Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yetkililer, New Jersey'deki bir benzin istasyonunun kirli yakıt satarak sürücülerin bayılmasına neden olduğunu söyledi

Yetkililer, New Jersey'deki bir benzin istasyonunun kirli yakıt satarak sürücülerin bayılmasına neden olduğunu söyledi

New Jersey'deki bir benzin istasyonu, yerel yetkililerin kirli gazın birçok sürücünün mahsur kalmasına neden olduğunu söylemesinin ardından iki ay içinde ikinci kez kapatıldı.

Şehir sözcüsü Vincent Basara, “Camden Şehri Ağırlıklar ve Ölçüler Departmanı, Camden Şehri 1901 Admiral Wilson Yolu'nda bulunan Conoco benzin istasyonunda olası bir yakıt kirliliği sorunuyla ilgili çok sayıda şikayet aldı” dedi. “Benzin kirliliği muhtemelen yer altı depolama tanklarına sızan yoğun yağışların bir sonucudur.”

Yetkililer, benzin istasyonunun Pazar günü şehrin Ruhsatlandırma ve Denetim Departmanı tarafından kapatıldığını ve cezaların ödenmesi ve ek denetimlerden geçilmesi de dahil olmak üzere şehir, ilçe ve eyalet gereklilikleri karşılanana kadar kapalı kalacağını söyledi. Yetkililer, hafta sonu istasyondan yakıt aldıktan sonra 16 kadar sürücünün etkilendiğini bildirdi.

Al-Basara Salı günü yaptığı açıklamada, yakıt tanklarından herhangi bir gaz sızıntısı nedeniyle çevresel tehlike belirtisi bulunmadığını söyledi. Basara, yetkililerin suyun tanklara nasıl girdiğini ve tanklara su girmesine katkıda bulunan conta veya kapakta bir kusur olup olmadığını araştırdıklarını söyledi.

Cumartesi gecesi yaşanan yoğun yağışlarda tanklara su sızmasını önlemek için tasarlanan dalgıç pompaların çalışmadığını da sözlerine ekleyen Başara, bu sorunları önlemek için sistemin parçası olan sesli ve görsel alarmların da düzgün çalışmadığını söyledi.

Yetkililer, olaylar sırasında pompaların kapatılıp kapatılmadığını ve neden kapatıldığını araştırıyor. Basara, müfettişlerin benzin istasyonundaki güvenlik kameralarının pompa sisteminin nasıl arızalandığını belirlemenin yanı sıra bozuk yakıttan etkilenen kişileri tespit etmeye de yardımcı olacağını umduklarını söyledi.

Eyalet belgelerinde benzin istasyonunun sahibi Raghubir Singh, işletmecisi ise Ragvinder Gotra olarak belirtiliyor. Singh adına belirtilen numaradan telefona cevap veren bir kişi, sorunun çözümünden operatörün sorumlu olduğunu söyledi. Benzin istasyonu operatörüne Salı günü hemen ulaşılamadı.

READ  Alibaba, baskıdan sonra Çinli yatırımcıları cezbeden Hong Kong'da bir ilk liste eklemeyi hedefliyor

Reformun zaman çizelgesi hemen belli olmadı.

Bir NJDEP sözcüsü Salı günü yaptığı açıklamada, hafta sonu şiddetli yağmurların ardından bakanlığın Conoco'daki yakıt tanklarının kirlendiği konusunda uyarıldığını ve sorun çözülene kadar “teslimatın durdurulması” emri çıkarıldığını söyledi.

Bu, yakıt depolarına su sızması nedeniyle aynı benzin istasyonunun iki ay içinde ikinci kez geçici olarak kapatılmasıdır. Camden Ağırlık ve Ölçüler Sorumlusu Judith Lugo'nun 18 Ocak'ta yazdığı bir mektupta, 10 Ocak'ta Camden Ağırlık ve Ölçüler Departmanı'nın tesisten satın alınan kirli gazla ilgili çok sayıda şikayet aldığı belirtildi.

Mektupta 39 müşterinin kirli gazdan etkilendiği ve yakıt üzerinde yapılan bağımsız testlerin benzinde yüksek düzeyde su bulunduğunu gösterdiği belirtildi.

Mahkeme kayıtları, şehrin 10 Ocak olayıyla bağlantılı olarak Ghutra'ya para cezası verdiğini ve 5 Mart'ta mahkemeye çıkmadığını gösteriyor. 7 Mayıs'ta yeni bir duruşma tarihi planlanıyor. Basara Salı günü yaptığı açıklamada, benzin istasyonunun bu yıldan önce benzer sorunlar nedeniyle başvurulmadığını söyledi.

Belediye mahkemesi kayıtlarına göre şehir, Ocak ayındaki olayla ilgili olarak Gutra'ya bir dizi mahkeme celbi yayınladı. Kendisine üç adet kolay temin edilemeyen kayıt sertifikası, iki adet akaryakıt satışında aldatma ve 12 adet test yapmama, test yapmama ve ekipmanı uygun çalışma koşullarında tutmama nedeniyle ceza verildi.

Şehir yetkilileri Salı günü yaptığı açıklamada, Gotra'nın Ocak ayındaki olay nedeniyle 25.000 dolar para cezasına çarptırıldığını ve bu hafta başında yakıt tanklarından alınan numunelerde su bulunması halinde daha fazla para cezası uygulanabileceğini söyledi.

Basara, Salı günü yaptığı açıklamada, benzin istasyonlarının her yıl denetime tabi tutulduğunu, son dönemde yaşanan ihlallerden sonra denetimlerin daha sık hale getirileceğini ifade etti.

Gazeteciliğimizin desteğinize ihtiyacı var. Lütfen bugün kaydolun NJ.com.

Matthew Inoko'ya şu adresten ulaşılabilir: [email protected]. Takip eder X'te öldü.

READ  FuboTV, Disney, Fox ve Warner Bros.'a dava açtı. Ve diğerleri, rekabete aykırı uygulamalar bahanesiyle