Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Süper Mario Kardeşler. Geliştiriciler zamanlayıcı çıktısını merak ediyor

Süper Mario Kardeşler.  Geliştiriciler zamanlayıcı çıktısını merak ediyor

Bu haftaki sayımızda Famitsu,iki geliştiricinin arkasında Süper Mario Bros Wonder Zamanlayıcıyı kaldırma kararını tartışın. Yapımcı Takashi Tezuka ve yönetmen Shiro Mori dahil oldu.

Zaman sınırı, orijinal oyundan bu yana yan kaydırma serisinin temelini oluşturuyor. Ancak Süper Mario Bros. Wonder, klasik formülün birçok yönünü karıştırdı ve bunu atlamak da bu değişikliklerden biriydi.

Röportajda Takashi ve Mori, geliştirme ekibinin Super Mario oyunları hakkında, seviye sonunda bayrak direğine kadar uzanan farklı yönleri nasıl değerlendirdiğinden bahsetti. Göz önünde bulundurulması gereken bir nokta da bazı Wonder Effects'lerin kendi zamanlayıcılarına sahip olmasıdır, dolayısıyla bunun üzerine küresel bir döngü zamanlayıcısı bir soruna neden olabilir.

2D Mario kurallarındaki en büyük değişikliklerden biri, zaman sınırları ve puanlar gibi unsurların artık ilk kez görüntülenmemesiydi. Aldığım şeylerin artık yok olmasına şaşırdım ama bunları değiştirmek büyük bir karardı, değil mi?

– Mori: Bu pek büyük bir karar değildi ama yeni şeyler yaratmak ve gelişmek için bunun gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu kez Super Mario Bros.'un yaratılışından bu yana neredeyse on bir yıl geçti. Tamamen orijinal olduğundan şu ana kadar belirlenen tüm kuralları inceledik.

Bir ara bayrak direğini değiştirmemiz gerektiği yönünde yorumlar geldi, biz de gerçekten her şeyi sıfırdan düşündük. Bayrak direğiyle birlikte, kullanışlı bir çok oyunculu hedef olarak kaldı, ancak zaman sınırı ve puan gibi şeylerin yanı sıra su altındaki düşmanların üzerine atlamak veya bir seviyede başarısız olduktan sonra dünya haritasına geri dönmek gibi diğer şeyler olağanın bir geri dönüşüydü. yapı – “Sıfırdan başlarsak yolumuz budur” deriz ve kararlarımızı birer birer veririz.

: Geliştirme ekibinde yalnızca Super Mario ile uzun süredir ilgilenen çalışanlar değil, aynı zamanda ilk kez çalışan birçok çalışan da yer alıyor. Bu insanlar, bir oyuncu olarak ne tür bir Mario oyunu istediklerini tartışmak için oldukça zaman harcadılar. 2D Mario'nun şu ana kadar nasıl yapıldığı veya önemli gibi görünen şeyler olsa bile, bu sefer nelerin değiştirilebileceğini görmek için tek tek değişiklikler yaptık.

READ  AMD Ryzen 7000 "Zen 4" İşlemciler Çevrimiçi Olarak Listelendi

Göstermek. Örneğin, belirli bir sürede bir parkuru temizleme zorunluluğunun zaman sınırı, ilk Super Mario Bros. oyunundan beri sabitti. Ben de bu oyun önermesinin bir kural olduğunu sanıyordum; Her şeyi dikkatlice kontrol ettikten sonra oyunun tüm unsurlarını gözden geçirebildiniz mi?

– Mori: Doğru. Zaman sınırlarıyla ilgili olarak, bazı kursların harika efektlerinin bir zaman sınırı vardır, bu nedenle iki katmanlı zamanlayıcıya sahip olmak sorun haline gelir. Bu konuda ne yapılacağı tartışması “Zamanlayıcıya ihtiyacımız var mı?” sorusu sorulduğunda ortaya çıkıyor. Bu sorun ilk olarak sadece yeni çalışanlar arasında değil, aynı zamanda bir süredir ortalıkta olan çalışanlar arasında da gündeme geldi; daha sonra zaman sınırını kaldırmayı test etmeye çalıştık.

Personelden oyunu bu durumda oynamalarını ve fikirlerini dinlemelerini istedik, ancak zaman sınırını kaldırmak oyuncuların zaman konusunda endişelenmeden keşfetmeye başlamasını sağlamadı; Sonuçta hedefin amacı değişmedi. İstediğimi özgürce yapmak için daha fazla zamanım olduğunu hissettim, dolayısıyla şu ana kadar “amacım” korundu ve bu sefer bir süre sınırı olmadığını anladık.

Oyunda klasik bir zamanlayıcının olmaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.