Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Walmart, yeni işler için 50.000’den fazla işçi kiralamak istiyor

Walmart, yeni işler için 50.000’den fazla işçi kiralamak istiyor

Bir Walmart Inc.’de bir çalışan dondurulmuş gıda ürünlerini yeniden stokluyor. Burbank, California’da.

Patrick T. Fallon | Bloomberg | Getty Resimleri

Walmart Çarşamba günü, Nisan ayı sonuna kadar 50.000’den fazla çalışanı işe almak istediğini söyledi. Yeni işlerde büyümeyi takip etmek Çevrimiçi marketlerden reklamlara.

Buna ayak uydurmak için perakendeci, diğerlerinin yanı sıra kişisel alışveriş yapanlara, teslimat sürücülerine ve veri bilimcilerine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Walmart, yaklaşık 1,6 milyon çalışanı ile halihazırda ülkedeki en büyük özel işverendir. şirket arıyor büyük mağazalarının dışındayükseldikçe reklam işiaçık hava pazarını genişletiyor ve daha fazla pazarda doğrudan buzdolabına market teslimatı başlatıyor.

Şirket aday ararken, restoranlar, perakendeciler ve ücretleri artıran ve franchise’ları iyileştiren diğer işletmelerle rekabet etmelidir. Walmart’ın başlangıç ​​ücreti 12 $’dır ve bu, rakiplerin saatte asgari ücreti olan 15 $’ın altındadır. hedefleme Ve Amazon.

Şirket sözcüsü Anne Hatfield, şirketin büyüklüğünün çalışanlara daha yüksek ücretli pozisyonlara geçme fırsatı verdiğini söyledi. Mağazalarda, fırın gibi departmanları denetleyen bir denetleyici rolü olan ekibe liderlik etmek için saatlik ücret 26 dolardır. Dağıtım ve yerine getirme merkezlerinde, tedarik zinciri çalışanları için saatlik ücretler 16 dolardan başlayıp 30 dolara yükseldiğini söyledi.

Walmart, üniversite öğrenim ücretini ve çalışanlar için ders kitaplarını kapsayan Live Better U programı da dahil olmak üzere diğer özelliklerle öne çıkmaya çalıştı.

Walmart diğer gelir kaynaklarını zorluyor ve yetişmek için iş gücüne ihtiyaç duyuyor. Salı günü, 5.000’den fazla mühendis, veri bilimci ve teknik uzmanı işe alacağını ve bu küresel teknoloji ekibi için Toronto ve Atlanta’yı iki ofise dönüştüreceğini söyledi.

Şirket, doğrudan buzdolabına market teslimat hizmeti olan InHome’u büyütmek için 3.000’den fazla teslimat sürücüsü kiralaması gerektiğini söyledi. Wal-Mart olacak Görüntüleme kullanılabilirliğini genişletin Yıl sonuna kadar 6 milyondan 30 milyona aile.

READ  Natalie Elphicke: Tory Milletvekili, Rishi Sunak'a saldırısı nedeniyle İşçi Partisi'nden ayrıldı

Tüketiciler enflasyona uyum sağlasa bile perakende satışların da artmaya devam etmesi bekleniyor. Ulusal Perakende Federasyonu Salı günü perakende satışların artmasını beklediğini söyledi. Bu yıl %6 ile %8 arasında büyümekEnflasyon kaynaklı fiyatların etkileri de dahil olmak üzere.