Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Steward Massachusetts hastaneleri açık kalacak mı?

Steward Massachusetts hastaneleri açık kalacak mı?

Massachusetts’teki sekiz Steward Hastanesinin kaderi aylardır tartışma konusu oldu. Ev sahibine kiranın tamamını ödeyememenin de aralarında bulunduğu mali zorluklarla karşı karşıya kalan Steward, bu hastanelerden bazılarını satmaya çalışıyor. Aynı zamanda sistem, doktor ağını UnitedHealth Group’un bir yan kuruluşuna satacağını duyurdu.

Bu çabalar, kar amacı gütmeyen ulusal sağlık sisteminin, 31 hastanesinin borçlarını yeniden yapılandırmak amacıyla Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmasıyla, Murphy & King’de sağlık hizmetleri iflası konusunda geniş deneyime sahip bir iflas avukatı olan Ethan Jeffrey’nin Pazartesi günü daha da karmaşık hale geldi. , şunları söyledi: Erken başvurular Steward’ın varlıklarını satma niyetinde olduğunu gösteriyor gibi görünüyor. Satılamayanların kapatılması gerekebilir.

Jeffrey, “Massachusetts, sıkıntılı topluluklarda hizmet veren tek hastane olması açısından benzersiz bir yer değil. Kimse onları yakın görmek istemiyor” dedi. “Aynı zamanda, eğer rakamlar işe yaramıyorsa, bir çözüm bulunması gerekiyor. “

Jeffrey, bu süreçte hastaların terk edilmeyeceği konusunda uyardı. Steward başlangıçta tesisleriyle ilgili kararlar verecek olsa da, bu tür planlar mahkeme onayı gerektirecek. Her eyaletteki başsavcılar, hayati sağlık varlıklarının korunmasını savunmak için iflas yoluyla dinlenecek. Sağlık hizmeti iflaslarında genellikle tek görevi hastaların çıkarlarını gözetmek olan bir hasta ombudsmanı da bulunur.

Ancak hastaneler, mali açıdan uygun olup olmadıkları veya maliyetleri düşürmek için hizmetlerde kesintiye ihtiyaç olup olmadığı değerlendirilecek. Jeffrey, Steward’ın 2016 yılında mülkü satması nedeniyle her hastanenin bulunduğu mülk için kira ödemesi yapmak zorunda olması, bu karmaşık hususlardan biri olduğunu söyledi.

Bölgede Steward St. Elizabeth Tıp Merkezi’nin de bulunduğu Boston Şehir Meclis Üyesi Liz Brydon, eyaletin bu geçiş döneminde bakımın denetlenmesine yardımcı olmak için bir komuta merkezi oluşturduğunu belirtti. Birçoğu ayrıca Steward’ın operasyonlarının şimdilik sağlıklı ve açık kaldığını vurguladı. Yerel yetkililer hastaları bu tesislerde bakım aramaya devam etmeye çağırdı.

READ  Elon Musk, arkadaşlarının ekstra yatak odalarında uyuduğunu söyledi

Ancak hastanelerin geleceği soru işareti olmaya devam ediyor.

Brydon, “Bu uzun bir süreç olacak” dedi. “Bu süreçte bazı hastaneleri kaybedebiliriz. “Gerçekten devletin bu durumda güçlü bir elinin olduğunu umuyorum.”

Bu gelişme, kısmen zor durumdaki Caritas Christi sistemini kurtarmak için 2010 yılında kurulan Steward’ın ilk günlerinden büyük bir kopuş anlamına geliyor. Özel sermaye şirketi Cerberus Capital Management ile ortaklaşa oluşturulan sistem, düşük maliyetli sağlık hizmetlerinde bir deney olarak görülüyordu.

Bir basın açıklamasında Steward, iflas başvurusunu doktor grubunun satışındaki gecikmelerden devlet sigorta şirketlerinin yetersiz geri ödeme oranlarına kadar bir dizi faktöre bağladı.

Eyalet ve federal yetkililer ise bir faktörü suçladı: denetim departmanı. 2016 yılında hastane mülklerinin satışı Steward’a 1,2 milyar dolar net kazandırdı, ancak tesisler milyonlarca dolarlık kira yükümlülüğüne maruz kaldı. California’daki bir tıbbi personel firması tarafından şirkete karşı açılan bir davaya göre Steward, 2021 yılında aralarında eski kalp cerrahı olan CEO Ralph de la Torre’nin de bulunduğu hissedarlara 111 milyon dolar temettü ödedi.

