Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Chelsea FC’nin sahibi Roman Abramovich’in mal varlığı İngiltere tarafından donduruldu

Chelsea FC'nin sahibi Roman Abramovich'in mal varlığı İngiltere tarafından donduruldu

LONDRA – Chelsea oyuncuları ve antrenörleri için, Perşembe sabahı Londra’nın Gatwick Havalimanı’ndaki özel bir terminale giderken cep telefonlarının çalmasına neden olan kısa mesajlar ve haber uyarılarında ilk bilgi parçacıkları geldi.

İngiliz hükümeti, takımının Rus sahibi Roman Abramovich’in mal varlıklarını daha geniş bir yaptırımlar dizisinin parçası olarak dondurdu duyurmak Bir grup Rus oligarkına karşı. Hükümetin Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline verdiği yanıtın bir parçası olan bu önlem, işleri, servetleri ve ilişkileri Kremlin’e sıkı sıkıya bağlı olan bir avuç kişiyi cezalandırmak için tasarlandı. İngiliz hükümeti, Abramovich’in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile on yıllardır “yakın bir ilişki” içinde olduğunu söyledi.

Emir, Abramovich’in tüm iş, mülk ve mal varlıklarına uygulandı, ancak en önemli ve en ünlü etkisi, o anda Perşembe gecesi Premier Lig maçına yolculuğuna başlayan Avrupa futbol şampiyonu Chelsea’de oldu. Norwich City’de.

Haber raporları ve hükümet açıklamaları yavaş yavaş bazı boşlukları doldurdu: Abramoviç Takımı satmayı planlıyor artık kabul edilemez ve askıya alınır; kulüp Muharrem para sahibine geri dönmesin diye bilet veya mal satmaktan; Takım yasaklandı – şu anda – Oyuncu alımı veya satışı Milyarlarca dolarlık futbol ticareti pazarında.

Ve saatler sonra, bir şey daha netleşti: Avrupa’nın önde gelen takımlarından biri ve bu sezon Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için yarışan Chelsea, birdenbire kemer sıkma, belirsizlik ve çöküş ile işaretlenmiş rahatsız edici bir gelecekle karşı karşıya kaldı.

Hükümet, Abramovich ve diğer altı Rus oligarkına karşı eylemlerini duyururken bile, Chelsea’nin faaliyetlerine devam etmesini ve sezonu tamamlamasını sağlamak için adımlar attığını söyledi. Hükümet, kulübün çıkarlarını korumak için Chelsea’nin futbolla ilgili faaliyetlerine devam etmesine izin veren bir lisans verdiğini söyledi.

Hükümetin “sürekli inceleme” altında olacağını söylediği lisans, oyunculara ve personele ödeme yapılmaya devam edilmesini sağlayacak; sezonluk bilet sahibi olan taraftarların maçlara devam edebilmesi; Önemli bir kültürel zenginlik olan ve İngiltere’nin en önemli ihracatlarından biri olan Premier Lig’in entegrasyonunun da etkilenmeyeceğini söyledi.

READ  Minka Fitzpatrick: Bunun için çalışacak daha fazla insana ihtiyacımız var

Ancak cezalar Chelsea’nin harcamaları üzerindeki kontrolünü sıkılaştıracak ve son yirmi yılda olduğu seviyelerde faaliyet gösterme kabiliyetini ciddi şekilde baltalayacak.

Perşembe günü, Abramoviç’e para akmamasını sağlama çabaları büyük ve küçük gidiyordu. Üç telekomünikasyon şirketi, kazançlı bir gelir kaynağı olan forma sponsorluğunu askıya aldı ve logosunun Chelsea’nin forması ve stadyumundan kaldırılmasını istedi.

Takımın Stamford Bridge stadyumunun yakınındaki kulübe ait bir otelde, ön büro oda ayırtmayı bırakmış ve restoran yiyecek ve içecek servisini kapatmıştı. Köşedeki resmi Chelsea takım mağazasında, güvenlik görevlileri mağazayı aniden kapatana kadar işler her zamanki gibi devam etti. Sepetleri kulüp ürünleriyle dolduran alışverişçilerden her şeyi yerine koymaları ve gitmeleri istendi.

Kısa bir süre sonra kilitli girişlere pankartlar yapıştırıldı. Şunları okudular: “En son hükümet duyurusu nedeniyle, bu mağaza bir sonraki duyuruya kadar bugün kapalı olacak.”

Chelsea’nin seyahat için harcadığı paradan TV yayıncılarından aldıkları on milyonlarca doları nasıl harcadıklarına kadar her şeyi yaptırımlar etkilediği için belirsiz bir gelecek bizi bekliyor.

