Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları genelinde katı atık yönetimi iyileştirmesi

Konuşma, Milletvekili Kyle Knowles liderliğindeki Katı Atık Görev Gücü’nün, Wayland Çöp Deposu sahasından kaynaklanan katı atık sorunlarını çözmek amacıyla Grand Durk’taki çöp sahasını ziyaret etmesi ve takip toplantısını yapmasıyla devam etti. Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı

Daha geniş topluluk sakinlerini etkileyen sorunları azaltmak için Çalışma Grubu, Wayland Çöp Alanı’nda uygulanabilecek bilgileri topladı. Grand Durk arazisinin faaliyetleri, Providentials kara üssü için geçici önlemler oluşturmak için bir model olarak kullanıldı.

Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı’ndaki bir toplantıda Katı Atık Görev Gücü üyeleri temel bilgiler verdi. Tüm siteler için mevcut standart işletim prosedürleri, drone görüntüleri, video görüntüleri ve Providenciales sitesinin haritası. Drone görüntüleri, bir kömür ocağının yakılmasının, çevredeki toplumu etkileyen duman ve kokuya en büyük katkıda bulunanlardan biri olduğunu gösteriyor.

Wayland arazi sahasındaki bu sorunu çözmek için, güvenlik personelinin sahanın çevresini daha iyi izlemesini ve kömür ocağı operasyonlarını önlemesini sağlamak için sahanın etrafına bir yol yapılması tavsiye edildi.

Diğer öneriler, saha çevresinin aylık drone izlemesini, çevre düzenleme çitinin onarımını ve bakımını, hava kalitesini ve rüzgar yönünü izlemeyi ve yeterli moloz için doldurmayı içerir. Ekip, sitenin koşullarını iyileştirmek için bu ön adımların uygulanmasını sağlayacaktır.

Katı Atık Çalışma Grubu, yukarıda uygulanan tavsiyeleri desteklemek için kullanılabilecek ek önlemler hakkında tartışmalar geliştirmek için düzenli toplantılar yapacaktır. Ülke genelinde iyileştirilmiş katı atık yönetimi, tüm Türklerin ve Caicos Adaları’na gelen ziyaretçilerin sağlığını ve esenliğini korumak için kritik öneme sahiptir.

READ  Uzman, Kobe Çölü'ndeki eski Türklerin petrogliflerini keşfetti