Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Taraftarların görüşü: Abramoviç, futbolun rahat dünyasını rahatsız ederek üzüldü | Chelsea

sRoma İmparatorluğu’nun sonunda Q Chelsea Yaklaşık 19 yıl sürdü – 2003 yazında kulübü satın aldığında birçok kişinin düşündüğünden çok daha uzun sürdü, ancak son zamanlardaki feci jeopolitik olaylara kadar, kulübe olan bariz sevgisi ve sahadaki devam eden başarısı göz önüne alındığında beklediğimden daha azdı.

Pek çok insan son altı yılda bunu unutmuş görünüyor. Roman Abramoviç Chelsea’yi satın alan kulüp, FA Cup’ı iki kez, Lig Kupası’nı ve Avrupa Kupa Galipleri Kupası’nı kazandı, yani bazılarının hayal ettiği gibi bir karmaşa değildi. Yaptığı şey, Chelsea’yi hızlı bir şekilde bir sonraki nadir adıma taşımak, küresel yöneticilerin (Jose Mourinho, Carlo Ancelotti ve Antonio Conte gibi) ve oyuncuların katılmasına izin vermekti ve bu, herhangi bir yeni sahibinin bulabileceği yirmi yıllık bir kupa galibiyetiyle sonuçlandı. çoğaltmak zor. İngiliz ve Avrupa futbolunun zirvesindeki rahat dünyayı altüst eden, çok etkili bir arıza oyuncusu oldu ve açıkçası buna üzüldü.

İki Şampiyonlar Ligi. İki Avrupa ligi. Beş Premier Lig şampiyonluğu. Sayısız yerli bardak. Benim için ne çok hatıra var. bizi izliyor Bolton’da ligi kazanmak Batı Brom. Avrupa ödüllerinin yükselişini izlemek için Münih, Amsterdam, Bakü ve Porto’da olmak. Chelsea forması giyen Arjen Robben, Claude Makelele, Didier Drogba, Michael Ballack, Eden Hazard ve Thiago Silva gibi yabancı imzaları izliyor. Oyuncu kalitesi, çeşitli kupalar ve 1979 ve 1983 yılları arasında Division Two’nun köpek günlerinde takımı izleyen bizlerin hayal edilemez anıları.

Didier Drogba ve Arjen Robben gibi birinci sınıf transferleri izlemek ve 2005'te burada bir golü kutlamak Chelsea taraftarları için bir zevkti.
Didier Drogba ve Arjen Robben gibi birinci sınıf transferleri izlemek ve 2005’te burada bir golü kutlamak Chelsea taraftarları için bir zevkti. Fotoğraf: Tom Jenkins/The Guardian

Yönetmenlerin anlayışsız ve bazen zalimce görevden alınmaları birçok destekçiyi üzdü, ancak geriye dönüp bakıldığında, olası Ancelotti istisnası dışında bu kararların haklı olmadığını iddia etmek zor. bu Frank Lampard görevden alındı Birçok kişi tarafından kınandı, ancak Thomas Tuchel’in atanması büyük bir darbe oldu. Şampiyonlar Ligi zaferi Aylar sonra.

READ  Robert Kraft, Patriots'ın üç yıldır playoff maçı kazanamamasının kendisini rahatsız ettiğini söylüyor

Abramoviç, büyük ölçüde arka planda kaldı ve yöneticilerinin kulübü günlük olarak yönetmesine izin vermek için nadiren röportajlar ve içerik verdi, ancak kilit stratejik konulara açıkça müdahale etti. Sıkılacağını ya da kulübü halka açık bir oyun olarak kullanacağını düşünenler yanıldı. Demek istediğim, kulübü gerçekten seviyor ama doğru olanı yaptı ve aslında mevcut koşullar göz önüne alındığında tek makul yol şu: Bu, satma niyetinin açık olduğunu gösterir.. Putin rejimiyle yakın bağları olup olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok – öyle diyor – ama kulübe büyük borçları silme ifadesi ve jesti ve satıştan elde edilen geliri “herkesin iyiliği için” kullanma taahhüdü. Ukrayna’daki Savaş Kurbanları “Bana çok güçlü bir mesaj gönderdi.

Onun mirası, güzel anılarının yanı sıra, birinci sınıf menajerleri (Tuchel ve Emma Hayes), hem erkek hem de kadın takımlarında dünya çapında bir dizi oyuncuyu ve düzenli olarak yüksek kaliteli geleceğin süper yıldızlarını üreten, mükemmel bir şekilde yönetilen bir akademiyi içeriyor. Okuduğum kadarıyla taraftarların büyük çoğunluğu onun kulübe verdiği her şeyi takdir ediyor ve 19 yıllık benzersiz başarı (Chelsea açısından) için çok minnettarlar.

Gelecekle ilgili olarak, taraftarlar arasında biraz endişe olmalı. Sahiplerin kulübü devralması ve Glazers veya Hicks ve Gillett tarzında borç yığması fikri mutlu değil. Yeni bir Tuchel istiyor mu? O takılmak istiyor mu? Tamamen işlevsel yeni bir hiyerarşi oluşturmak, belki de sıfırdan, diğer kulüplerin bulduğu gibi kolay olmayacak.

Kulübü deneyin ve inanılmaz başarısız2011 yılında Chelsea Saha Sahiplerinin hisselerini geri almak için. raf planları 60.000 yüksek hızlı stadyum inşaatının yeniden canlandırılması bekleniyor, ancak bu, inşaat sırasında Stamford Bridge’den üç ila dört yıl ayrılmayı gerektireceğinden, bu kaçınılmaz olarak riskli bir süreç olacaktır.

READ  2022 MLB Playoff Tahminleri: Sezon sonrası grubun her turu için seçimler

Hızlı rehber

Son dakika spor haberleri uyarılarına nasıl kaydolabilirim?

görüntüler

  • Guardian uygulamasını iPhone’larda iOS App Store’dan veya Android telefonlarda Google Play Store’dan “The Guardian” aratarak indirin.
  • Zaten Guardian uygulamanız varsa, en son sürümü kullandığınızdan emin olun.
  • Guardian uygulamasında, sağ alttaki sarı düğmeye dokunun, ardından Ayarlar’a (dişli çark simgesi) ve ardından Bildirimler’e gidin.
  • Spor bildirimlerini açın.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Abramovich’in 2003’ten bu yana Chelsea hayran kitlesine sahip olduğu büyük iyi niyet, yeni sahipler tarafından kazanılmalı ve bu kesinlikle Amanda Staveley’in ekibi kadar kolay olmayacak. Newcastle’da buldum. Abramovich’in yatırımı, Chelsea’yi son dönemde kanıtladığı gibi gerçek anlamda küresel bir kulübe dönüştürdü. Kulüpler Dünya Kupası başarısı. Kim devralacaksa, bunu pekiştirmek ve üzerine inşa etmek için gerçekten zor bir işi olacak.

Tim Rolls, Chelsea’yi ilk kez 1967’de izledi ve cfcuk fanzin.