Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Star Trek” efsanesi Nicholas Nichols’ın külleri bir Vulcan roketiyle derin uzaya fırlatıldı

"Star Trek" efsanesi Nicholas Nichols'ın külleri bir Vulcan roketiyle derin uzaya fırlatıldı

yeniArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

geç “Yıldız Savaşları” Aktris Nichelle Nichols’ın külleri, bu yıl içinde tarihi bir Enterprise uçuşunda uzaya fırlatıldığında, çok az kişinin daha önce gittiği yerlere cesurca gidecek.

Üç sezonda da ikonik Teğmen Nyota Oora’yı oynamasıyla tanınan Nichols orijinal gösteri 1966-1969 yılları arasında 31 Temmuz’da öldü. 89 yaşındaydı.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde United Launch Alliance’ın Vulcan roketiyle fırlatılacak olan Nichols, Celestis Inc. aracılığıyla uzun yaşayacak ve yıldızlar arasında büyüyecek. , anıt uzay uçuşu lideri.

Nichols’un kalıntıları, 1991’de ölen “Star Trek” yaratıcısı Gene Roddenberry’ye ve merhum eşi ve 2008’de ölen “Star Trek’in ilk hanımı” Magil Barrett Roddenberry’ye katılacak.

2005’te ölen Montgomery “Scottie” Scott’ı oynayan merhum “Star Trek” oyuncusu James Doohan ve Şubat ayında ölen görsel efekt öncüsü Douglas Trumbull’un kalıntıları da eşsiz “yıldızı canlandırma” görevine dahil edilecek. ” kavuşma gezisi.

Aktris Nelly Nichols 89 yaşında ‘Star Trek’te öldü

Nichelle Nichols, Celestis Inc. görevinin bir parçası olarak bu yıl içinde külleri uzaya salındığında uzun yaşayacak ve yıldızlar arasında büyüyecek. United Launch Alliance’ın Vulcan füzesiyle. Merhum “Star Trek” oyuncusu, Temmuz ayında 89 yaşında öldü.
(Getty Resimleri)

Charles M. Schafer, Celestis Inc.’in kurucu ortağı ve CEO’su Bir açıklamada, “Enterprise Flight manifestosuna efsanevi bir aktris, aktivist ve öğretmen eklemekten gerçekten onur duyuyoruz.”

“Artık, Star Trek’in çeşitli, kapsayıcı ve keşif evreni vizyonunu tamamen somutlaştıran Enterprise Flight’a sahip olacağız.”

George Takai, geç “Star Trek” oyuncusu Nickel Nichols ile yakın arkadaşlığını hatırlıyor

Uçuşun 150 ila 300 milyon kilometre arasında seyahat etmesi planlanıyor. Derin boşluk Ve Dünya-Ay sisteminin ötesinde.

Görevde Nichols’a, annesiyle yolculuk yapmasına izin vermek için DNA’sını sağlayacak olan oğlu Kyle Johnson da katılacak.

READ  Impact'in en yeni Knockout'u kirli motellerin kokusunu seviyor

Johnson, “Tek pişmanlığım, lansmanda annemin yanında olduğum bu sonsuz onuru paylaşamam.” dedi.

"Yıldız Savaşları" Aktris Nichelle Nichols, 31 Temmuz 2022'de 89 yaşında vefat etti. Aralık 2021'de Los Angeles Comic Con'a katıldı.

“Star Trek” oyuncusu Nichelle Nichols, 31 Temmuz 2022’de 89 yaşında vefat etti. Aralık 2021’de Los Angeles Comic-Con’a katıldı.
(Albert El Ortega)

“Bu eşsiz deneyim için derinden onur duyacağını biliyorum ve NN’den ilham alan düşüncelerinize, duygularınıza, anılarınıza, başarılarınıza, hayallerinize ve isteklerinize e-posta yoluyla katkıda bulunarak tüm hayranlarını dolaylı olarak bize katılmaya hevesle teşvik ediyorum. yolculuk! Harika!” Johnson yaptığı açıklamada.

ABD uzay programında 5 Afrikalı-Amerikalı paradoks

Hayranlar, kurumsal-flight.com’da dünya çapında halka açık bir anma sayfasının bir parçası olarak Nichols’a isimlerini ve saygılarını sunmaya teşvik ediliyor; bu sayfa daha sonra sayısallaştırılabilir ve uçuşta yanlarında bırakılabilir.

Celestes tarafındanDünyanın dört bir yanındaki müşterilerden gelen yakılmış kalıntıları, mektupları ve DNA örneklerini içeren 200 uçuş kapsülü de sonsuz gezegenler arası uzay yolculuğuna katılacak.

