Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom Opera Salonu’nun gala gecesi eşsiz bir gösteri sunuyor

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) Türk Telekom Opera Salonu’nun açılış töreni, spor, siyaset, kültür ve sanat dünyasından çok sayıda ismin katılımıyla Salı öğleden sonra gerçekleşti.

Türk Telekom, Türkiye’nin kültür ve sanat belleğine damgasını vuran AKM ile birlikte dijital dönüşüm ve teknoloji deneyimini kültür sanat alanına da taşıdı. Atatürk Kültür Merkezi’nin en büyük destekçisi olan şirket, AKM’nin merkezinde yer alan Türk Telekom Opera Salonu’nda gala gecesine ev sahipliği yaptı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’ın ev sahipliğinde düzenlenen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın (İDSO) özel etkinliği, gecede Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Noori Erzoi, Durk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Fatih Sayan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türk Telekom CEO’su Önal açılış konuşmasında, “Daha büyük ve kapsamlı bir kültür kompleksine dönüştürülen, adeta ‘şehir mıknatısı’ gibi yaşayan Atatürk Kültür Merkezi’nin en büyük destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Günün tüm saatleri. Yedi yıllık bu uzun soluklu destekle, yüksek teknoloji alanındaki bilgi birikimimizi milli kültürümüzün hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Geleceği yeni nesil teknolojilerle şekillendirme sorumluluğuyla Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ederken aynı zamanda teknolojiyi daha iyiye ve daha iyiye dönüştüren, etkileşimde bulunduğumuz herkese kendini değerli hissettiren bir yaklaşım benimsiyoruz. Bu önemli teknik destekle, görme ve işitme engellilerin hayatını kolaylaştıracak uygulamalarımızı entegre ederek her yaştan ve her kesimden insan için bir merkez olarak AKM’yi geliştirmek için çalışıyoruz.


Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Fatih Sayan (solda), Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy (İ) ve Türk Telekom CEO’su Ümit Önal 18 Mayıs’ta İstanbul AKM’deki Türk Telekom Opera Salonu’nda düzenlenen Sanat Gecesi’nde poz verdi. 2022.

İDSO’nun özel etkinliğinde İstanbullular birbirinden özgün 12 parçadan oluşan koleksiyonu dinledi. Müzisyenler Dilek Durgan, Cengiz Oskan, Gorkham SK Yıldırım ve Mazar Allanson orkestra eşliğinde orkestra şefi Hassan Dura eşliğinde sahne aldı. Fiziki, teknik ve mimari analizler sonucunda en iyi doğal akustiği elde etmek için tasarlanan Türk Telekom Opera Salonu’ndaki konser, izleyenlerden büyük beğeni topladı.

READ  Turks & Caicos 3Ç Pazar Raporu

Yenilikçi sahne ve ışık tasarımıyla oluşturulan dijital sanat gösterisi, gösteriden önceki gece ve bando gösterisi sırasında tüm stadyuma yansıdı. Türkiye’de ilk kez Senfoni Orkestrası gösterisi dijital içerikle miksajlandı. İkonik mimariye sahip 70 kişilik orkestra, 40 şarkıcı ve 4 solo senfoninin yer aldığı Türk Telekom Opera Salonu Dijital gösteri, izleyenlere özel bir deneyim yaşattı. Sanat ve dijital dünyayı bir araya getiren gösteri, orkestranın seslendirdiği 12 parçalık hikayelerden ilham aldı.

Sergide konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Erzoi, AKM’nin bir bina değil, karakterli ve iç mekanlı bir yaşam alanı olduğunu söyledi. “Opera salonumuzun tasarımından işleyişine ses, ışık ve sahne sistemleri ile en son teknoloji ve teknolojik unsurlar kullanılarak sanatseverlere unutulmaz deneyimler yaşatmak ve sanatın ve sanatçının değerini yansıtmak. Özgün ve sembolik değeri ile AKM’dir. Gönül oldu” diye ekledi.


İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın 18 Mayıs 2022'de İstanbul Türk Telekom Opera Salonu'nda AKM'deki gala gecesinden bir kare.
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın 18 Mayıs 2022’de İstanbul Türk Telekom Opera Salonu’nda AKM’deki gala gecesinden bir kare.

Erzoi sözlerine şöyle devam etti: “Durk Telekom, eğitimden sanata, insanımıza yaptığı çeşitli hizmetlerde verdiği destek ve rolüyle sosyal sorumluluk alanındaki rolünü oynamaktan hiçbir zaman vazgeçmedi.” Anlaşma bu anlamda bir örnek teşkil ediyor. Bu anlaşma kapsamında opera binamızın isim sponsoru da bulunarak Türk Telekom Opera Binası adı altında sanata, sanatçıya ve halkımıza hizmet vermeye başlamıştır.”

Sanat ve teknolojinin yanı sıra Türk Telekom, anlaşma kapsamında AKM’nin daha erişilebilir bir merkez olma misyonuna katkıda bulunmaya devam ediyor. Örneğin Türk Telekom’un görme ve işitme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen uygulaması “Sesli Adımlar” çok yakında Atatürk Kültür Merkezi’nde de kullanılmaya başlanacak. Bu nedenle görme ve işitme engelli sanatseverler, cep telefonlarına indirdikleri bu özel uygulama ile AKM’nin içini ve dışını görebilirler.

Günlük Sabha Bülteni

Türkiye’de, bölgesinde ve dünyada olup bitenlerden haberdar olun.

READ  'Pak-Türk-Kazak Biyoteknoloji Gençlik Forumu' Eylül'de Yapılacak - Son Haberler - The Nation

Gruptan istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Kaydolarak Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartlarına tabidir.