Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Wonka’ incelemesi: Hugh Grant tek başına giriş ücretine değer

‘Wonka’ incelemesi: Hugh Grant tek başına giriş ücretine değer

“Wonka” eğlenceli ve tuhaf hale geldiğinde en iyi halini alır.

Bence bu gerçek apaçık ortada: Hiç kimse Willy Wonka’nın parlak komedi güzelliğini ve karanlık ruhunu Gene Wilder gibi oynayamayacak. Peki Wilder’ın 1971 yapımı filmi “Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası”nın ön filmi olan ve şimdi Timothée Chalamet’in başrolünde yer aldığı “Wonka”yı bu kadar özel kılan ne?

İyi haber şu ki, Müzikal veya Komedi dalında En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre’ye aday gösterilen Chalamet, genç sihirbaz ve çikolatacının tatlı doğasını keşfederek hoş bir sürprizle karşılaşır. karanlık? çok değil. Ancak Chalamet, İngiliz pop grubu The Divine Comedy’nin solisti Neil Hannon’un yeni şarkılarını bestelemek için hassas ama etkileyici sesini kullanıyor.

Hannon, Anthony Newley ve Leslie Bricusse’un Wilder’ın filmi için yazdığı “Şeker Adam” gibi hit filmlerle boy ölçüşemez. Korkarım bu, rüya gibi “saf hayal gücünün” bir kopyasını çıkarmak için kötü bir hareket çünkü ödünç alınan ilham, bu sefer yalnızca ilham verilmeyen şeyi vurguluyor.

Ancak tatil zamanı ve izleyiciler, son derece akıllı aile eğlencesi için altın standart olmayı sürdüren iki “Paddington” filminin yönetmeni Paul King’in bu başlangıç ​​hikayesini muhtemelen beğenecekler. “Wonka” o seviyede değil ama neşesine direnmek zor.

Yaklaşık 20 yıl önce Johnny Depp, Tim Burton’ın Wonka’sını, Roald Dahl’ın 1964 tarihli romanının ürkütücü dönemeçlerini yakalamaya çalışan bir tür Michael Jackson hayaleti olarak canlandırdı. Dahl’ın yarattığı işkence dolu izolasyondan çok uzakta, Chalamet’in Wonka’sı kaygısız görünüyor. Harika Sally Hawkins’in geçmişe dönüşlerde canlandırdığı, rahmetli annesine duyduğu acı.

READ  Jussie Smollett, jüri seçimi sorunlarını gerekçe göstererek duruşma kararını değiştirmek istiyor

Cockney aksanına bakılırsa Londra’ya çok benzeyen bir şehre taşınmak için Yedi Deniz’den dönen Ponca ile tanışıyoruz. Amacı, hayallerle dolu şapkasında saklı sihirli malzemelerle bir şekerci dükkanı açmaktır. Bir ısırık ve kelimenin tam anlamıyla uçacaksınız.

Lonka için sorun, özellikle rekabeti istemeyen bir rakiple rekabet istemeyen Slugworth (Patterson Joseph), Brudno’s (Matt Lucas) ve Fickelgruber (Matthew Baynton) üçlüsü tarafından yönetilen şeker kartelinden kaynaklanıyor. . İkramlarını makul fiyatlarla sat. Ahh!

Rüşvetçi bir polis şefi (Keegan-Michael Key), Wonka’yı kandırır ve onu, işbirlikçi Bayan Scribbets (onu komik bir şekilde döven Akademi Ödüllü Olivia Colman) ve onun uşağı Blecher’in (Tom Davis) sahibi olduğu yer altı çamaşırhanesinde köle yapar. . Mahkum arkadaşları arasında eski muhasebeci Abacus Crunch (Jim Carter), telefon operatörü Lottie Bell (Rakhi Thakrar), tesisatçı Piper Benz (Natasha Rothwell) ve komedyen Larry Chucklesworth (Rich Fulcher) yer alıyor.

Çok fazla karakter mi var? Birikiyor. İpucu: Harika bir kaçış planı yapmak için Wonka ile iş birliği yapan Bayan Scrubbit’in kurbanlarından biri olan genç Noodle’a (yeni gelen hoş Calah Lane) dikkat edin. Başarılılar mı? Bunu yapmasalardı film olmazdı.

King elinden gelen her şeyi ekrana aktardığı için filmde zaten pek bir şey yok; kovalamacalar, kaçışlar, daha fazla ikram, daha fazla şarkı ve bir izlenim bırakmayı başaramayan daha fazla karakter. Bunun istisnası, Wonka’nın çikolatasını kendi yorumuyla turuncu tenli, yeşil saçlı Oompa Loompa olarak kabul edilmeye değer olan Hugh Grant’tir.

“Wonka”, ağır olay örgüsü makinesinin üzerinde süzülüp tuhaf bir eğlence biçimine yerleştiğinde en iyi halini alır. Korkunç “Bones and All”da genç bir yamyamın rolünü canlandıran Chalamet’in çocuklar için oyuncak araba oynarken çok eğlendiği açıkça görülüyor. Sorunlarınızı unutup Wonka’nın kendini keşfetme heyecan verici hareketine katılırsanız siz de öyle yapacaksınız.

READ  Rumor Roundup Special Edition: MJF / AEW Drama Double or Nothing Weekend