Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Zelensky, Rusya’nın işgal altındaki topraklardan savaşmadan geri çekilerek “diplomatik bir çıkış” yapmasını öneriyor

Zelensky, Rusya’nın işgal altındaki topraklardan savaşmadan geri çekilerek “diplomatik bir çıkış” yapmasını öneriyor

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı çözmek için “diplomatik bir yaklaşım” istiyorsa, Ukrayna’nın onları zorla kurtarmasını beklemeden güçlerini işgal altındaki topraklardan çekmesi gerektiğini söyledi.

kaynak: Zelenskyy bir röportaj Latin Amerika’daki medya ile

alıntılar: “Rusya isterse [to take] Diplomatik direktif, çok fazla insan ölmeden dışarı çıkmaları gerekiyor ve biz de onları zorla sınır dışı ediyoruz. Bence bu büyük bir fark. Evet, sonuç bir yandan birdir. [But] Öyle düşünmüyorum. Topraklarımızı özgürleştirdiğimizi düşünüyorum. Ve benim için nasıl – insanları kaybetmek veya kayıpları azaltmak çok önemli. Ve yine, herhangi bir diyaloğa hazır olup olmadığımıza bağlı.”

detaylar: Zelenskiy, Ukrayna’nın topraklarındaki işgali askeri yollarla kaldırıp kaldırmamasının yalnızca Rusya’ya bağlı olduğunu vurguladı.

alıntılar: “Bugün ortaklarımız bunu görüyor. Ve örneğin Almanya, Şansölye Schulz gibi şüpheci ülkeler bile açıkça şöyle diyorlar:” Bence Rusya ile konuşacak bir şey yok ki onu bıraksın [Ukrainian] topraklar. Dikkatli olun, Ukrayna kurtarılana kadar değil [it], ama sen Rusya’dan ayrılana kadar, çünkü bu bana mantıklı geliyor. Benimle ve medeni dünyayla konuşmak istiyorsan, seni zorla kovmalarını bekleme. Ve yapacaklar. Çünkü [by] kapıyı çalmak [them] zorla ve [using] Ordu, insanları kaybediyoruz. Zaman sorun değil – öyle olsun, zafer için yorulmayız. Onları zorla yenersek, o zaman topraklarımızdan sürüldüklerinde bizimle ne konuşacaklar? Konuşmanın amacı nedir?

Bence bundan sonra Rusya, tüm medeni dünyaya bir yaklaşım bulabilecek, bazı insanlara onlarla oturup bir şeyler hakkında konuşma fırsatı bulabilecek başka liderler arayacak, çünkü yaptıklarından sonra, onlarla diyalog kurmaya hazır değil. [Again, that’s] eğer kapıyı çalarsak [them] Dışarıda zorla, bu yüzden büyük bir fark var.”

Daha fazla detayZelensky, “Rusya Federasyonu’nun diğer herhangi bir liderliğinin bu durumdan bir çıkış yolu arayacağına” ve hatta Rus toplumunun “kendi patlaması sorununun an meselesi olduğunu zaten anladığına” olan güvenini dile getirdi.

READ  Canlı Güncellemeler: Rusya'nın Ukrayna'daki Savaşı

Başkan, Rus liderliğinin Rusya’nın bu savaşı kaybetmesi durumunda savaş olmayacağı ve gerçeklerin ve kavramların değiştirileceğine dair açıklamasını çağırdı.

“Sonuna kadar savaşır, zorla geri püskürtürsek, kesinlikle şimdiki hallerinde olmazlar. Çünkü toplumsal bir patlama yaşarlar, devleti, saygınlığı, diplomatik masadaki yerlerini kaybederler.” ve ordu, [they’ll] hepsini kaybet. İçlerinde birden fazla devrim olacak. yüzünden [Russian] Bölge geniş, farklı insanlar ve farklı ülkeler orada yaşıyor. Bu yüzden çok şey olacak [happening]dedi Zelensky.

Ona göre bugün Rusya Federasyonu liderliği için kolay bir çıkış yok çünkü onlar birer katil.

Ancak en az somut kayıpla, durumdan diplomatik bir çıkış yolu bulabilirler. Bu da topraklarımızı kurşunsuz, patlamasız, füzesiz terk etmeye başladığımız anlamına geliyor.

önceden: Rusya Devlet Başkanlığı Basın Sekreteri Dimitri Peskov, bu kişinin Vladimir Putin olduğunu söyledi. tekliflere açık Bu, Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’ya karşı savaşmaktan başka yollarla hedeflerine ulaşmasını sağlayacaktır.

Gazeteciler cephede savaşıyor. destekler ukranska pravda ya da olmak sponsorumuz!