Eylül 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

T yapayk Telekom 4 yapay zeka tabanlı girişimlere yatırım yapıyor

Türk Telekom’un kurumsal girişim sermayesi şirketi DT Ventures, yatırımlarının büyümesine ve Türk girişim ekosistemini güçlendirmesine yardımcı oluyor.

Son zamanlarda Syntonym, Optiyol, QuantWifi ve B2Metric gibi yapay zeka tabanlı çözümler geliştiren ve yurtdışı stratejiler kuran tüm şirketlere yatırım yaparak girişim portföyünü genişletmiştir.

TT Works, Türk Telekom’un ilk hızlandırma programı PILOT’ta lisansüstü girişimlerden üç yatırım seçti. DT Ventures’ın yatırım yaptığı start-up sayısı sekize ulaşırken, girişim portföyü iki katına çıktı.

Büyüme potansiyeli

T goodrk Telekom Strateji, Planlama ve Dijitalden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bar good Karakullukçu, teknolojinin ancak iyi olduğu kanıtlanırsa insanlar için değerli olabileceğini ve insanlara fayda sağlayabileceğini söyledi.

Durk Telekom olarak yerel olarak geliştirilen teknolojilere ilham veren girişimlere yatırım yapmak odak alanlarımızdan biridir. Karakulluku, bilgi birikimimiz, finansman kaynaklarımız ve Türkiye’de özel sektör tarafından hayata geçirilen ilk kurumsal girişim hızlandırma projesi olan PILOT ile startup’ları destekliyoruz” dedi.

DT Ventures ile bu girişimlere yatırım yaparak, büyüme potansiyeli olan yenilikçi ürün ve hizmetler yaratan şirketlerin küresel pazarlarda rekabet edebilmelerini sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

“Yakın zamanda dört start-up’a daha yatırım yaptık ve toplamımızı sekiz start-up’a çıkardık.

Veri tabanlı başlangıç

En son finanse edilen girişimlerden biri, yapay veri anonimleştirme teknolojisi olan sözdiziminin yaratıcısıdır.

Geleneksel yöntemlerden farklı olarak, anonimleştirme sürecinde yapısal ve işlevsel kayıpların önlenmesine ve elde edilen verilerin yapay zeka eğitiminde kullanılmasına yardımcı olan analitik ölçümleri korur.

Optiol, e-ticaretten lojistiğe kadar çeşitli sektörlere yapay zeka teknolojisi ile yönlendirme çözümleri sunmaktadır.

QuantWiFi, salgın sırasında hızla artan ev interneti ihtiyaçlarını ve buna bağlı WiFi bağlantı deneyimini ölçerek müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor.

Otomatik Makine Öğrenimi Modelleme Altyapısı ve Yapay Zeka Tabanlı Müşteri Hareketi Anlama platformunu kullanarak farklı kaynaklardan gelen verileri entegre etmek, geleceğe yönelik tahminleri temizlemek ve tahmin etmek için B2 metrik çözümleri sunar.

READ  Alman politikacılar ülkedeki Türkleri seçime katılmaya çağırıyor