Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Söylentiler Pixel 9 ve 9 Pro’nun ultrasonik parmak izi sensörü kullanacağını gösteriyor

Söylentiler Pixel 9 ve 9 Pro’nun ultrasonik parmak izi sensörü kullanacağını gösteriyor

Pixel 6 ekran altı parmak izi sensörüne geçtiğinden beri insanlar kilit açma performansının Pixel Imprint günlerine göre bir adım geride olduğundan şikayet ediyor. Performans yıllar geçtikçe arttı ancak artık Pixel 9 serisinin ultrasonik parmak izi sensörünü kullanacağı söyleniyor.

buna göre Android OtoritesiHem Pixel 9 hem de 9 Pro, özellikle ultrasonik bir parmak izi sensörüne sahip olacak Qualcomm 3D Sonic 2. nesil(Pixel 9 Pro Fold, yerleşik yan sensörünü güç düğmesine yapıştıracaktır.) Duyulamayan ses dalgaları “parmağın vadilerini ve çıkıntılarını okur” ve “taranan parmak izinin tam bir kopyasını” oluşturur. Samsung Galaxy S24 Ultra’da kullanılmaktadır.

Bu bileşen tanıtıldı (QFS4008) 2021’in başlarında 8×8 mm yüzey alanına sahiptir. Birinci nesil tarayıcı 4×9 mm boyutundaydı ve %77 daha fazla yüzey alanıyla parmak yerleştirmeyi kolaylaştırırken (1,7 kat) daha fazla biyometrik veri yakalıyordu. Ayrıca “parmaklar ıslakken eski çözümlere kıyasla daha hızlı” olduğu da söyleniyor.

Karşılaştırma yapmak gerekirse, optik parmak izi sensörleri parlak bir ışık tutarak ve aslında fotoğraf çekerek çalışır. Google’ın Pixel 6 ile ilk uygulaması özellikle ekran koruyucular konusunda zordu. Şirket, şikayetlere 6a’daki yeni bir sensörle yanıt verdi. Burada 8a’ya kadar devam eden dikkate değer bir değişiklik, beş parmağınızı kaydedebilme yeteneğinden sadece dört parmağınıza nasıl geçiş yaptığınızdır.

Google’ın bu sisteme geçmeden önce bu kadar beklemesi şaşırtıcı. Neyse ki Pixel 8’de çok iyi çalışan evrensel bir yüz kilidi açma sistemimiz var. Elbette, bunu yalnızca bir kamerayla uygulamak, düşük ışık koşullarında hiçbir zaman çalışamayacağı anlamına gelir, bu nedenle başka güvenilir kilit açma yöntemleri gerektirir.

Pixel 9 hakkında daha fazla bilgi:

FTC: Otomatik gelir elde etmek için ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.