Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Araştırmaya göre Amazon Mechanical Durk, ABD asgari ücretinin %40’ından azını ödüyor

ABD’li ve Meksikalı araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırma, Amazon Mechanical Turk pazarının %75’lik bir çoğunlukla aşırı kalabalık olduğunu buldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunanSaatte ortalama 2,83 dolar kazanıyorlar – saat başına federal asgari ücret olan 7,25’in yaklaşık %39,5’i, uzaktan çalışanlar çalışma saatlerinin üçte biri için iş listelerini tarıyor, maaşları ve diğer ‘görünmez emek’ türlerini yönetiyor.

Bulgular, Massachusetts Amherst Üniversitesi’nin düşük ücret ve ‘türkiye’nin faydalarını eleştiren ve AMT’nin ekosistemini düşük kaliteli bir atölye olarak sınıflandıran yakın tarihli bir raporunun ardından geldi. Akademik araştırmacılar için finanse edildi.

2005 yılında piyasaya sürülen Amazon Mechanical Turk (AMT), kalabalık çalışanlara, makine öğrenimi araştırmacıları tarafından görüntü tanıma ve doğal dil işleme (NLP) gibi görevler için genellikle “uygun fiyatlı” araştırma ekipleri bağlamında kullanılan geçici insan zekası görevleri (HIT’ler) sağlar. Algoritmaları geliştirmeye veya test etmeye yardımcı olmak için tasarlanmış değerlendirme ve diğer resmi, programlama görevleri (hizmet aynı zamanda yaygın olarak kullanılmasına rağmen Spam oluştur)

MTurk’te görünmez emek

Yeni Ders çalışma, Yetkili Kalabalık işlerde görünmez emeğin ölçülmesi, Boston, Microsoft Research ve Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi’ndeki (UNAM) Kuzeydoğu Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yürütülmüştür.

100 işçinin bir haftada 40.000 HIT görevinde gerçekleştirdiği görünmez emek miktarı. Kaynak: https://arxiv.org/pdf/2110.00169.pdf

Gazete, ‘görünmez emek’ miktarını bir hindinin çalışma süresinin %33’ü olarak tanımlıyor. En büyük “kaybedilen” süre, AMT çalışanlarının bir görev için ödeme aldıklarından emin olmak için ödeme ayrıntılarını gözden geçirmek için harcadıkları süre ile gösterilir. Rapor diyor ki Çalışmamızda, çalışanların %97’si, çalışanlarının gösterge tablosunun gelir bölümünde (belki de adil bir ücret aldıklarından emin olmak için) görünmez işçiliği uyguladı..

Türkler için ikinci büyük zaman kaybı, çalışanların başvuranların profil sayfalarını güncellediği ve AMT HIT listeleri bölümlerinde reklamı yapılan yeni işleri aradığı, gerçekten bir iş bulmak için gereken “aşırı farkındalık”tır.

READ  Rusya ve ABD enerji bakanlıkları küresel petrol piyasasının istikrara kavuşturulmasını tartışıyor - Rus siyaseti ve diplomasisi

Türklerin gözetlenmesi

Araştırmacılar, o zamandan beri yanlarında olan bir Chrome uzantısı geliştirdiler. GitHub’da mevcut, temel olarak Ön çalışma AMT çalışanlarının özenli alışkanlıklarını inceledi, ancak görünmez emeğin değerini fark etmedi. Uzatma, bir haftada toplu olarak 40.903 HIT gerçekleştiren 100 katılımcı Mekanik Türk işçisinin organizasyonlarında kuruldu.

Uzantının ana görevi, bir çalışanın HIT çalışmasına harcadığı gerçek süreyi tahmin etmektir ve bu amaçla Türkiye, AMD ile ilgili sayfalara odaklanan sayfanın HTML içeriğini not eder ve izler. , İşçinin onunla etkileşimlerini anlamak için. Uzantı ayrıca, MTurk alanındaki tarayıcı olaylarını ve her sayfanın durumunu (yani etkin, etkin değil, kapalı) kaydetmek için zamana dayalı bir arka plan işlemi içerir.

Bu sistem altında izlenmenin zaman alıcı yönleri, çalışanların ‘niteliklerinin’ durumunu kontrol eder (son zamanlarda tamamlanan işlerin ‘iyileştirilip geliştirilmediğini’ görmek için onlara en kaliteli HIT’lere erişim sağlar); Potansiyel bir sonraki işi belirlemek ve gereksiz işleri ortadan kaldırmak için arama filtreleriyle HIT gönderilerinin çığı arasında ‘gezinme ve sıralama’; Ve ‘sahtekar’ HITS’leri filtrelemek ve genel olarak sıralanan HIT’leri yönetmek / izlemek.

Gecikmeler ve çekmeler

Bir çalışan, beklentilerinden farklı olarak HIT havuzunda önceden kabul edilmiş bir atama havuzuna döndüğünde, sistem ‘gecikmiş’ olayları ve ‘yanlış başlatmaları’ tanır; HIT’leri önizlemek veya HIT’ler hakkındaki bilgileri okumak için geçen süre; Görevin taleplerini daha iyi anlamak için HIT oluşturucusuna mesajlar gönderin; Ve Mechanical Durk yardım sayfalarından halka açık platform yardımını okumak.