Nichols, Hollywood’daki siyah kadınlar için engelleri aştı ve NASA’nın işe alım şefi olarak uzay uçuşu programlarının savunucusuydu.

Sol üstten saat yönünde: TV dizisinde Nichelle Nichols, DeForest Kelley, William Shatner ve Leonard Nimoy "Yıldız Savaşları" 1969 dolaylarında.

Sol üstten saat yönünde: Nichelle Nichols, DeForest Kelley, William Shatner ve Leonard Nimoy, 1969 dolaylarında “Star Trek” dizisinde.
(CBS fotoğraf arşivi)

Nichelle Nichols, önde gelen bir aktris, NASA’nın savunucusu ve sevgili dostuydu.Siyah kadınların ekranda nadiren görüldüğü bir zamanda, Nichelle’in Star Trek’teki Nyota Uhura olarak tasviri, medeni hakları destekleyen Amerika’nın bir aynasını temsil ediyordu.Nichelle’in savunuculuğu televizyon ve NASA dönüştürdü, ” NASA Direktörü Bill Nelson yaptığı açıklamada.

Apollo 11’den sonra Nichelle, STEM’in çehresini değiştirerek ve evreni keşfederek kadınlara ve beyaz olmayan insanlara bu ajansa katılmaları için ilham vermeyi misyon edindi. Nichelle’in misyonu bir NASA görevidir. Artemis yönetiminde aya renk katan NASA, Nichelle’in mirası tarafından yönlendiriliyor. Nichols”.

READ  Boğa, Temmuz 2022'de

Başkan Joe Biden Geçen ay ölümünden kısa bir süre sonra yayınlanan bir bildiride oyuncu, sivil haklar hareketinde çok önemli bir dönemde klişeleri parçaladığı için övüldü.

“Nichelle Nichols’ta ulusumuz, siyah Amerikalılar ve kadınlar için neyin mümkün olduğunu yeniden tanımlayan sahne ve sinema öncüsünü kaybetti” dedi.

Eğlence bültenimize abone olmak için buraya tıklayın

Onun “Illinois’li işçi sınıfı bir aileden” olduğunu ve becerilerini geliştirdiğini söyledi. Aktör ve şarkıcı Chicago’da Duke Ellington ve “Life to James Baldwin’s Words” ile ülkeyi turlamadan önce.

“Sivil haklar hareketinin zirvesi sırasında, toplumsal hayatta önemli bir rol oynayan ilk siyah kadın olarak klişeleri paramparça etti. prime time tv programı Biden, orijinal Star Trek’te çığır açan Teğmen Oora tasviri aracılığıyla söyledi. “Onuru ve otoritesiyle, bilimsel çabaları ve keşifleri yeniden canlandıran merkezi bir hikayenin anlatılmasına yardımcı oldu. Her geçmişe sahip Amerikalı nesilleri yıldızlara ve ötesine ulaşmaları için güçlendirmek için NASA ile çalışmaya devam ederek bu mirası sürdürdü.”

Nichelle Nichols (solda, Uhura olarak) ve William Shatner (Kaptan James T. Kirk olarak) USS Enterprise köprüsünde "adam tuzağı" ilk bölümü "Yıldız Savaşları," 8 Eylül 1966'da yayınlandı.

Nichelle Nichols (solda, Uhura olarak) ve William Shatner (Kaptan James T. 8, 1966.
(CBS fotoğraf arşivi)

Biden, “Ulusumuz, bize birlik, haysiyet ve saygının her topluluğun temel taşları olduğu bir gelecek gösteren Nichelle Nichols gibi ilham verici sanatçılara sonsuza dek borçludur.”

Siyah aktrislerin klişelerini kırdığı için övgüler aldı ve Rahip Martin Luther King Jr., şovda çalışmaya devam etme konusundaki şüphelerini dile getirdiğinde, onu TV dizisinde kalması için şahsen teşvik etti. Onunla 1967’de, gösterinin ikinci sezonu için geri dönmemeye karar verdiği bir zamanda bir sivil haklar mitinginde tanıştı.

FOX HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Nichols, “Bunu yapamazsınız” dedi. Sivil haklar lideri bir toplantı sırasında ona “Televizyonun çehresini sonsuza dek değiştirdi ve sırayla insanların fikrini değiştirdi” dedi.

READ  Elizabeth Olsen, Wild Hearts Bay Area Tour durağında WandaVision'dan mezun oldu

“Star Trek” Nichols’ın üçüncü sezonunda ve başka bir dizi yıldızı, William Shatner, Kaptan James T. Kirk’ü oynayan, karşılıklı olarak ırklararası öpüşmeleriyle televizyon tarihine geçti.