atması veya onları genelevlere götürmesi gibi bu davranışların örnekleri türünün ilk örneğiydi. adı geçen Kasım ayında Wall Street Journal tarafından. Salı günkü rapor, gazete haberinin ardından ajansın yönetim kurulu tarafından oluşturulan özel bir komite tarafından atanan Cleary Gottlieb tarafından yürütülen bağımsız bir soruşturmanın sonucuydu.

Raporda, yaklaşık yirmi yıldır ajansta çalışan ve son 13 yılın 10’unda ajansa liderlik eden Bay Gruenberg’in görevine etkili bir şekilde devam edip edemeyeceği sorgulandı.

Raporda, “Öfkesini kaybetmesine ve çalışanlara karşı öfkesini ifade etmesine yol açan olaylar ve bunun sonucunda ortaya çıkan itibar, onun anlamlı kültürel değişime öncülük etme konusunda güven oluşturma yeteneğini engelleyebilir” denildi. Raporda ayrıca Bay Gruenberg’in “başkalarının onunla bazı zor etkileşimler yaşadığını anlama konusundaki bariz yetersizliği veya isteksizliği” de belirtildi.

READ  Chicago polisi, bir USPS posta taşıyıcısının, cinsel saldırı girişiminde bulunduktan sonra Little Village'daki Güney Pulaski'de bir posta kamyonunu çaldığını söyledi.

Salı günü FDIC personeline gönderilen ve The New York Times ile paylaşılan bir notta Bay Gruenberg, davranışından dolayı özür diledi.

“FDIC’de cinsel tacize veya başka bir suiistimale maruz kalan herkese, ne kadar derinden üzgün olduğumu bir kez daha belirtmek isterim, ayrıca kendi açımdan da özür dilemek istiyorum” diye yazdı: “Başkan olarak özür dilerim. “İşyeri kültürümüz de dahil olmak üzere ajansımızda olup bitenlerden” nihai olarak sorumludur.

Raporda Bay Gruenberg’in istifa etmesi veya kovulması tavsiye edilmiyordu. İstismar mağdurlarını korumak için yeni sistemler, kültürü izlemek için yeni bir rol, işyeri davranışlarını iyileştirmek için daha fazla eğitim ve istismara maruz kalan çalışanlar için daha iyi raporlama sistemleri sağlar.

Ancak bu, Bay Gruenberg’in ayrılması yönünde yeni çağrıları körükleyebilir. The Journal’ın haberine göre Kongre’deki Cumhuriyetçiler geçen sonbahardan bu yana onu istifaya çağırırken, Demokratlar onun davranışını eleştirdi ve bağımsız bir soruşturma çağrısında bulundu.

Bay Gruenberg’in kariyerinden daha fazlası tehlikede. Genel olarak federal düzenleyiciler tarafından önerilen, en büyük kurumların sermaye gereksinimlerinin artırılmasına yönelik yeni bir plana karşı çıkan banka yöneticileri ve lobiciler, Bay Gruenberg’in FDIC’den ayrılması durumunda diğer düzenleyiciler arasında plan için yeterli desteğin olmayacağına ve bunun devam edeceğine inanıyorlar. iptal edildi.

Bay Gruenberg’in mali düzenlemeye ilişkin altı ayda bir yapılan oturumlarda 15 Mayıs’ta Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi ve 16 Mayıs’ta Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade vermesi planlanıyor.