Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Chiefs ve NFL dünyası, 49ers'ın Super Bowl 58 – NBC Sports Bay Area ve California'daki uzatma kararı karşısında şaşkına döndü

Chiefs ve NFL dünyası, 49ers'ın Super Bowl 58 – NBC Sports Bay Area ve California'daki uzatma kararı karşısında şaşkına döndü

49ers, Chiefs oyun kurucusu Patrick Mahomes'in yeteneğini kritik anlarda test etti ve bu, Pazar günü Super Bowl LVIII'deki acı mağlubiyetinde onları acıtmak için geri geldi.

San Francisco'nun uzatma yazı-tura atışını kazandıktan sonra topu alma kararı genel NFL dünyasını şaşırttı ve aynı zamanda bazı Chiefs oyuncularını harekete geçirdi.

Chiefs defans oyuncusu Nick Bolton, Kansas City'nin 25-22 Super Bowl galibiyetinden sonra gazetecilere verdiği demeçte, “Evet, bir savunma oyuncusu olarak bunun biraz saygısız olduğunu düşünüyorum. Ama aynı zamanda savunmalarının da tüm maç boyunca orada olduğunu anlıyorsunuz.” “. Bir buçuk dakika. Yani bacaklar biraz yorgun. Evet, bu da işin bir parçası.”

NFL'nin her iki takıma da topla adil bir şans tanıyan yeni uzatmalı play-off kuralları göz önüne alındığında, topu ikinci sırada alma seçimi izleyen çoğu insan için bariz doğru seçim gibi görünse de, San Francisco genel fikir birliğini bozdu.

Kyle Shanahan, mağlubiyetin ardından gazetecilere verdiği demeçte, kararından pişman olmadığını belirterek, iki takımın eşleşip gol atması halinde “üçüncü” topu istediklerini kaydetti.

San Francisco'nun mantığı Chiefs'in defansif mücadelesi Chris Jones için akıllara durgunluk vericiydi.

Jones maçtan sonra “Onlar deli, onlar deli” dedi. “Çünkü kim gol atarsa ​​atsın her iki takımın da topu alacağı uzatma kuralları değişti. Yani başlangıçta diğer takımın topu almasına izin vermek, üçünü tutmasını engellemek istiyorsunuz, böylece ne elde ettiğinizi bilirsiniz. Ya da durursanız onlar için tekme atıyorlar ve sonra yapmanız gereken tek şey üçe tekme atmak.

“…Sanırım bunu televizyon molasına gittiğimizde konuşmuştuk ve 25. dakikadalardı. Ne yaparsak yapalım gol atmalarına izin veremezdik. Eğer onları üçe indirebilseydik bu maçı kazanırdık. oyun oynadık ve bunu başardık.”

READ  Dwight Howard, Savaşçılarla Tanışın; Usman Garuba sözleşme yapmayı kabul ediyor – NBC Sports Bay Area & California

49ers'ın uzatmaların ilk atağı, Jake Moody'nin şutuyla onları 22-19 öne geçirdi. Ancak Mahomes yalnızca baskı altında parladı ve Kansas City'nin arka arkaya şampiyonluklar kazanmasına yanıt olarak 75 yardalık maç kazandıran bir touchdown sürüşüne liderlik etti.

Chiefs'in geniş alıcısı Mecole Hardman, 49ers'ın ekstra çeyreği açmak için topu almayı seçtiğinde akıllarından geçenleri paylaştı.

Hardman, “Yapılacak doğru şeyin geride kalmak olduğunu düşündüm, ancak topu aldıklarında hücum olarak ne yapmamız gerektiğini biliyorduk” dedi. “Bunlar buna benzer şeyler. Golü attılar, birbirimize baktık ve gol atmayı düşündük. Artık gol atmanın zamanı geldi ve hadi bu maçı kazanalım.

“Baştan sona düşüncemiz buydu ve biz bunun dışına çıktık.”

San Francisco'nun kararı hakkında yorum yapan oyuncuların yanı sıra çok sayıda oyuncu da var Spor analistleri vakit kaybetmedi Shanahan ve 49ers ertesi sabah sorguya çekildi.

ESPN'den Shannon Sharp Pazartesi günü First Take'de “Dürüst olmak gerekirse ikinciliği seviyorum çünkü neye ihtiyacım olduğunu bilmek istiyorum” dedi. “Ve tahmin edin ne oldu? Fazladan bir faul aldım çünkü eğer üçüncü sayıyı yapmasaydım dördüncü sayıyı atabilirdim. Ve fark da buydu. Kyle Shanahan şutu attı ama eğer Bir touchdown'a ihtiyacı olduğunu biliyordu ve bunun için gidiyor. Eski kurallar gibi değil. Bu sezon sonrası. Herkes topu alacak. Yani önce kaydolmanın bir önemi yok.

“Erteleyecektim çünkü Patrick Mahomes'in ne yaptığını bilmek istiyordum, böylece onun yaptıklarına yetişme ya da onu aşma şansına sahip olacaktım.”

Stephen A. Sharp'ın yanında oturuyordu. Kelime seçimini daha çok eleştiren ESPN'den Smith, San Francisco'nun kararını ve oyuncularının yeni kurallar hakkındaki bilgi eksikliğini “tüm organizasyonun çarpıtılması”, “utanç verici” ve “görevi ihmal” olarak nitelendirdi.

Ancak Shanahan, kaybetme kararı verdiği için pişmanlık duymadığını ve bunun biraz zaman alabileceğini ancak 49ers'ın bu acı kayıptan kurtulmayı ve 2024'te Six arayışına geri dönmeyi umduğunu söyledi.

READ  Jaguarlara karşı üzücü galibiyette hücum ve savunma sıralamaları - NBC Sports Bay Area ve California

49ers Talk Podcast'ini indirin ve takip edin