Chelsea Yeni gerçekliğini kabul et bir açıklamada, ancak ekibe verilen lisansın kapsamı hakkında hükümetle derhal görüşmelere başlamayı amaçladığını belirtti. Ekip, bunun, kulübün mümkün olduğunca normal çalışmasına izin vermek için lisansı değiştirmek için izin istemeyi de içereceğini söyledi.

Perşembe sabahı kulüpte çalışanlar, hükümetin önlemlerinin kendileri, işleri ve ekibi için ne anlama geldiğini anlamakta zorlanıyordu. Chelsea patronu Alman Thomas Tuchel ve Abramovich’in baş teğmeni, kulüp direktörü Marina Granovskaya da dahil olmak üzere birçok kulüp yetkilisi, hala ne yapıp yapamayacaklarını anlamaya çalışıyorlardı.

Büyük bir anlaşma masadan kalktı: Abramovich’in varlıklarının dondurulması – en azından kısa vadede – işini sürdürmesini imkansız hale getiriyor. Chelsea’yi satmayı planladığını açıkladı. Yeni düzenlemeye göre, süreç İngiliz hükümeti tarafından denetlenecek. Satışı mutlaka engellemeyeceğini söylese de, etkisi önerilen satış fiyatını büyük ölçüde düşürmek olacak ve gelirler “yaptırım uygulanırken yaptırım uygulanan kişiye gidemeyecek” – Abramovich’in ilerlemesi için çok az teşvik bırakacak.

READ  Avs forveti Valeri Nichushkin, Stars'a karşı 4. maç öncesinde en az 6 ay bir saat cezalı oldu

Bundan sonra ne olursa olsun Chelsea’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Abramoviç, 2003 yılında az tanınan bir Rus işadamı olarak gelişinden bu yana, yetenek satın almak için futbol tarihindeki hemen hemen tüm kulüp sahiplerinden daha fazla para harcadı ve onun özelliği kulübe giren ve çıkan sürekli oyuncu ve koç akışıyla. yıllar sorumlu. Yaptırımların açıklanmasının ardından dakikalar içinde, Chelsea’nin milyarlarca dolarlık oyuncu ticareti pazarında bir oyuncu olmaktan çıkacağı, yeni yetenekler kazanamayacağı, mevcut oyuncularından hiçbirini satamayacağı ve her zamanki Abramovich sistemi olmadığı anlaşıldı. Şu anda istihdam ettiği oyuncuların devasa maaşlarını ödemeye devam etmek için kişisel servetini pompaladı.

Chelsea taraftarları için de maçlara nasıl ve ne zaman katılabilecekleri konusunda kafa karışıklığı yaşandı. Sezonluk biletler geçerliliğini korurken, deplasman maçları ve daha da önemlisi gelecekteki Şampiyonlar Ligi maçları da dahil olmak üzere herhangi bir yeni satış, takım müsabakanın sonraki turlarına yükselirse yasaktır. Chelsea’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki bir sonraki maçı Çarşamba günü Fransa şampiyonu Lille ile oynanacak. Çeyrek finalde bir rıhtım tehlikede.

Bu gezi ve gelecekte Londra dışına yapılacak herhangi bir seyahat, hükümetin seyahat harcamalarında maç başına 20.000 £ (yaklaşık 26.000 $) sınırını açıklamasının ardından şimdi dikkatlice incelenecek. Chelsea oyuncuları ve personeli, Norwich’e kısa bir yolculuk için, Londra’nın güneyindeki Gatwick Havalimanı’ndaki özel terminale kiralanmış bir uçakla seyahat ederken, bu cezalar tartışma konuları arasında olabilir.

O sırada Tuchel’in telefonu çalıyordu. Tuchel, geçen haftaki teknik direktör Bir dizi soruyu öfkeyle yanıtladı Abramovich ve Ukrayna hakkında bir basın toplantısında, muhtemelen ona soru soranlardan biraz daha fazlasını bilmiyorlardı.

Perşembe günü, takımının 3-1 kazandığı Norwich City gezisine ve Pazar günü, Chelsea’nin dünyaları tersine döndüğünden bu yana ilk iç saha maçı olacak olan geziye odaklanmaya çalışacaktı.

READ  Easton Oliverson: Küçükler Ligi World Series oyuncusu görüşünü sınırlayan şişkinliğe sahip

Bu maçta, belki de aylardır son kez Chelsea sahada oynayacak. Perşembe günü Stamford Bridge’in girişine yerleştirilen bir tabelada ‘Newcastle United’a karşı iç saha maçında’ yazıyordu.