Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ukrayna askeri istihbarat şefinin eşinin zehirlendiği bildirildi

Ukrayna askeri istihbarat şefinin eşinin zehirlendiği bildirildi

Bir zamanlar “Ukrayna’nın tam zaferine kadar bu dünyanın herhangi bir yerindeki Rusları öldürmeye devam edeceğine” söz veren Ukrayna askeri istihbarat şefinin eşinin zehirlendiği bildirildi.

Reuters’in Ukrayna medyasına dayandırdığı haberine göre, Kirilo Budanov’un eşi Mariana Budanova ağır metal zehirlenmesinden acı çekiyor.

İddia edilen olay, Rus hükümetinin, Rusya topraklarına ve Ukrayna’nın hâlihazırda Rus işgalci güçleri tarafından kontrol edilen bölgelerine yapılan drone saldırılarıyla bağlantılı olarak Budanov ve diğer üç askeri yetkiliye yönelik terörizm suçlamalarını takip edeceğini duyurmasından haftalar sonra meydana geldi.

Bildirilen zehirlenmenin arkasında kimin olduğu veya ne zaman meydana geldiği belli değil.

Rusya, Kiev’e savaşın başlangıcından bu yana en büyük insansız hava aracı saldırısını düzenleyerek 5 kişiyi yaraladı

Ukrayna askeri istihbarat şefi Kyrylo Budanov ve eşi Marianna, Ukrayna’nın Kiev kenti yakınlarında meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden Ukrayna İçişleri Bakanı, yardımcısı ve yetkilileri için 21 Ocak’ta düzenlenen anma törenine katıldı. (Reuters/Vyacheslav Ratynsky)

Reuters’e göre Ukraynalı medya kuruluşu Babel, adı açıklanmayan bir kaynağın Budanova’nın hastaneye kaldırıldığını ve zehirlenme tedavisinin sona erdiğini söylediğini aktardı.

Bu arada Ukrainska Pravda, bir kaynağın zehirin muhtemelen yemeğine konduğunu ve Ukrayna askeri istihbarat teşkilatının diğer üyelerinin de zehirlendiğini söylediğini aktardı, Reuters ekledi.

Haber ajansının bildirdiğine göre, savaş sırasında Rus kuvvetlerine karşı yürütülen gizli operasyonlarda kilit rol oynayan Budanov, daha önce “Ukrayna’nın tam zaferine kadar bu dünyanın herhangi bir yerindeki Rusları öldürmeye devam edeceğini” söylemişti.

Zelensky, Fox kanalında Benjamin Hall’la İsrail ve ABD seçimlerini, Ukrayna’nın “küresel riskler” arasındaki yerini anlatıyor

Ekim ayı başlarında Rusya, askeri yetkililerin görevlendirilmesine İstihbarat Ana Müdürlüğü başkanı Budanov’u, Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanı Mykola Oleshchuk’u, Ukrayna Donanması Komutanı Oleksiy Nezbaba’yı ve 383. Drone Havacılık Tugayı Komutanı Serhiy Bordenyuk’u atadı. terörizmle.

Ukrayna askeri güçleri Rusya topraklarında saldırılar düzenlemek için insansız hava araçlarını kullandı ve çatışmanın kapsamını ön cephenin ötesine genişletti.

Rusya ayrıca çatışmada drone teknolojisini kullanarak askeri hedefleri ve tahıl tesisleri gibi altyapı varlıklarını vurdu.

Kirilo Budanov Yılan Adası'nda

Ukrayna askeri istihbarat şefi Kyrylo Budanov, 8 Temmuz’da Ukrayna silahlı kuvvetlerinin geçen yıl geri aldığı Karadeniz Yılan Adası’nı ziyaret etti. (Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Basın Servisi/Reuters)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Ukrayna güçlerinin yoğun drone saldırılarına maruz kaldığı alanlar arasında Kırım bölgesi, Moskova, Belgorod, Bryansk ve Kursk yer alıyor.

Fox News Channel’dan Timothy H. J. Nirozzi bu rapora katkıda bulundu.