Vali Maura Healey Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, “Bu durumun kökeninin açgözlülükten, kötü yönetimden ve Steward’ın Dallas, Teksas’taki liderliğindeki şeffaflık eksikliğinden kaynaklandığı gerçeğini gözden kaçırmak istemiyorum” dedi.

Senatör Ed Markey, sağlık sisteminin kurucularının suçtan ve hesap vermekten kaçmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Markey, “Dr. De La Torre, Steward Healthcare ve Cerberus Capital Management, bakıma erişimi iyileştirmeleri veya satın aldıkları kar amacı gütmeyen hastaneleri kurtarmalarıyla değil, hizmet etmeye söz verdikleri insanlara karşı sorumluluklarından affedilemez bir şekilde feragat etmeleriyle hatırlanacak” dedi. Bir deyim.

Başsavcı Andrea Joy Campbell, Pazartesi günkü basın toplantısında, Steward’ın hastaneleri kar amacıyla yok etme çabalarını ciddiye aldığını söyledi ve eğer bu tür çabalar yasayı ihlal ederse, “Ben ve ekibim herkesi gözaltına almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Her türlü ihlalden sorumludur.”

READ  Biden'ın danışmanı, ABD'ye güvenen Arap ülkelerinin petrolü silah olarak kullanmayacağını söyledi

Yerel yetkililer iflas sürecinde neler olabileceğine dair endişelerini dile getirse de sürecin getireceği şeffaflığı ve kapanmayı memnuniyetle karşıladılar.

Healey, “Sonuçta bu, Steward’ı Massachusetts’ten çıkarma hedefimize doğru bir adımdır. Bu bize bakıma erişimi korumak, işleri korumak ve sağlık sistemimizi istikrara kavuşturmak için bunu yapmamıza olanak sağlıyor” dedi. “Tabii ki bunu garanti edemeyiz. herhangi bir aksaklık ya da taciz yaşanmayacaktır.”

İflas haberini duymak zor olsa da Kamu Sağlığı Bakanlığı Komiseri Robbie Goldstein, devletin bu önemli sonraki adıma hazır olduğunu söyledi.

Basın toplantısında “Bir hastanenin iflas etmesi fikrinin endişe verici olabileceğini anlıyoruz” dedi. “Ancak bu iflas başvurusu, Steward’ın nasıl çalıştığına dair bazı belirsizlikleri çözerek ve bizi çözüme giden yolda anlamlı bir yolculuğa başlamak için spekülasyonların ötesine taşıyarak önemli bir değişimi temsil ediyor.”

Boston merkezli danışmanlık firması Health Business Group’un başkanı David Williams, iflasın bazı hastanelerin kapanmasına veya satılmasına yol açabileceğini, ancak bunun muhtemelen alternatiften daha az kaotik olacağını söyledi. İflas işlemlerinin düzenlenmiş ortamı, devletin bireysel hastanelerin finansmanı konusunda potansiyel olarak daha fazla görünürlüğe sahip olmasıyla, operatörler arasında daha uzun geçişlere izin vermektedir.

Williams, “Sıklıkla işten çıkarmalar oluyor ve hizmet kesintileri yaşanabiliyor” dedi. Ancak mevcut yolla karşılaştırıldığında durum daha da kötü değil. Kısa vadeli kararlardan kaçınarak işleri organize bir şekilde yapma fırsatı verir.

Tesisler açık kalsa da bazı çalışanlar şimdiden ayrılmaya başladı. Good Samaritan geçen ay Brockton’daki Kanser İnfüzyon Merkezini geçici olarak kapattı.

Bazıları devletin hâlâ eşit düzeyde olduğunu düşünüyordu. Massachusetts Sağlık Planları Birliği başkanı Laura Pellegrini, eyaletin sağlık bakım varlıklarını değerlendirme ve neyin kritik olduğunu belirleme konusundaki başarısızlığını eleştirdi.

“Devletin bazı tesisleri nerede kapatabileceğini ve bu hacmi karşılayabilecek diğer tesislerin bulunup bulunmadığını ve nerede olacağını dikkatle değerlendirmesi gerekecek. [facilities are] “Kritik” dedi.

READ  Şirketler CEO'larına ABD vergileriyle ödediklerinden daha fazlasını ödedi - rapor | bir iş

Jessica Bartlett’e [email protected] adresinden ulaşılabilir. onu takip et @ByJessBartlett. Robert Weisman’a [email protected] adresinden ulaşılabilir.