Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk medya sahibi Demireran’ın borç yapılandırma görüşmeleri şimdi 2 milyar doları içeriyor

Görüşmelere yakın kaynaklar, Türkiye’nin en büyük medya imparatorluğunun sahibi olan Demiren Holding’in medya, piyango ve satın almanın finansmanında kullanılan kredilere odaklanarak yaklaşık 2 milyar dolarlık borcu yeniden yapılandırmak için görüşmelerde bulunduğunu söylüyor. Enerji varlıkları.

Anonimlik isteyen kanıtlar, Reuters’e, faizler dikkate alınarak görüşmelerin daha da fazla borcu kapsayacak şekilde genişletilebileceğini söyledi.

Demiren Holding, yeniden yapılanma görüşmeleriyle ilgili yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Demiren, ülkenin en büyük borç vereni Jirat Bank’ın desteğiyle 2018 yılında Horiat gazetesi, yayıncı CNN Türk ve Token Holding’in diğer varlıkları için 916 milyon dolar ödedi.

Reuters daha önce Demiren’in 1.4 milyar dolarlık borcu yeniden yapılandırmak için görüşmelerde bulunduğunu bildirmişti.

Üç banka kaynağı, Ziraat Bankası ile medya sektöründeki satın almaları finanse etmek için kullandığı 800 milyon doları yeniden yapılandırmak için görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Demiren’in gayrimenkul, enerji, bahis ve piyango işleriyle de ilgisi var.

Kalan krediler – piyango hizmetleri ve enerji çabalarını karşılamak için yaklaşık 1,2 milyar dolar – devlet kreditörleri de dahil olmak üzere sekiz veya dokuz banka ile müzakere ediliyor.

Bir kaynak, holding şirketinin “temel faaliyetlerinden para kazanmakta zorlandığını ve bunun yeniden yapılanmayı zorlaştırdığını” söyledi.

Söz konusu yeniden yapılandırma seçenekleri arasında vadelerin uzatılması, balon ödemeler, “saç kesimi” veya kredilerin ikinci bir banka kaynağı olan dolardan Türk lirasına çevrilmesi yer alıyor.

Bir balon şarjı bir mülk satışını getirebilir, ancak bu kişi “hiçbir şey net değil” diye ekledi.

79 yaşındaki Erdoğan Demiren tarafından kurulan Demiren Grubu, enerji, madencilik, imalat, turizm ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Demireren’in en büyük oğlu Yeldaram Demireren, Türkiye Futbol Konfederasyonu (TFF) eski başkanı ve İstanbul efsaneleri Beşiktaş’ın eski başkanıydı.

READ  Türk İşbirliği Ajansı Sindh'deki Türk cemaat okullarını yeniliyor