Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom, Zyxel ve Netsia ile dünyanın ilk yazılım tanımlı fiber geniş bant toplu dağıtımını gerçekleştirdi

Türk Telekom, Zyxel ve Netsia ile dünyanın ilk yazılım tanımlı fiber geniş bant toplu dağıtımını gerçekleştirdi

Netsea'nin PP Suite'i üzerine inşa edilen Zyxel'in Whitebox OLT'si, tamamen özelleştirilmiş, çok sağlayıcılı bir çözümle entegre olur.

Barselona, ​​​​İspanya, 27 Şubat 2024–(İş Teli)–Türkiye'de dijital dönüşümün öncüsü Türk Telekom, dünyanın ilk yazılım tanımlı fiber genişbant toplu dağıtımını tamamladı. Türk Telekom, Netsia'nın BB Suite ve Zyxel'in Whitebox OLT çözümlerini devreye alarak, sanallaştırılmış ve segmentlere ayrılmış geniş bant ağ stratejisini gerçekleştirme yolunda önemli bir adım attı.

“Telekomünikasyon operatörü rolümüzün ötesinde, öncü çalışmalarımız ve ortaklıklarımızla Türkiye'nin teknoloji ihracatında önemli bir ortak olma hedefine öncülük ediyoruz. Ülkemiz içindeki işbirlikleriyle yerel ekosistemimizi desteklerken, millete olan değerimizi ve değerimizi yükseltiyoruz. Küresel çabalarımızla” diyor. Ümit Önal, Türk Telekom'un CEO'su. “Yenilikçi çözümleriyle tanınan şirketimiz Arkela'nın, Amerika'daki iştiraki Netsea ile iş birliğiyle geliştirdiği son teknoloji fiber altyapı teknolojisi ürünü Zyxel, küresel anlamda standartları belirleyen bir inovasyon olarak ortaya çıktı. Zyxel ile imzaladığımız anlaşmayla teknoloji ihracatçısı olduk.”

Zyxel ve Netsia, tam bölümlü bir geniş bant erişim ağı uygulamak için Zyxel'in SDA serisi birleşik beyaz kutu OLT'sinin Netsia'nın BB Suite'iyle entegrasyonunu başarıyla tamamladı. Entegre çözüm, Türk Telekom'un canlı ağında test edildi ve artık dünya çapındaki tüm servis sağlayıcıların kullanımına hazır. Ortaklık, bu yılki Mobil Dünya Kongresi'nde 27 Şubat'ta düzenlenen anlaşma imza töreniyle resmiyet kazandı. İmza töreninde Cumhuriyet TürkiyeUlaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan.

Netsea BP Suite, ağ operatörlerine açık kaynaklı SEBA projesine ve BBF veri modellerine dayalı, açık, çok sağlayıcılı bir platform sağlar. Netsea PP Suite, ağ operatörlerinin, her operatörün benzersiz hizmetleri ve iş akışları için özelleştirilmiş destek ile yazılım tanımlı programlamayı sabit erişim ağına genişletmesine olanak tanır. Tamamen bölümlere ayrılmış bir ağ işleterek, hizmet sağlayıcılar tüm ihtiyaçlarını tek bir satıcıya karşılayabileceklerini taahhüt edemezler. Bunun yerine, kendileri için en uygun ürünleri ve iş ortaklarını seçme konusunda tam esnekliğe sahip olmanın yanı sıra, çözümü kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirme esnekliğine de sahipler.

READ  Türk Telekom GNSS Süresi Olmayan İlk 5G Şebekesini Talep Etti

Türk Telekom, Netsea BB Suite'e ölçeklenebilirlik, esneklik ve birlikte çalışabilirlik sağlamak amacıyla tamamı tam donanımlı PON Whitebox OLT'lerden oluşan Zyxel Multi SDA ürünlerini seçti. OLT'ler, XGS-PON, GPON ve Combo PON teknolojilerini eşzamanlı olarak destekler; operatörlerin bu çözümle sorunsuz bir şekilde entegre olan yeni teknolojileri benimsemesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Zyxel Communications başkanı Carsten Kevek, “Netsea'nin BP paketi piyasadaki en olgun ve çok yönlü çözümlerden biridir ve STA Serisi Combo'muz ağ soyutlamasının gelişimini birlikte ilerletmek için tasarlanmıştır” dedi. “Satıcıdan bağımsız donanımla açık bir geniş bant erişim ortamı yaratan, hizmet sağlayıcılarını rekabette öne çıkaran esnek, geleceğe yönelik bir çözüm yaratmak istiyoruz.”

