Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks and Caicos Resorts sürdürülebilirliğe odaklanıyor: Travel Weekly

Providenciales, Turks ve Caicos’taki Grace Bay Plajı yakınlarındaki bir restoranda Edwin Gallardo, büyüyen maydanoz ve fesleğeni işaret ediyor. Bunların tamamı organiktir, zirai ilaç kullanılmaz.

Seven Stars Resort & Spa’nın şefi Gallardo, otelin yeni cazibesini gözler önüne seriyor: Otel bünyesindeki restoranlarda yemek için otlar ve mikro yeşilliklerin yetiştirildiği küçük bir organik bahçe.

Karayip seyahat kısıtlamaları hakkında son bilgiler

Personel yerleşim bölgesindeki yolda, Gallardo kendi bahçesinde personel tarafından yetiştirilen muz ve papayaları gösteriyor. Bu, geçen yıl adadaki Hükümet-19 salgın grevi sırasında başlatılan bir projedir ve devam etmektedir.
Gallardo ve diğerleri, tesis bir salgın nedeniyle kapatıldığında tesisin geniş personelini beslemeye yardımcı oldu.

“Kilitlenmeden önce zaten personeli besliyorduk” dedi. “Lockdown’dan sonra, personel için gerçekten iyi yemek yaratmaya başladık.”

Diyetler proteinleri, salataları, meyveleri, tatlıları ve daha fazlasını içerir ve işçilerin ellerinde besleyici gıdalar olmasını sağlar. Yiyeceklerin dört kişiye kadar yeteceğini, böylece işçilerin aileleriyle paylaşabileceklerini kaydetti. “Bu, çalışana geri vermenin bir yolu” dedi.

Bu arada, Turks ve Caicos’taki Como Parrot Cay’da, tesisin konukların yemek deneyimlerini karşılamak için kendi muz ve hindistancevizi tarlaları vardır.

Gittikçe daha fazla varlık misafirler için bahçeden çatal deneyimlerine geçtikçe, dünyanın her yerindeki otellerde ve tatil köylerinde bahçeler ortaya çıkıyor. Turks ve Caicos’ta, ekstra önem taşıyan ve seyahat süresini kısaltmaya ve misafirlere daha fazla ferahlık sağlamaya yardımcı olan yemeğinin daha fazlasını ithal etme eğilimindedir.

இருந்து Pencere kenarından: Turks & Caicos’un galasıyla bir söyleşi

Bu, yabancı İngiliz topraklarındaki varlıkların yeşil girişimlerde gelişmesinin bir yoludur.

Seven Stars’ta konuklar konaklama boyunca su şişelerini dolduracak ve plastik şişe kullanımını önemli ölçüde azaltacaktır.

Yakındaki Ocean Club West’te, tesis ve kardeş tesisi, Turks ve Caicos’ta Green Global sertifikası alan ilk tesislerdi. Her ayrı sette konuklara yeniden kullanılabilir bir keten alışveriş çantası verilir. Ocean Club West, kağıt yerine kağıt kutular ve LED ışıklar ve plastik pipetler yerine strafor kaplar kullanıyor.

Lüks, yüksek kaliteli tatil köylerinden sıra dışı banyo villalarına ve pansiyonlara kadar, yeşil olmak Caicos’taki Türkleri ve eğitmenleri alır.

Providentials’ın güney kesiminde, Turks ve Caicos’un ana ekonomik merkezi yer almaktadır. Harbour Club Villaları ve Marina, Enerji kullanımını azaltmak için sensörlü aydınlatma ve beyaz su sistemine ve mülkün palmiye ağaçlarını sulamak için hava kanalları kullanan bir septik sisteme sahip.

Harbour Club’ın sahiplerinden ve kurucularından Marta Morton, “Bu harika. Bununla ilgili bir sorunumuz yok.

Providentials’daki Grace Bay Beach’te Ritz-Carlton, elektrikli araçlara odaklanıyor. Luxury Property, topluluk ve otel misafirleri için ücretsiz olan sekiz elektrikli şarj istasyonu kurmak için Fortis ile ortaklık kurdu. Bu yılın ilerleyen saatlerinde tesis, araç kiralama ortağı Grace Bay Rental ile birlikte elektrikli araçlar sunacak. 2024 yılına kadar Ritz-Carlton, yerinde kiralama filosunun yalnızca küçük, orta ve küçük elektrikli araçlarını tedarik etmeyi planlıyor.

Bu arada, Wimara Resort ve Villas, konukların plastik şişe yerine doldurabilecekleri tesis genelinde su istasyonlarına sahiptir. Ayrıca şampuan, sabun ve duş jeli, plastik atıkları azaltan yeniden doldurulabilir kaplarda gelir. Tesis menüsü baskısını azaltarak ve oda içi yemek, havuz ve plaj servisi için tarayıcı tabanlı yiyecek ve içecek siparişi vererek. Wimara, yiyecek ve içecek satış noktalarındaki tüm plastik pipetleri, plastik paket kapları ve plastik poşetleri kaldırdı.

Wimara Resort and Villas’ın genel müdürü George Colasso, lüks konukseverliği çevre dostu girişimlerle harmanlamanın birkaç nedenden dolayı önemli olduğunu söylüyor.

“Öncelikle kritik kirlilik noktasına geldik, şimdi sert önlemler almazsak gezegenimize verdiğimiz zarar kalıcı olacaktır” dedi. “İkincisi, çoğu lüks gezgin boş zaman etkinliklerinin çevreyi nasıl etkilediği konusunda sorumluluk almak istiyor, bu nedenle bu çabalar bir iş duygusu veriyor. Son fakat en az değil, bu harika bir şey, onu korumak daha uzun yıllar keyfini çıkarmamızı sağlayacak. “

READ  JW Türk || Başsağlığı - eParisExtra.com