Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Britney Spears Kitap Turu: TV Yok, Podcast Yok, Çok Sayıda Instagram

Britney Spears Kitap Turu: TV Yok, Podcast Yok, Çok Sayıda Instagram

Bu yılın başında hit otobiyografisinin yayımlanmasından önce Prens Harry, “60 Minutes” – “CBS Mornings”, “ABC News Live” ve “The Late Show With Stephen Colbert” ve daha birçok programla masaya oturdu. Paris Hilton “The View”da performans sergiledi ve BBC ile konuştu. Kerry Washington, NPR’nin “Temiz Hava” ve “Günaydın Amerika” programlarına katıldı. Arnold Schwarzenegger, Kelly Clarkson ve Howard Stern’ü seçti.

Ancak merakla beklenen ve üzerinde spekülasyonlar yapılan pop yıldızı Britney Spears’ın anı kitabı “İçimdeki Kadın” bu hafta çoğunlukla Instagram’da yayımlandı.

Yılın en çok beklenen ünlü anılarından biri için heyecan yaratmak amacıyla, işte oradaydı People’da yayın öncesi alıntı dergisi, ancak yüz yüze röportaj yok; Spears’ın, hâlâ hayatını ve kariyerini sıkı bir şekilde kontrol eden konservatörlükte olduğu 2018’den beri kaçındığı bir şeydi. (Kitapta Spears, 2016’daki bir röportajında ​​bu düzenlemeden bahsettiğini ancak bunun silineceğini yazmıştı.)

Artık yasal olarak ne isterse yapmasına ve söylemesine izin veriliyor ancak Spears geri adım attı ve ünlülerin dedikodu kitabını bir kenara attı. Bunun yerine, şarkıcı ve ekibi, dedikodu külçeleri ve 13 yıllık konservatörlüğe yönelik suçlamaların sürekli bir basın haber dalgasını ve sosyal medya gevezeliklerini körüklediği kitabın konuşmayı yapmasına izin verdi.

Kısmen onlarca yıldır duyarsız haberlerin oluşturduğu güvensizlikten kaynaklanan röportaj verme konusundaki isteksizliği, erken satışları etkilememiş gibi görünüyor: Kitap, Amazon’un en çok satanlar listesinde 1 numaraya ulaştı; Tam satış verileri önümüzdeki haftaya kadar mevcut olmayacak. Ancak Spears’ın (41 yaşında) herhangi bir tanıtım veya kamuoyu önünde yer almaması, yayıncılık ve halkla ilişkiler dünyasındaki profesyoneller için açıktı.

CNN’in “Larry King Live” programının eski rezervasyon yapımcısı ve şu anda kriz yöneticisi olarak çalışan Eleanor McManus, “Bu tamamen sıra dışı bir durum” dedi. McManus, Pazartesi sabahı hangi programların Spears’la sohbeti tetikleyeceğini görmek için televizyon izlediğini söyledi. Cevabın “hiç kimse” olduğunu fark etmeden önce “‘İlk röportajı kim yaptı?’ diye düşünüyordum” dedi.

Şöyle ekledi: “Röportaj yapmamanızı tavsiye edeceğiniz tek durum, söz konusu kişinin ne söyleyeceğini kontrol edemediğiniz veya söylediklerinin markasına zarar vereceği durumlardır.”

Ancak bazı uzmanlar, Spears’ın başarılı bir kitap yayınlamak için ihtiyaç duyduğu tek şeyin güçlü sosyal medya takipçisi olabileceğini öne sürüyor. Hayalet yazarları temsil eden bağımsız bir edebiyat ajanı olan Madeleine Morrell, ünlülerin anıları hızla çoğalırken, insanların kendilerine ait geniş bir izleyici kitlesi varsa geleneksel medyayla eskisi kadar ilgilenmelerine gerek kalmayabileceğini söyledi.

READ  Burger King, Sünger Bob Kare Pantolon'u nasıl bu kadar yanlış kullandı?

Morrell, “Her şey platformunuzun büyüklüğüyle ilgili” dedi. “İzleyiciyi bir kitabın içine çekebilir misin?”

Spears’ın bu günlerde neredeyse yalnızca ücretsiz ve çoğu zaman şifreli sosyal medya gönderileri aracılığıyla iletişim kurmasıyla tanınıyor. “İçimdeki Kadın” hakkındaki en etkileyici yorumu Vogue’da, Oprah’la ya da hatta “Saturday Night Live”da cesur bir görünümle değil, kitapla ilgili sırasıyla minnettar, çarpıtılmış ve çarpıtılmış mesajlar paylaştığı sosyal medyada geldi. acı verici. Platformlarda 100 milyondan fazla takipçisi var.

