Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Stüdyolar tarafından reddedilen modellerden kürtaj güvenlik planı talepleri – Son tarih

Stüdyolar tarafından reddedilen modellerden kürtaj güvenlik planı talepleri - Son tarih

Yüzlerce önde gelen kadın yazar ve muhalif tarafından Temmuz ayı sonlarında belirlenen son tarihten sadece birkaç saat önce düşük Güvenlik protokolleri Günümüzün en büyük Hollywood stüdyolarının ve yayıncılarının çoğu, yan adımları detaylandırmayı seçmiştir.

Kettle-board’un “kendini işine adamış çalışanlarımız ve ürünlerimizi destekleyen kişilerin sağlığı, güvenliği ve esenliği hakkındaki endişelerinizi” ve “güvenli ve etkili sağlık hizmetlerine erişimi” paylaşma konusundaki notlarıyla dolu bir yanıt mektubunda, DisneyVe NetflixAppleTV+ , NBC KüreselAmazon Warner Bros’u keşfedin.Ve AMC Ağları Temel endişe noktalarını ve sevdiği eylemleri görmezden geldi. Shonda RhimesPamela Adlon Issa Ray Mindy KalingVe Nataşa LyonVe Angela Kang, Courtney A. Kemp, Elizabeth Meriwether, Robin Thede, Marta Kaufman, Tania Saracho, Amy Schumer ve diğerleri bireysel olarak önlerine yerleştirildi. 28 Temmuz’da.

Roe v. Wade davasındaki siyasi ve kültürel depremin ardından, muhafazakar çoğunluklu Yüksek Mahkeme tarafından bozuldu. 24 Haziran’daSektördeki yetenek, stüdyolardan ve yayıncılardan 10 iş günü içinde “mevcut kürtaj güvenlik planınızı gözden geçirmelerini” istedi. Bu son tarih, Los Angeles saatinin gece yarısından hemen önceydi. her neyse aslan kapısı 28 Temmuz’da katılımcı ve yazarlar tarafından mektup gönderen firmalar arasında Çarşamba günü yanıt verenler arasında stüdyo da yoktu.

Yaklaşan ara sınavların gergin seçim atmosferinde, bugünün mesajı kürtaj karşıtı adaylara ve siyasi eylem komitelerine yapılan bağışların durdurulmasıyla ilgili hiçbir şey ifade etmiyordu – ki bu Blue Hollywood için oldukça kolay bir çağrı olmalı. Maladroit’in mektubu, mevcut sendika sağlık planlarından yararlanmasına ve “üretimimizi destekleyen çalışanlarımız ve işçilerimiz için en iyi şekilde sunabileceğimiz yolları değerlendirmeye devam etmemize” rağmen, mahremiyet sorunlarını vurgulayacak ve olası cezai veya hukuki suçlamaların sorumluluğunu ortadan kaldıracak hiçbir şey sağlamadı. Ne de “hamilelik komplikasyonları” ve “tıbbi bakımın kapsamını belirleyen protokoller” – istendiği gibi.

READ  Kırmızı halının en güzel yıldızları - Hollywood Reporter

Teklif ettiğim şey, Çarşamba günkü mektubun kapanış satırı olarak “Dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerimize harika içerikler sunmaya devam etmek için sizinle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” idi.

Bir imzacı, Çarşamba günü Deadline’a yanıt postalarının insanların gelen kutularında görünmeye başlamasının ardından “Bu bir hakaret, bunu görmek kolay” dedi. Tirelenmiş tasarım, “Onlar için gerçekten önemli olanın, bizim, güvenliğimiz veya haklarımız olmadığının bir göstergesidir” diye ekledi. Yazarların ve sunucuların 28 Temmuz mektubuna imza atan bir başka üst düzey yetkili, bugün okuduğum yanıtla ilgili olarak “Şaşırmamalıyım, şaşırmamalıyım, ama olmamam gerektiğini biliyorum” dedi.

