Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

3.499 $’lık Vision Pro kulaklık, iOS 17 ve Apple’ın WWDC’de duyurduğu diğer her şey

3.499 $’lık Vision Pro kulaklık, iOS 17 ve Apple’ın WWDC’de duyurduğu diğer her şey

Apple Inc.’in Vision Pro kulaklığı çalındı. Apple yıllık WWDC etkinliğini başlattığında Pazartesi günü teklif edilen 3.499 $ değerinde.

CEO Tim Cook ve diğer yöneticiler, Apple’ın bir sonraki bölümünü sergiledi

AAPL

Teknoloji – “uzaysal bilgi işlem” – önemli bir olay sırasında Apple’ın rekor hisse senedi fiyatını koruyamadı. Hisseler, etkinlik başlamadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesinden kapanma yolundaydı, ancak etkinlik sona erdikten sonra kırmızı renkte işlem görüyordu.

Vision Pro ve göz alıcı fiyat etiketi sunumun en büyük haberi olurken, Apple aynı zamanda yaklaşmakta olan yazılım iyileştirmeleri ve yeni Mac bilgisayarlarla da dalga geçti.

İşte Pazartesi günü açıklanan her şey.

Vision Pro Kulaklık

Apple’ın Pazartesi günkü etkinlikte bir karma gerçeklik kulaklığı piyasaya sürmesi bekleniyordu, ancak duyuru yine de bazı sürprizler getiriyor.

Apple’ın yeni Vision Pro kulaklıkları için 3.000 $ civarında bir fiyat planladığı söylenirken, gerçek fiyat olan 3.499 $ daha yüksekti. Ayrıca, Apple, şirketin tatil sezonunu kaçıracağı anlamına gelen bir hareketle, cihazı beklenenden daha sonra gelecek yılın başlarına kadar satmayacak.

Şirket, Pazartesi günkü sunum sırasında Vision Pro’nun fotoğrafları, filmleri ve günlük internette gezinmeyi fiziksel alanlara getirmek açısından neler yapabileceğini göstermek için epey zaman harcadı. Şirket, bazı oyun uygulamalarını ve Unity Software Inc. ile ortaklığı tartışmış olsa da.

Yu

Ve

Yöneticiler oyunları umursamadılar ve tamamen sürükleyici deneyime odaklandılar.

MarketWatch’ın Vision Pro lansmanına ilişkin gelişmiş kapsamını buradan izleyin.

Yeni iPhone yazılımı

Apple’ın iPhone yazılım iyileştirmeleri, genellikle kendisi ve diğer Apple platformları için uygulamalar oluşturan geliştiricileri hedefleyen bir etkinlik olan WWDC’nin odak noktasıdır. Bu yılki güncelleme — iOS 17 — iletişim bilgilerini, dergiyi paylaşmanın ve kilitliyken iPhone’unuzu kullanmanın yeni yollarını içerecek.

READ  LG'nin telefon işi öldü, ancak telefonları hala Android 12 kullanıyor

Bu sonbaharda iOS 17 ile, Apple kullanıcıları kendileri için başkalarıyla iletişime geçtiklerinde tam ekran görünecek olan kişi “çıkartmaları” ayarlayabilecekler. Başlangıçta yok saydıkları aramaları yanıtlamak isteyip istemeyeceklerine karar verebilmeleri için sesli mesaj mesajlarının canlı dökümlerini görebilecekler.

MarketWatch’ın yeni iOS 17 özelliklerine ilişkin tam kılavuzuna buradan göz atın.

Okuyun: Bin Dolarlık iPhone’lar Artık Zorunlu mu? Gelen tepkilerden Apple’ın kazançlarına kadar kesinlikle öyle düşünebilirsiniz.

15 inç MacBook Air

Apple, şirketin M2 çipine sahip yeni bir 15 inçlik modelle MacBook Air’i daha da büyütüyor. Bu sürüm 1.299 dolardan başlayacak ve ön siparişler bugün başlasa da önümüzdeki hafta resmi olarak satışa sunulacak. Cihazın 18 saatlik bir pil ömrü var, 11,5 mm kalınlığında ve 3 kilonun biraz üzerinde.