Ana akım medya ilgilenmiyormuş gibi değil. Spears, geçtiğimiz yıl Instagram’da paylaştığı, silinmiş sesli mesajında, 2021’in sonlarında konservatörlük görevinin sona ermesinin ardından her türlü kanalın kendisiyle iletişime geçtiğini söyledi.

“Oprah ve birçok insanla röportaj yapma teklifi aldım ve bir sürü param var ama bu çılgınlık” dedi. “Hiçbirini istemiyorum.”

Spears’ın bir temsilcisi yorum yapmayı reddetti ve Simon & Schuster’ın anı kitabının yayıncısı Gallery Books, promosyonu güvence altına almaya yönelik alışılmadık stratejileri hakkında yorum taleplerine yanıt vermedi.

Şimdiye kadar Spears’ın geleneksel medya katılımı People dergisinin yayınladığı alıntılarla sınırlıydı; buna Spears’ın söylediği bomba etkisi de dahil: Düşük yaptı Justin Timberlake ile olan ilişkisi sırasında – şarkıcıya atfedilen e-posta alıntıları ve Spears’ı Tahiti’de bir plajda gülümserken gösteren, derginin fotoğrafçısı olmayan “Britney Brands” kaynaklı bir kapak fotoğrafı eşlik ediyor.

Yayıncı aynı zamanda Spears’ın başrol oynadığı 2002 yapımı “Crossroads” filminin uluslararası yeniden gösterime girmesine de yardımcı oldu. Bu yayın, yönetmeni Tamra Davis tarafından yürütülen ve kendi film dalgasını doğuran röportajları içeriyordu. Haberler Anekdotlar Spears’la ilgili.

Spears’ın kitapla ilgili son yorumlarında şunu söyledi: Medyayı azarladı Ancak geçmişine odaklanmak gerekirse, anı aslında onun hayat hikayesinin yeniden anlatımıdır.

Şöyle yazdı: “Okuduğum başlıkları sevmiyorum… ve işte tam da bu yüzden 4 yıl önce işten ayrıldım!!!” Instagram’da. “Bu kitap için motivasyonum, gazeteciliğin yaptığı gibi, aptalca ve gülünç olan geçmiş deneyimlerimi tekrar tekrar dile getirmek değildi!!! O zamandan beri yoluma devam ettim!!!

Hesabını kısa süreliğine devre dışı bıraktı ancak kısa bir süre sonra bir mesajla geri döndü Pasta resmi “Cehennemde görüşürüz” diyen kim? Kitabın yayınlandığı gün bir teaser paylaştı posta Okuma: Benim hikayem. Benim şartlarımla. Sonunda.” (Daha sonra gönderiyi Instagram’dan sildi.)

READ  Leslie Jordan'ın hayranları, onun ölmeden önce satın aldığı bir daireyi satın almak istiyor.

Satılacak kitapları olan ünlülerin çoğu, “Today” programı ve gece yarısı bölümü gibi eski moda medya görünümlerini, özel bir sosyal medya stratejisi ve Armchair Expert ve On Purpose With Jay Shetty gibi daha yeni, daha dost canlısı yayınlarla birleştiriyor. Yaşam koçu ve etkileyici.

Bu ay anılarını yayınlayan oyuncu Jada Pinkett Smith yukarıdakilerin hepsini ve daha fazlasını yaptı. Medyadaki görünüşleri bile sel oldu Şaka konusu “SNL”de

Pinkett Smith’i canlandıran komedyen Ego Nwodim, “Biraz yorgun görünüyorsam özür dilerim” dedi. “Üç gün içinde 14 kez ‘Today’ programına katıldım.”

Motley Crue, Marilyn Manson ve Jenna Jameson’la kitaplar üzerinde çalışan yazar Neil Strauss, ünlülerin aşırı maruz kalma nedeniyle kendilerini yazarlardan daha büyük gösterme riskiyle karşı karşıya kalabileceklerini söyledi. “Bazen bunun hakkında konuşarak onu incitmeden edemezsiniz” diye ekledi ve Spears’ın “medyada çok fazla travma yaşadığını” ekledi.

Spears anılarında, 2007 ve 2008’de babası James B. Spears’ın ölümüne yol açan bir dizi halk mücadelesi sırasında basının, yükselen bir pop yıldızı olarak vücuduna ve bir anne olarak sağlığına haksız bir şekilde odaklandığını anlatıyor. . Kişisel hayatı ve parası üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlamak.

