Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk vatandaşlarına 3 gün hapis

Türk vatandaşlarına 3 gün hapis

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü ana Film Dali Başkani, Diyarbakır’da görev yapıyor. Dr. Aralrinda ec ve agrapalerin, ın. de Türk Hava Yolları uçağıyla İstanbul şubeli Tayland’a gitti.

6 günlük Tayland gezisinin ardından 1 Aralık’ta dönüş için uçak kazası yaşandı. TK-173 Sefer Sayılı Ucağı, uçağın motor kısmındaki arıza nedeniyle meydana geldi.

THY’DEN BİLGİLendirme YÖK

Normal uçuş yolcuları Phuket Uluslararası Havalimanı’nda 2 saat 7 saat bekledikten sonra mahsur kaldı. Şehrin farklı otellerinde bulunan kafiledeki mağdurlardan Prof. Dr. Nizamettin Toprak, 3 gün boyunca THY Yetkililerinden hiçbir şekilde bilgilendirme yapılmadı.

“7 Saad Havalimani Isericinde Bekletiltik”

Toprak mağduriyetini, “Eşim, ben ve diğer iki çift arkadaş ile Prontotour firmasıyla 26 Kasım’da Diyarbakır’dan İstanbul’a transferli Türk Hava Yolları (ı1Yolların7) uçağıyla Tayland’ın Phuket şehrine uçtuk. Uçakta yaklaşık 280 kişi bulunuyordu. Phuket şehrinde 6 günlük tatilimizi sonlandırdık. Dönüşte uçağımızın cumartesi günü saat 22.45’te hareket etmesi gerekiyordu. Uçağımızın motorundaki arızadan dolayı 3 gündür mahsur kaldık. Türk Hava Yolları Yetkililerinden biriyyle şu ana kadar sekkemedik ve hiçbir bilgilendirici mesaj bize bize. Zaten kötü bir gün. Saat 22.45’teki uçağa 22.00’da alendik. 2 çaydan fazla usakta beklediltik. N sonda bis usakin arizalandtikini ve desari cicarilmamis istendi. Bu defa 7 saat havalanı içinde bekletildik” dedi.

“3 GÜNDÜR BEKLEMEDEYİZ, 2 OTEL DEİŞTİRDİK”

THY’nin önce otel konforuna sonra da ‘pahalı’ya yerleştiğini belirten Toprak, “Bunun ysana yolculaların en çok zoruna gidiş konubönely konu business class. olküler bizden ayrıldı. Yarım saat içinde otele gönderdiler ama biz 7 saat kaldık. Muhtemelen belki gördermüsler bir erkek göndermişlerdi. Biz 3 gündür bekliyoruz. 2 Otel değişti. İlk gece oteli biraz pahalıydı diye sonra bizi seradan bir yönlendirildiler. Gerçekten kötü oteller. Kendi paramla pile asla poile otelde kalmasteam” iftelerinde bulandu.

READ  Turks ve Caicos Adaları Kültür ve Miras Departmanı, World Tourism, Trade and Taste Expo Miami 2023'te canlı kültürel mirası sergiliyor

“Aryan Onlarga Hastam Savaşı”

Sadece kendilerinin hasta olmadığını, hastalarının da hasta olduğunu söyleyen Toprak, “Ben normalde pazartesi günü sabah işimin başında.ımda. 5 günlük iznim 9 güne dönüştü. Beni Aryan Onlarsa Hastam var. Bu durumda hastanın muayenesi gecikti. Bu hastalar Bitlis, Hakkari, Şanlıurfa’dandır. Benim orada gizlim da mağdur Oldu. Hanimim Da Ain Jamanda Prof. Onun da Tersleri var. Bu durumda bizimle birlikte birçok hasta ve öğrencimiz mağdur oldu. Bir sorun varsa müşterinin bunu çözmesi gerekir. Ama 3 kun suren bir usak arsizazi isin yeni bir usakin simtiye qadar gondarilmis olmasi keregiord. Uluslararası kurallar. Yani ben pir yonedim sorunu var” bu konushtu.

“Pir Telefon Tahi Ayan Olmadı”

“Kendi imkanlarımısla arashtirdik phuketten turkye pascha usak yog” Tien Tobrak, Sunlari Kaydeti:

“Türk Hava Yollarınınınınınınının bir mesaj bir mesaj varken varken tak kadar varken. THY’den kimse bırakın fiziksel olarak konuşmak için telefon bile açmadı. Birçok şeyi burada kendi başımıza halletmeyeoruz. Mesela bogun saat 7 buçukta otobs gelip bizi tyr edecekti. Saat neredeyse sabah 8. Ama ne kelan ne de kiden var”