Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Twitter mahkemede Elon Musk’ın federal soruşturma altında olduğunu söyledi

Twitter mahkemede Elon Musk'ın federal soruşturma altında olduğunu söyledi

WILmington, Dell, 13 Ekim (Reuters) – Federal yetkililer Elon Musk’ı 44 milyar dolarlık Twitter’ı satın almasıyla ilgili olarak araştırıyor. (TWTR.N)Sosyal medya şirketi Perşembe günü yayınlanan bir mahkeme dosyasında söyledi.

Dosya soruşturma altında olduğunu söylerken, soruşturmaların tam olarak ne odaklandığını ve federal yetkililerin ne yaptığını söylemedi.

Tesla’nın avukatları, Temmuz ayında Musk’ı anlaşmayı feshetmeye zorlamak için dava açan Twitter’ı söyledi. (TSLA.O) CEO, istediği belgeleri teslim etmeyi reddedince “soruşturma ayrıcalığı” iddiasında bulundu.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Twitter, Eylül ayı sonlarında Musk’ın avukatlarının hangi belgelerin saklanacağını belirlemek için bir “ayrıcalık kaydı” yaptıklarını söyledi. Kayıt, 13 Mayıs’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderilen bir e-postanın taslaklarını ve Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) bir slayt sunumu kaydetti.

Şirket mahkeme dosyasında “Bu ‘topu sakla’ oyunu sona ermeli” dedi.

Delaware Bölge Yargıcı Kathleen McCormick’ten Musk’ın avukatlarına belgeleri dosyalama emri vermesini isteyen mahkeme dosyası 6 Ekim’de açıldı – aynı gün McCormick, Musk’ın gidişatı tersine çevirmesinin ardından iki taraf arasındaki davayı durdurdu ve anlaşmaya devam edeceğini söyledi. .

Musk’ın avukatı Alex Spiro, Reuters’e Twitter’daki mahkeme başvurusunun “yanlış yönlendirme” olduğunu söyledi ve “Twitter yöneticileri federal soruşturmaya tabi olanlar” dedi.

Twitter, Spiro’nun açıklaması hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Ayrıca, Reuters tarafından Musk’a yönelik herhangi bir soruşturmadan ne anladığı sorulduğunda yorum yapmayı reddetti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yorum talebine hemen yanıt vermedi ve Federal Ticaret Komisyonu yorum yapmayı reddetti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Musk’ın teklifini açıklamadan önce kurduğu %9’luk hissenin yakın zamanda açıklanıp açıklanmadığı ve bunun neden pasif bir hissedar olmayı amaçladığını belirttiği de dahil olmak üzere Twitter’ın satın alınmasıyla ilgili yorumlarını sorguladı. Musk daha sonra aktif bir yatırımcı olduğunu belirtmek için yeniden açıklandı.

READ  Credit Suisse, Korner'ın CEO olarak ilan edilmesini bekliyor, yönetimdeki son değişiklik - kaynaklar

Haziran ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Musk’a bir mektupta, halka arzını anlaşmayı askıya alma veya terk etme niyetini yansıtacak şekilde değiştirmesi gerekip gerekmediğini sordu.

Bir teknoloji haber sitesi olan Bilgi, Nisan ayında Federal Ticaret Komisyonu’nun Musk’ın bir yatırımcının pasif veya aktif bir hissedar olma niyetleriyle ilgili antitröst raporlama gerekliliklerine uymadığını araştırdığını bildirdi.

Ancak Twitter, Haziran ayında Musk ile yapılan satın alma anlaşmasının Federal Ticaret Komisyonu ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından gözden geçirilmesi için bir antitröst bekleme süresini temizlediğini söyledi. Devamını oku

McCormick, satın almayı kapatmak için Musk’a 28 Ekim’e kadar süre verdi. Anlaşma o zamana kadar uygulanmazsa, Kasım ayında bir deneme tarihi belirlenecek.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Wilmington, Delaware’de Tom Hales, Dallas’ta Sheila Dang, San Francisco’da Hyunjoo Jin; Düzenleme Peter Henderson ve Edwina Gibbs

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.