Orijinal mektuba imza atan birkaç kişi, bu gece Deadline’a stüdyoyu stoklamak ve yayını desteklemek için alınabilecek başka eylemleri tartıştıklarını söyledi. Buna ek olarak, yaklaşık 600 erkek senarist ve yazar, bu ayın başlarında “yaklaşan krizle ilgili” kürtaj haklarıyla ilgili kendi mektuplarını “işverenlere” gönderdi. Bu erkek yazıcılardan birinin tanımladığı gibi, bugün kadın meslektaşlarının aldığı “model mektuba yanıt”, pek çoğunu deneyebilecekleri başka stratejiler için motive etmiş gibi görünüyor. Bir erkek içerik yaratıcısı, “Hollywood’un Amerikalı kadınlara sarsılmaz bir destek mesajı göndermesi gerekiyor” dedi. Kürtajı yasaklayan ülkeler, desteğin sadece manevi değil, gerekirse maddi olduğunu da bilmelidir. Ve endüstrinin buna ihtiyacı varsa, bu eyaletlerdeki vergi indirimlerinden ve üretimden uzaklaşmalı.”

Bir yapımcı, Kansas’ta kürtajı tamamen yasaklayan bir eyalet anayasa değişikliğinin son yenilgisinden doğan ulusal umutlara atıfta bulunarak, “Hollywood, Gürcistan’da ve Cumhuriyetçilerle birlikte kenarda kalmaya karar verdi” dedi. Yönetmen, “Bu bitmedi ama artık müttefiklerimizin kim olduğunu biliyoruz” dedi.

Studios & Steamboats’tan gelen yanıt mektubunun tamamını buradan okuyun:

28 Temmuz 2022 tarihli mektubunuz için teşekkür ederiz. Kendini işine adamış çalışanlarımızın ve ürünlerimizi destekleyen kişilerin sağlığı, güvenliği ve esenliği ile ilgili endişelerinizi paylaşıyoruz. Güvenli ve etkili sağlık hizmetlerine erişimlerinin olması ve mahremiyetlerinin korunması gerektiğine inanıyoruz.

READ  İşte Bu 5.000 $'lık Star Wars Disney Cruise Kokteyli'nde Neler Var?

Bireysel olarak tasarlanmış her bir kurumsal sağlık planı, çalışanlarımız için kapsamlı bir sağlık sigortası sağlar. Planlar ve politikalar değişip genişledikçe, kürtajı kısıtlayan veya yasaklayan ülkelerde artık ihtiyaç duyulan üreme bakımı ve diğer desteği sağlamak için ülke genelinde yaşayan ve çalışan personelimizi bağımsız olarak güncelledik.

Yazılı film ve televizyon yapımlarında çalışan çoğu işçi, toplu pazarlık çerçevesinde sendika mütevellileri ve yönetimi tarafından ortaklaşa yürütülen endüstriyel sağlık planları kapsamındadır. Bu planlardaki birkaç endüstriyel sağlık planı çalışanı ve sendika mütevellisi ile ortaklaşa olarak, departmanımızın mütevelli heyeti mevcut sağlık yardımlarını gözden geçirmek için hızlı bir şekilde çalıştı ve bu endüstriyel sağlık planlarının çoğu, kürtaj hizmetlerinin sağlanmasıyla ilişkili seyahat masraflarının geri ödenmesini sağlayan değişiklikleri zaten kabul etmişti. Bu hizmetlerin yasal olarak sağlanamadığı Devletlerde ikamet eden veya çalışan katılımcılara ve ailelerine. Diğer endüstri sağlık planlarının bu ay benzer değişiklikleri dikkate alacağını anlıyoruz. Çeşitli endüstri planlarına katılanlar, bu değişikliklerle ilgili planlardan doğrudan iletişim aldılar.

Endüstri ortaklarımızın bu önemli konuyu hızla ele almalarından memnunuz ve çalışanlarımıza ve üretimlerimizi destekleyen çalışanlarımıza en iyi şekilde sunabileceğimiz yolları değerlendirmeye devam etmeye kararlıyız.

Bu gelişen durumu izlemeye devam ederken, ilgili çalışanlarımızın ve üretimimizi destekleyenlerin sağlık, güvenlik, refah ve mahremiyetini desteklemeye özel olarak odaklandığımızdan emin olmak istiyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerimize harika içerikler sunmaya devam etmek için sizinle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Olmuş,

AMC Ağları, Amazon Stüdyolarıve Apple TV+, NBCUniversal, Netflix, Paramount, The Walt Disney Company, Warner Bros. keşif