Netsia CEO'su C. Bora Eliaçık şunları söylüyor: “Telekomünikasyonda dünya çapında tanınan bir lider olan Türk Telekom, yazılım tanımlı fiber genişbant alanında inovasyonun ön saflarında yer alıyor. Bu dönüştürücü yolculukta onlarla ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Netsia BB Suite'imiz operatörlere entegre, güçlü bir yönetim çözümü sağlıyor. Ürün, erişim ağlarını yönetme biçiminde devrim yaratacak şekilde tasarlandı. Bu işbirliği, erişim ağı yönetiminin gelişiminde önemli bir kilometre taşına işaret ediyor.” Eliaçık şunları ekliyor: “BB paketimiz, geniş bant erişim ağının farklı hizmet ihtiyaçlarına ve müşteri deneyimi ihtiyaçlarına uyum sağlamasına olanak tanıyor. Çözüm aynı zamanda operatörlerin satıcı bağımlılığını kırarak ve daha kontrol edilebilir ve esnek PON ağlarına olanak tanıyarak CAPEX ve OPEX maliyetlerini iyileştirmelerine de destek oluyor. Dolayısıyla kritik özellikler ve ağdaki hizmetler Zyxel ile işbirliğimiz çok verimli oldu ve onlara işbirlikleri için teşekkür ediyor ve başarılı ortaklığımızı sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Türk Telekom Hakkında:

Türk Telekom, 180 yılı aşkın geçmişiyle Türkiye'nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş bir hizmet ağı ve ürün yelpazesine sahip olan Türk Telekom, mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini “Türk Telekom” tek markası altında topladı. “Türkiye'nin Multiplayer'ı” Türk Telekom'un 30 Eylül 2023 itibarıyla 17,4 milyon sabit erişim hattı, 15,1 milyon sabit genişbant, 26,1 milyon mobil ve 2,9 milyon TV abonesi bulunmaktadır. Türk Telekom Grubu çalışanları Tlyü30 ilde 81 ilde hizmet veriyor. Türkiye'yi yeni teknolojilerle tanıştırmak ve Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşümünü hızlandırmak amacıyla. www.turktelekom.com.tr

READ  Türk Telekom, A10 Networks ticari müşterilerine DDoS koruma hizmetleri sunuyor | vanilya artı

Netsia hakkında:

Arcela'nın ABD'deki yan kuruluşu Netsea'nın merkezi Silikon Vadisi'nin kalbindeki Santa Clara, Kaliforniya'da bulunmaktadır. Netsea, önemli mimarlar, mühendisler ve ürün çalışanları ile telekomünikasyon sektöründe lider çözümler geliştirmektedir. Netsea, açık kaynak topluluklarına ve standart kuruluşlarına aktif olarak katılmakta ve açık kaynak platformlarının zengin, telekomünikasyon düzeyinde ve destek dağıtımlarını sağlamaktadır. www.netsia.com

Zyxel İletişim Hakkında

Zyxel Communications, 30 yılı aşkın süredir teknolojik yenilikler sunuyor ve dünyayı İnternet'e bağlıyor. İster sabit ister mobil geniş bant çözümleri aracılığıyla erişim sağlayın, Zyxel Communications hizmet sağlayıcılarını rekabette önde tutan kapsamlı ve esnek bir ürün portföyü sunmaktadır. Çözümlerimiz ve ortaklıklarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için MWC 2024'teki standımızı ziyaret edin: Ana Sayfa | EMEA | Gixel

Businesswire.com adresindeki orijinal versiyona bakın: https://www.businesswire.com/news/home/20240227158748/en/

kişiler

Birgit Dolward Larsen
Zyxel İletişim
[email protected]
+45 2085 9223