Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları en güçlü MRI güvenli – manyetik ortama ulaşır

#TurksandCaicos, 5 Temmuz 2022 – InterHealth Canada Turks ve Caicos Islands Hastanesi’nin yeni GE SIGNA™ 1.5T Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRI) makinesinin merakla beklenen teslimatı, 29 Haziran Çarşamba günü denizaşırı ülkelerden Cheshire Hall Tıp Merkezi’ndeki yeni evine başarıyla transfer edildi. 2022.

Bulutsuz, güzel bir gökyüzü ve sıcak güneşli bir havada, GE SIGNA™ 1.5T MRI verimli ve etkiliydi. Bir taşıma bandı üzerinde büyük bir vinç kullanılarak havaya kaldırılan bu, ünitenin bir miktar insan gücüyle MRI fabrika odasına kaymasını sağladı. Aynen böyle, Cheshire Hall Tıp Merkezi’nde yeni bir hassas tıp dönemi başlamak üzere.

Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanı Sayın Jamel Robinson, Turks ve Caicos Adaları Hükümetinin Turks ve Caicos Adaları genelinde sağlık hizmetlerini her düzeyde iyileştirmeye kararlı olduğunu açıkladı.

“GE SIGNA™ 1.5T gibi teknolojiye erişim harika bir haber. Özellikle bu MRI değiştirme programı, topluluklarımızda gereksiz bekleme süreleri olmadan erişime ihtiyaç duyan aileler üzerinde önemli ve olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Ancak gelişmekte olan bir ülke olarak, sağlık hizmetlerine sürekli yatırım, sakinlerimizin ihtiyaç duydukları bakımı evlerine yakın bir yerde almalarını sağlamak için mümkün olan her şeyi yapmak için kritik öneme sahiptir ve bu da genel sağlık sonuçlarının daha iyi olmasını sağlar. Sağlık Bakanı olarak, Turks ve Caicos Adaları’ndaki sağlık hizmetlerinin kalitesini ve güvenliğini koruma ve iyileştirme konusundaki kararlılığımı sürdüreceğim. Bu MRI değiştirme projesi uzun zamandır planlanıyor ve adada görmekten çok memnunum ve yakında çalışır hale geliyor. Proje Ekibini Tebrik Ediyoruz”, dedi. Robinson.

GE SIGNA™ 1.5T MRI’nın gelişi, Turks ve Caicos Adaları Hastanesinde önemli bir dönüm noktasıdır ve Turks ve Caicos Adaları topluluğu için daha sorunsuz ve entegre sağlık hizmetlerini teşvik ederken mükemmellik ve insan merkezli bakıma bağlılığı gösterir. Turks ve Caicos Adaları Hastanesi CEO’su Dr Denise Braithwaite-Tennant açıkladı.

READ  Turks ve Caicos için yerel, siyahlara ait rehberiniz

“Yepyeni GE SIGNA™ 1.5T MRI tarayıcımızın bu hafta Cheshire Hall Tıp Merkezi’ndeki yeni evine teslim edildiğini görmekten çok mutluyum. Bu GE SIGNA™ 1.5T (MRI), Karayipler’de yapay zeka özellikli özelliklere sahip türünün ilk örneğidir. Yeni MRI ve CT taramasının kurulumu, Turks ve Caicos Adaları Hükümeti ve InterHealth Kanada tarafından finanse edilen bir sermaye projesidir. Genel olarak, GE SIGNA™ 1.5T MRI tarayıcı, verimliliği artırmak, üretkenliği artırmak, teşhis yeteneklerimizi geliştirmek ve hasta deneyimini ön planda tutmak için tasarlanmıştır.

GE, akıllıca basit, çevre dostu ve geleceğe hazır bir sistem oluşturmak için manyetik rezonans inovasyonunda kırk yılı aşkın deneyimlerini kullandı. Bu, ileri teknolojiye sahip yeni ekipman kullanan hastalarımız ve tanısal görüntüleme ekibimiz için harika bir haber. “Hasta akışındaki çeşitli değişikliklere uyum sağlamak için proje sırasında sabırlı olan hastalarımıza ve meslektaşlarımıza ve bu tarihi ve dönüştürücü projede sıkı çalışmaları için şaşırtıcı ve doğal olarak mükemmel proje ekibimize çok teşekkür ederim. “ CEO Dr Braithwaite-Tennant söyledi.

“Projenin bir sonraki aşaması önümüzdeki dört hafta boyunca devam edecek ve altyapının geri yüklenmesine, ünitenin kurulmasına ve her türden personelin eğitilmesine odaklanacak. Hizmetin uygulanabilmesi için MRI’nın yerinde kalite ve güvenlik testlerini tamamlaması gerekecek. Bir kez projenin kilit kısımları tamamlandı, hastalar için MR tetkikleri planlandığı gibi Ağustos ayı başlarında başlayacak. Başlaması bekleniyor. Misyonumuz her hasta deneyimini daha keyifli hale getirmek” Proje Yöneticisi Fiona Brown-Watson söyledi.

Turks ve Caicos Adaları Hastanesi, “Beklentileri Aşmak” teması altında üç yıllık iddialı bir stratejik plan başlattı. Program mükemmellik, sürdürülebilirlik ve insan merkezli hizmetlere odaklanmaktadır. Turks ve Caicos Hükümeti ile ortaklığımız, programın başarısının kilit bir unsuru olmuştur ve temel, TCI halkı için sağlık hizmetlerinde ortak mükemmellik vizyonumuzdur.

READ  Turks ve Caicos Liderlerini İçeren Sahte Haber Dolandırıcılığı - Magnetic Media