Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ukrayna, Rus televizyonuna sızdı ve bir karşı saldırı başlatarak Putin’i kandırdı

Ukrayna, Rus televizyonuna sızdı ve bir karşı saldırı başlatarak Putin’i kandırdı

Haberler

5 Haziran 2023 | 09:04

Ukraynalı bilgisayar korsanları, Pazar günü işgal altındaki Kırım’da Rus TV kanallarını hackleyerek, Kiev’in yaklaşan karşı saldırısının başlangıcını ima eden, ustalıkla üretilmiş bir video yayınladılar.

Birkaç Ukraynalı haber kuruluşu, Rus kablo kanalları “Russia” ve “Friday” yayınlarının, Ukrayna Savunma Bakanlığı’nın ağır silahlı Kiev askerlerinin parmaklarını dudaklarına götürerek kameraya baktığını gösteren bir kayıtla kesildiğini bildirdi.

Gizemli görüntülere Ukraynaca bir mesaj eşlik ediyor: “Sessizlik gibi plan yapın. ‘Başladığına’ dair bir duyuru olmayacak.”

Klip, Ukrayna’nın Batılı müttefiklerinden savaş uçağı satın alma çabalarına açık bir gönderme olan, tepeden uçan iki savaş uçağının çekimiyle sona eriyor ve kamera dışından bir erkek sesi “Şşşt” diyor.

Suspilne olarak bilinen Ukrayna’nın ulusal kamu yayıncısı, Kırım’ın Simferopol şehrinde yaşayan bir kişinin bilgilerine dayanarak hack olayını bildirdi. Ukraynalı outlet Ukrainska Pravda.


İşgal altındaki Kırım’da bilgisayar korsanları tarafından televizyonda yayınlanan bir videoda, Ukraynalı askerlerin parmaklarını dudaklarına götürdüğü görülüyor.
kablo

Kremlin tarafından Kırım cumhurbaşkanının danışmanı olarak atanan Oleg Kryuchkov, Pazar günü yaptığı açıklamada ihlali doğruladı.

Kryuchkov, “Kırım’daki birçok kablo operatörünün yayınları hacklendi” dedi. “Sinyal kesildi. TV yayınları – tüm komplikasyonlar – normal şekilde çalışıyor.”

Bu, savaşın başlangıcından bu yana Ukraynalı siber savaşçıların Kırım’a ilk akını değildi.


Klip, Ukrayna’nın Batılı müttefiklerinden savaş uçağı satın alma çabalarına açık bir gönderme yaparak, gökyüzündeki savaş uçaklarını gösteriyordu.
kablo

Şubat ayında, Rus işgalinin birinci yıldönümünün arifesinde, Kırım’daki iki radyo istasyonu, Ukrayna’nın milli marşını yayınlamak üzere hacklendi ve ardından Ukrayna savunma istihbaratı başkanı Tümgeneral Kirillo Budanov’dan bir mesaj geldi. Kiev güçleri, Kırım yarımadası da dahil olmak üzere işgal altındaki tüm bölgeleri özgürleştirecekti.

Budanov, “Ukrayna’ya ihanet eden her haini nerede olurlarsa olsunlar bulacağız. Hepsini yok edin” uyarısında bulundu, “Bütün vatanseverlere söylüyorum: harekete geçme zamanı. Bizi izlemeye devam edin. sana geliyoruz Ukrayna’ya şeref! “

Nisan 2022’de Ukraynalı bilgisayar korsanları, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky’nin bir mesajını yayınlayan Kırım’daki ilk Rus kanalının yayınını sabote etti. Ukraynaska Pravda tarafından bildirildi.

READ  Rusya işgali altındaki Ukrayna'da yargıç suikast girişiminin ardından 'ağır' durumda | Ukrayna

Görüntülere Ukraynaca bir mesaj eşlik etti: “Sessizlik gibi planlayın. ‘Başladığına’ dair bir duyuru olmayacak.”
kablo

Kayıtta Zelenskiy, “Kırım’da değerli topraklara el koyan tüm Rus yetkililer, buranın barışa kavuşacakları bir toprak olmadığını hatırlasınlar” dedi.

Zelenskiy, 15 aylık ihtilaf boyunca yaptığı basın açıklamalarında defalarca Vladimir Putin’in 2014’te zorla ilhak ettiği Kırım’ın kontrolünü geri alma sözü verdi.

Ukrayna’daki Rus işgal güçleri, aylardır üzerinde çalışılan Ukrayna’da uzun süredir beklenen karşı taarruzu şimdi başlatmaya hazırlanıyor.

Rusya Savunma Bakanlığı, Pazar günü güçlerinin doğudaki tartışmalı Donetsk bölgesinde büyük çaplı bir Ukrayna saldırısını püskürttüğünü, yüzlerce askeri öldürdüğünü ve tankları ve zırhlı araçları imha ettiğini iddia etti.

Ukraynalı yetkililer saldırıyı doğrulamadı ve The Post, Rusya’nın iddialarını bağımsız olarak doğrulayamadı.


daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/06/05/ukraine-hacks-russian-tv-trolls-putin-over-counteroffensive/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL’sini kopyalayın