2003 yılında Timberlake’ten ayrıldıktan sonra babası ve yönetimi Diane Sawyer ile bir röportaj düzenlediğinde kendisini sömürüldüğünü hissettiğini yazdı. Spears, “Kesinlikle aşağılayıcıydı” diye yazdı. “Soruların ne olduğu bana önceden söylenmedi ve bunların yüzde 100 tuhaf olduğu ortaya çıktı.”

Ünlü işbirlikçi Strauss, “Herhangi bir insanın olması gereken seviyenin ötesinde analiz edildi ve incelendi” dedi. Ancak sektördeki diğerlerinin de aynısını yaparak Spears gibi birinin röportaj vermemesinin “çok alışılmadık” bir durum olduğunu itiraf etti. Hatta kariyerinin büyük bölümünde medya düşmanlığıyla nam salmış olan Bob Dylan bile, terfi Onun günlüğü 2004 yılında.

Paul Bogards, kıdemli Kitap tanıtım yazısı Bill Clinton ve Andre Agassi’nin en çok satan anıları için kampanyalara liderlik eden kendisi, kitapları hakkında açıkça konuşan ünlülerin gücünün, medyanın bunu bir haberde incelemesinden daha büyük olduğunu söyledi.

Bogards, “Kitaplarıyla ilgili olarak dünyaya açıldıklarında, 7/24 yayınlanırlar” dedi ve çoğu yayıncının tanıtım konusunda sözleşmeye dayalı anlaşmalara ihtiyaç duyduğunu ekledi. “Önemli bir şekilde görünür olmasını istiyorsunuz” diye ekledi. “Bu tür bir anlaşmanın yokluğunda multi-milyon dolarlık bir avansı savunmak zordur.” (Yayınlanan rakamlar, Spears’ın geçen yıl açıklanan anı kitabının fiyatının 2.000 ile 2.000 dolar arasında olduğunu gösteriyor.) 12,5 milyon dolar Ve 15 milyon dolar.)

READ  J-Hope, BTS'in Güney Kore ordusuna katılan ikinci üyesi oldu

Ünlülerin anılarının bir diğer önemli özelliği de sesli kitap versiyonunda kişinin kendi sesidir, ancak bu durumda Spears da büyük ölçüde bu seçeneğin dışında kalmıştır. “İçimdeki Kadın”ın sesli kitap versiyonunun kısa girişinde Spears, 275 sayfalık kitabından yalnızca kısa bir alıntı okumayı seçtiğini çünkü içeriğini yeniden yaşama sürecinin “yürek burkan” olduğunu söyledi. Bir buçuk dakikanın dışında, aktris Michelle Williams beş saatten fazla süren kitabın geri kalanını okuyor.

Spears’ın en sadık hayranları, eserin kendi adına konuşmasına izin vermekte hiçbir sorun görmüyor. Uzun yıllar boyunca pek çok destekçinin sloganı, özellikle de şarkıcının ardından “Britney’i rahat bırakın” oldu. Sinir bozucu hayranlar Bu yılın başlarında Instagram hesabını geçici olarak devre dışı bıraktığında güvenliğiyle ilgili endişeler üzerine polis çağrılmıştı. o İtirazlarını dile getirdi Yine geçen ay, mutfak bıçağı gibi görünen bir şeyle dans ettiği bir videoya yanıt olarak başka bir acil durum çağrısı yapıldı. (Spears bunun dekor olduğunu söyledi.)

Spears’ın hayran sitesi BreatheHeavy.com’un kurucusu Jordan Miller, “Kitaptaki duyguların çoğu, onun kendi iradesi dışında şeyler yapmaya zorlandığı durumlardır” dedi ve “Britney’e Özgürlük” kampanyasının başlatılmasına yardımcı oldu. . Korumaya daha fazla kamu ilgisi.

“Geleneksel tanıtım açısından statükonun tersi yöne gitmesi harika” diye ekledi. “‘Bunlar benim sözlerim, onları okuyabilirsin’ gibi. Ve işte görmeni istediğim resimler. Bütün bunlar için onay alacağım.'” Olan biten her şey bağlamında, bu çok canlandırıcı.

Ancak uzmanlar, şaşırtıcı bir satın alma fiyatına sahip olan ünlülerin anılarının, yatırım yapmaya değer bir fenomen olarak görülebilmesi için sadece süper hayranlardan daha fazlasına ulaşması gerekebileceğini söylüyor.

Slash, Tracy Morgan ve Artie Lange ile kitaplar yazan yazar Anthony Buzza, “Bu büyük bir çıkış olacak, ancak bunu gerçek, uzun ömürlü bir an haline getirmek için daha fazlasını yapabileceklerini düşünüyorum” dedi.

“Aksi takdirde bu döngüde sadece küçük bir kesinti olacaktır” diye ekledi.