Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

60 yaşındaki güzellik yarışmacısının hayalleri Arjantin’de aniden sona erdi

60 yaşındaki güzellik yarışmacısının hayalleri Arjantin’de aniden sona erdi

BUENOS AIRES, Arjantin (AP) — 60 yaşındaki bir kadın, tarihteki en yaşlı Kainat Güzeli yarışmacısı olma hayallerinin Cumartesi günü her yıl düzenlenen Miss Arjantin yarışmasında pullar ve selfieler arasında kaybolduğunu gördü.

Yarışmaya katılması gençliğe takıntılı bir dünyada yaşlı ayrımcılığına karşı bir zafer olarak selamlanan, hastanede hukuk danışmanı olan Alejandra Marisa Rodriguez, Arjantin Güzeli unvanını kazanamadı. Ancak yarışmanın en iyi gece elbisesi, en iyi mayo ve en şık dahil pek çok kategorisinden biri olan “En İyi Yüz” unvanını evine götürdü.

Yarışma sırasında geçen ay Miss Buenos Aires yarışmasındaki başarısını kutlayan herkese teşekkür etti. Miss Universe’ün uzun süredir devam eden yaş sınırını kaldırmasının ardından buradaki zaferi, onu bilinmezlikten yerel şöhrete taşıyan küresel medyanın ilgisini çekti.

Bir noktada, Buenos Aires’in güneyindeki La Plata şehrinden yumuşak dilli avukat, pürüzsüz, gerçeküstü bir yüz için çabalayan kadınlara nemlendirici tavsiyeler veriyordu ve izleyicilere, yaşın sadece bir şey olduğunu söyleyen eski atasözünde doğruluk payı olduğuna dair söz veriyordu. bir sayı. .

Rodriguez, etkinlikten sonra Associated Press’e sahne arkasında, hâlâ açık yırtmaçlı kırmızı kokteyl elbisesini giyerken, “Başıma gelenlerin bir sonucu olarak, işleri kolay olmayan pek çok insan için yeni bir kapı açıldığını düşünüyorum” dedi. . Bacaklar. “Bu bir maceraydı ve yeni bir mücadeleye girişmekten başka beklentim yoktu.”

Miss Arjantin yarışmasının mayo kısmı için Rodriguez, omuzlarına bir şal atmış mütevazı tek parça bir takım elbiseyi tercih etti ve hayranlar tezahürat yapıp havalı korna çaldığında seyircileri sarstı.

Ancak jüri, “En İyi Mayo” ödülünü kazanmak için açık mavi bikini ve topuklu ayakkabı giyen ve sonuçta diğer 27 yarışmacıyı geride bırakarak Miss Arjantin unvanını kazanan 29 yaşındaki Cordoba’lı oyuncu ve model Magali Benjam’ı tercih etti.

READ  Chris Christie, Trump'ın Putin'e 'Anlayışlı' Demesi Hakkında Hepimizin Ne Düşündüğünü Söylüyor

Binjam AP’ye şunları söyledi: “Burada olduğum için çok heyecanlıyım ve çok minnettarım çünkü rekabet kolay değildi.” Kasım ayında Mexico City’deki küresel yarışmada Arjantin’i temsil edecek.

Bir yıl önce Binjam’ın zaferi bile imkansızdı çünkü yarışma yarışmacıların yaşını 28 ile sınırlamıştı. 73 yıllık tarihinde ilk kez Miss Universe yarışmasına bu yıl 18 yaş üstü tüm katılımcılar katılıyor. .

Bu, “sütyen yakma” protestolarının 1968 Miss America yarışmasında altüst olmasından bu yana feminist eleştiri için paratoner görevi gören, yarışmada yapılan bir dizi değişikliğin sadece sonuncusu.

Onlarca yıldır Kainat Güzeli yarışması, kendisini ergenlik çağındaki ve yirmili yaşlarının sonlarında ve yirmili yaşlarının sonlarında olan bekar kadınlar için göz kamaştırıcı bir gösteri olarak tanıtıyor ve jüri üyelerinin görünüşlerini ve kişiliklerini değerlendirmeleri için caka satıyor. Giderek daha fazla insan bunu rahatsız edici bulmaya başladıkça, organizatörler yarışmanın kültürel açıdan ne kadar modası geçmiş olduğunu fark etti.

Son yıllarda #MeToo ve sosyal adalet hareketleri dünyayı kasıp kavururken, Miss Universe şüphecileri bunun bedenlerden çok zihinler ve ruhlarla ilgili olduğuna ikna etmeye çalıştı.

Pek çok tartışmalı uygunluk şartını ortadan kaldırarak evli, hamile ve lezbiyen kadınlara kapıyı açtı. Ve trans kadınlarWeb sitesinden “güzellik” ile ilgili bahsedilen her şeyi kaldırdı.

Ancak gösteride kadınsı idealler olarak şefkat, güven ve özgünlük vurgulanırken, “genç kadın” referansı ve onunla birlikte kaz ayağı yasağı devam etti.

Birçok kadın Rodriguez’in 60 yaşında yarışma kararını alkışlarken, diğerleri onun yaşlı kadınlar için mantıksız bir standart belirleyip belirlemediğini sorguladı. Ödüllü yüzü, heykelsi figürü ve keskin hatlı özellikleri onun sahnedeki genç grupla uyum sağlamasına neden oldu.

Arjantinli feminist Lala Pasquinelli, “Bu, herkesin böyle görünmesi gerektiği hissinin yaratılmasına katkıda bulunuyor” dedi ve “60 yaşındaki kadınların tümü, sanki 25 yaşındaymış gibi genç ve taze bir görünüme sahip olmalı.” “Eğer bunu yapmazlarsa, bunun nedeni fedakarlık yapmaya istekli olmamalarıdır.”

READ  Ukrayna insansız hava aracı Rusya'da bir bombardıman üssünü vurdu