‘Ödeme’nin çok zaman alan bölümünde, AMT çalışanları, iş yapıldığı için reddedilme, geri çevrilme veya reddedilme şansı olduğundan, gösterge tablolarında sık sık ödeme yapılıp yapılmadığını kontrol eder. asla söyleyemem; MTurk Dashboard’un özel bir bölümü ile gelirlerine bakıldığında, yeni tarife duyurularının aksine; Ve HIT’lerin uygulanması ‘zamanlı’ – eğer bir çalışan bir HIT’yi tahsis edilen sürede tamamlayamazsa, hiçbir iş için ödeme yapılmaz (araştırmacıların ‘Ödemeler’ bölümünde olduğunu düşündüğü tür).

READ  United Way liderleri Avustralya, Turks ve Caicos Adaları'nda buluşup toplumsal etkiyi tartışıyor

Raporun bulgularına ek olarak, görünmez emek azaltılıyor Daha önce derecelendirilmiş Bir AMT çalışanının ortalama ücreti (3,76 $) seans başına %39,5 iken, çalışanların bir seansta ücretsiz iş için ne kadar zaman harcadıklarına dair algısı özellikle izleme seanslarına göre daha düşüktür.

Yazarlar, çalışmaya katı bir ‘muhafazakar’ yaklaşım sağlamak ve abartılı icat suçlamalarından kaçınmak için resmi bulgularındaki tüm değerleri belirtiyorlar. Şu sonuca varıyorlar:

İşçilerin ortalama saatlik ücretinin (görünmez emek hariç) sadece 3,76 dolar olduğu göz önüne alındığında, bu emek sergisini düşünmeden önce, kolektif işçilerin hala ücretlerde çarpıcı bir artışa ihtiyacı olduğu açıktır. Ancak bu, yalnızca hak sahiplerinin dikkate alması gereken bir şey değil, aynı zamanda platformlar, çalışanlar ve politika yapıcılar için de bir şeydir. ‘

Mekanik Türk işçilerinin durumu

Diğer yazarlar ve kuruluşlar, ortalama AMT çalışanının aslında yeni raporda tahmin edilenden daha az kazandığını tahmin ediyor saatte 1 dolar.

AMD’nin faydalarının savunucuları, AMD çalışanlarının düşük ücretlerini çevreleyen tartışmanın abartılı olduğunu göreceli olarak tartışıyorlar. Bir Ders çalışma 2020’den itibaren Amerika Birleşik Devletleri’ndeki MTurk işçilerinin bir bölümünü araştırdı ve şunu buldu: MTurk’teki insanların mali durumu genel nüfusu yansıtıyor“Ve o Türkler MTurk’ün esnekliği, saatte 25 dolardan az işlem görmez.

Bu çalışma, hizmetleri ‘araştırmacıların makine türkiye’de araştırma yapmasına izin veren araçlar’ içeren CloudResearch (eski adıyla TurkPrime) personeli tarafından gerçekleştirildi.

AMD çalışanları bağımsız yükleniciler olarak kabul edildiğinden, genellikle Birleşik Devletler’deki iş kanunları kapsamında değildirler. 2016 yılında Anket Pew Araştırma Merkezi’ne göre, AMT çalışanlarının yarısından fazlası (%52) saatte 4,99 dolardan az kazandığını bildiriyor, bu da yılda 10,379,20 dolara eşdeğer – tatil veya hastalık izni olmadan tam zamanlı çalışmayı varsayarsak.

Pek çok işçi için, mekanik Türk gelirlerinin ‘tamamını veya çoğunu’ temsil eder ve bu tür Türkler tipik olarak daha genç, daha az eğitimli ve düşük gelirli hanelerde yaşardı.

READ  Yeni veriler konut kıtlığını ortaya koyuyor Hükümet, düzeltmeye yönelik ayrıntılı planı açıkladı - manyetik medya

Bununla birlikte, ankete göre, Türkler genellikle ortalama Amerikalı işçiden daha iyi eğitimlidir ve %51’i en az üniversite diplomasına sahip olduklarını söylerken, Birleşik Devletler’deki yetişkin işçilerin yalnızca %36’sı ve AMT işçilerinin %-12’si bu oranın yüksek olduğunu söylüyor. lise mezunu veya daha az olması gerekir.

Doğru şeyler mi?

Pew raporu, sıradan AMD çalışanlarının “ortalama insanın” tam tersi olabileceğine işaret etti ve çoğu akademik çalışma, olağanüstü tepkilerinin profesyonel veya makine öğrenimi programlarının kalitesini etkilediği ölçüde Türklere güveniyor.

Pew raporunun bulgularının Türk olduğu iddiası Amerikalıların bir bütün olarak temsilcileri değil – hatta çalışan yetişkinler.

Aynı zamanda önceki (2014) araştırmaya atıfta bulunur. Ders çalışma, AMT çalışanlarının çok sayıda test ve ankete tabi tutulduğunu belirten, bu tür işlerin miktarı ‘İşçiler belirli cevap türlerine koşullanabilir veya sorulan soru türlerinin daha fazla farkında olabilirler’ – Etkili bir şekilde, AMD iş öğütme gerçek ve akademiktir (hatta klinik olarak) Yararlı giriş.