Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

TikToker’ın Hırsızlık Kurtarma iPhone Hack’i tartışmalara yol açtı

TikToker'ın Hırsızlık Kurtarma iPhone Hack'i tartışmalara yol açtı

TikToker Viral Theft Recovery iPhone hack, çalınan cihazın yerini bilmenin, geri almanın bir yolu yoksa yararlı olup olmadığına dair yorumlarda tartışmalara yol açtı.

Yaratıcı, Katrina Audrey (@katrinaforeal), karakterini paylaştı iPhone hırsızlık hikayesi Cihaz kapalı olsa bile iPhone’unuzun konumunu nasıl bulacağınız konusunda kullanıcılara adım adım rehberlik ediyorum. Videosu 11.5 milyondan fazla görüntüleme aldı.

Katrina, “Telefonum dün gece olduğu için telefonunuzun çalınması ihtimaline karşı bu iPhone’u hacklemeniz gerekiyor ve onu geri aldım” diyor. Hack’i @’den öğrendiğini ekliyor.inceleme teknolojisi Instagram’da.

Tweet yerleştirme #funhak #iphonehack’ler #Şaşkın #çalıntı telefon # Düşünceler # Düşünceler # Düşünceler # BigInkEnerji ♬ Automotivo Tan Tan Viral’i Yen – WZ Kazanın

Audrey, “Face ID ve Parola için ilk adıma gidin, Kontrol Merkezi’ni ve USB aksesuarlarını kapatmak istiyorsunuz,” diye açıklıyor. Konum Servislerini Değiştirin, iPhone’umu Bul ve bu üçü arasında geçiş yaptığınızdan emin olun. [she’s referring to Find my iPhone, Find my Network, and Send Last Location]. “

Bu işlem, kullanıcının başka herhangi bir partide oturum açmasını gerektirir iOS cihazı Apple kimliklerini kullanarak ve ardından bu yöntemin çalışması için çalınan iPhone’un ayarlarını ikincil cihazdan uzaktan yönetin.

Katrina devam ediyor, “Bu, kapalı veya uçak modundayken bile telefonunuzu bulmanızı mümkün kılıyor. Dün gece telefonumu kim çaldıysa, kelimenin tam anlamıyla bütün gece dışarıdaydı.” Ardından, bir dizi izlenen adım boyunca telefonunun yolunu gösteren bir Chicago haritasının ekran görüntüsünü gösterdi.

“Şikago’da neler yaşadıklarına bakın” diyor. “Southside, Northside, sonunda Gurnee, Illinois’e geri döndüler. Adresleri bu, güzel küçük yer, değil mi?” TikToker daha sonra çalınan iPhone’un bulunduğu iddia edilen evin bir resmini gösterdi.

Katrina, Gurney Polis Departmanını aradı ve onlara ev adresini verdi. Polisin eve gittiğini ve telefonunu geri aldığını söyledi.

READ  Overwatch tam anlamıyla Brigitte'in cilasıdır

bu FCC raporları Telefon hırsızlığı kurbanlarının %68’i sonunda çalınan cihazlarını kurtaramaz. Ajans, “Gerçek şu ki, akıllı telefonunuz beyaz, siyah veya altın olsun, artık bir ons olarak katı gümüşten yaklaşık 30 kat daha değerli – ve onu gizlice paraya çevirmek çok kolay.”

Katrina’nın tavsiyesine rağmen, birçok TikToker, yerel polis departmanlarından çalınan telefonları ve eşyaları geri almakta zorlandıklarını ifade etti. Yorumlar bölümü, işverenlerin bu çalıntı eşyaları elde etmedeki performansına veya eksikliğine yönelik eleştirilerle doluydu.

Bir kullanıcı, “Polisin gerçekten dinlediği ve siteye gittiği gerçeği beni şüpheci yaptı” dedi. “Polis bana doğrudan söyledi” f? Onlara telefonumun nerede olduğunu söylediğimde.

Bir diğeri, “Bu çok çirkin çünkü burada, San Francisco’da polisi aradığımda ve onlara içinde bulunduğu evi tam olarak bildiğimi söylediğimde, bunu bir kayıp olarak gördüklerini söylediler” dedi.

Üçüncü bir gösteri: “Polis departmanına yardım etmek güzel.” Kocamın iPhone’unu bulduğumda polis bizi mahalleden çıkardı, tehlikeliydi.”

Bir kullanıcı, herhangi bir bürokratik prosedürü göz ardı ederek meseleleri kendi ellerine aldıklarını söyledi. “Bu sadece bir hafta önce telefonumda oldu” yazdılar. “Ama polisi aramadım, sadece evin içinde süzüldüm.”

TikTok Katrina, trendleri adım adım oldukça hızlı bir şekilde yürürken bazılarının kafasını karıştırdı. Yorumcular kurtarmaya geldi.

Bir kullanıcı “Ayarlar > Yüz Kimliği ve Parola > Kontrol Merkezi ve USB Kapalı, Gizlilik > Konum Servisleri, ardından Apple Kimliği > Bul > iPhone’umu Bul TÜMÜNÜ AÇIN” yazdı.

Bir başkası, “Başka birinin telefonunu kullanın ve iphone’umu Bul’da Apple Kimliğinizle oturum açın, ardından tüm Apple cihazlarınız gösterilecektir” dedi.

Daily Dot, daha fazla geri bildirim için TikTok’ta Katrina’ya ulaştı.


Bugünün en iyi haberleri

*İlk Yayınlanma: 7 Ağustos 2022, 15:50 CST