Mac Pro ve Mac Studio

Apple, kişisel bilgisayar serisini özel yongalarla donatmak için yola çıktı ve şirket Pazartesi günü Apple Silicon işleme özelliğine sahip yeni Mac Pro ve Mac Studio makineleriyle bunu tamamladı. Mac Studio 1.999 dolardan, Mac Pro ise 6.999 dolardan başlayacak.

Goldman Sachs, Kaçırmayın: Yapay Zeka Büyük Marjları Arttırabilir – Ama Bilinmeyen Bir Anahtar Var, Diyor

Yeni iPad yazılımı

Apple ayrıca iPad yazılımını yeni bir özel kilit ekranı, widget iyileştirmeleri, PDF düzenlemeye yardımcı olan makine öğrenimi araçları ve PDF’ler için daha iyi açıklama işlevselliği ile güncelleyecek. Ek olarak, kullanıcılar nihayet birkaç zamanlayıcı ayarlayabilecekler.

Yeni Mac yazılımı

Apple, Mac işletim sistemini de Sonoma adlı yeni bir sürümle yükseltmeyi planlıyor. Bu güncellemenin ana özelliği, widget işlevinin yeniden tasarlanması, kullanıcılara widget’ları ana ekranlarına yerleştirme ve gerektiğinde dikkatlerini dağıtmamak için otomatik olarak kaybolmalarını görme yeteneği veriyor.

Yeni Sonoma işletim sistemi, web sunumları için, insanların sunum içeriğinin üzerinde kaplamalar olarak görünmesini sağlayan bir özellik ve toplantı içeriğine yanıt olarak balonları ve kartonları gösterebilen yeni etkileşimli animasyonlar dahil olmak üzere çeşitli araçlar ekleyecektir.

READ  Herkes Kişisel Sesi kullanmalı - ve işte nedeni

Safari’de aile üyeleri parolaları daha kolay paylaşabilecek. Şirket ayrıca insanların Mac’i evde, işte ve okulda kullanmak için ayrı profiller oluşturmasına da izin verecek.

Ses ve video iyileştirmeleri

Apple, AirPods kullanıcılarının uygun olduğunda dikkat dağıtıcı sesleri bastırmasına yardımcı olmak için Uyarlanabilir Ses özelliğini ekliyor. Teknoloji, biri arama yaparken dışarıdaki sesi proaktif olarak azaltacak ve konuşma süresince müziğin sesini kısmak için birisi gerçek hayattaki bir arkadaşla konuşurken algılayacaktır.

Videonun içinde Apple, insanların Apple TV’de gösterilen FaceTime konuşmalarına katılmak için telefonlarının kameralarını kullanmalarına izin verecek. Şirket ayrıca otellerde AirPlay bağlantısını da destekleyecek.

Apple Watch yazılım geliştirmeleri

Yeni Apple Watch işletim sistemi WatchOS 10, kullanıcıların saat yüzlerini korumalarına izin verirken, hava durumu, zamanlayıcılar ve etkinlikler gibi bilgiler için widget’ları görmek için Digital Crown’u döndürecek. Şirket ayrıca Apple Watch’u gelişmiş izleme özellikleriyle bisikletçiler için daha kullanışlı hale getirmenin yollarını arıyor. Bunun bir kısmı, kullanıcıların iPhone’larını eşleştirmelerine ve bisiklet verilerini telefonun kilit ekranında görmelerine olanak tanır; bu, saati takarken telefonlarını bisiklete bağlayanlar için yararlı olabilir.

Saat sahipleri ayrıca, kullanıcıların yükseklik verilerini ve topografik bilgileri görmelerine olanak tanıyan yeni bir yürüyüş uygulaması alacak.

Okuyun: Analist, Apple’ın Değeri 10 Milyar Doları Aşan Diğer 3 Şirketi Pişirebileceğini Söyledi