Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yüzlerce Türk, Inzirlik havalimanı yakınlarında NATO’yu protesto etti (+ video) – Dünya Haberleri

Alandan yüzlerce metre ötede protestocular sloganlar attı ve “NATO’dan defol. Bu topraklar bizim” yazılı pankartlar taşıdı. Bazı protestocular NATO’nun askeri bir müttefik olmasının komşu bölgelerde büyük kan dökülmesine yol açtığına inanıyor.

Çin’in CCTV haber kanalının aktardığına göre protestocular, “Burada iyi sözler söylemek için değil, dünya halkları (NATO) adına sorumluluk almak için buradayız. NATO’yu yıkacağız. Emperyalizmi yıkacağız.”

Türkiye 1952’de askeri ittifaka katıldığından beri, ülkede geri çekilmesi ve askeri üslerin kapatılması yönünde çağrılar yapılıyor. Şu anda Türkiye ile birlikte Inzirlik hava üssünü kullanan ABD, güney NATO’yu korumak için asker konuşlandırdığını söylüyor.

Bununla birlikte, hava kuvvetlerinin üste taktik nükleer silah depoladığına dair raporlar su yüzüne çıktı ve protestocular bu tür silahların sonuçlarının nihayetinde Türk halkı tarafından hissedilmesinden endişe ediyor.

“İncirlik hava üssü her zaman çevre ülkeleri bombalamak için kullanılıyor, bu da kanlı olaylara yol açıyor. Sitede de nükleer silahlar var, bu yüzden bu tür siteler kapatılmalıdır. Bu silahlar ülkemize yöneliktir ve Türkiye’ye başka ülkeler de saldırabilir. Bu tür silahların Türkiye’de depolanmasını istemiyoruz, ne ABD’nin ne de NATO’nun Türkiye’de bu tür sahaları olmamalı. Rakip.

Pazar günü hava üssünün yakınında güvenlik ve şiddetli çatışmaları önlemek için yüze yakın polis memuru seferber oldu.

READ  Batı Bengal kabinesinde kıdemli, 1970'lerin 'genç Türk'ü Subrata Mukherjee 75 yaşında öldü | Kalküta Haberleri